Зустріч науковців НУБіП України з командою Ecosystem Modeling and Data Consortium (EMDC), США
19 березня 2025 року відбулась зустріч науковців НУБіП України з командою Ecosystem Modeling and Data Consortium (EMDC) (Консорціум екосистемного моделювання та даних), в межах приєднання до Консорціуму EMDC. До консорціуму EMDC входять різні учасники, серед яких домінують університети з Північної Америки, а також некомерційні та комерційні компанії.
Докторка Корінн Волш (Corinne Walsh) привітала нових учасників та представила Soil Carbon Solution Center (Центр вирішення проблем вуглецю в ґрунті), метою якого є покращення даних та процесу моделювання викидів парникових газів на сільськогосподарських угіддях та залучення до цього університетів та неприбуткових організацій. Корінн Волш надала рекомендації щодо доступу до моделі EMDC та її наборів даних, наголосивши на важливості дотримання умов їх використання та наявності тренінгів.
На зустрічі учасники обговорили поточні виклики, які існують на добровільному вуглецевому ринку та можливості ефективного поєднання ринку зобов'язань та добровільного ринку. Корінн Волш підкреслила зростаючу тенденцію вуглецевої інтеграції: компанії прагнуть зменшити викиди вуглецю у своїх ланцюгах поставок. Вона також зауважила невизначеність навколо добровільних вуглецевих ринків у США, зазначивши, що, незважаючи на нестабільність ринку, компанії продовжують інвестувати у вуглецеві проекти. Андрій Грищенко додав, що корпоративна соціальна відповідальність спонукає великі компанії інвестувати у вуглецеві квоти, незалежно від державної політики. Під час розмови також обговорювалася інтеграція обов'язкових і добровільних ринків, причому члени Консорціуму виступали за вдосконалення стандартів і прискорення процесів сертифікації для сприяння зростанню ринку.
Повертаючись до теми екосистемного моделювання, Корінн Волш окреслила кроки для завантаження моделі EMDC. Вона підкреслила важливість проведення тренінгів під керівництвом розробника моделі, які мають на меті допомогти користувачам розібратися у складнощах моделі. Крім того, Корінн надала інформацію про доступ до інформаційних продуктів та відповідні паролі. Також вона представила огляд декількох наборів даних, пов'язаних з вуглецем у ґрунті, зазначивши, що вони, в основному, є загальнодоступними і стандартизовані для забезпечення узгодженості.
Докторка Волш розповіла про майбутній API для моделі Descent, який спростить введення даних користувачами і, як очікується, буде доступний до 2025 або 2026 року. Були також підняті питання про необхідність створення платформи для запитань користувачів та доступність підтримки користувачів електронною поштою. Корінн підтвердила, що сторінку Q&A планують додати, а за допомогою у разі наявності питань користувачі вже можуть звернутися на визначену електронну пошту.
Доєднання Національного університету біоресурсів і природокористування України до консорціуму Ecosystem Modeling and Data Consortium є важливим кроком до розвитку науки в університеті та інтеграції української науки зі світовою науковою спільнотою. Щиро дякуємо нашим партнерам за змістовну та результативну зустріч!
Олександр СОШЕНСЬКИЙ,
начальник відділу міжнародних проєктів