Виховання патріота - обов'язок та місія сучасної освіти
Виховання патріота - обов'язок та місія сучасної освіти
19 березня 2025, 17:23
Виховна робота, яку проводять наставники груп зі студентами завжди була невід’ємною складовою освітнього процесу. У надзвичайно складних умовах воєнного стану посилення виховної роботи є надзвичайно актуальним, адже вона сприяє формуванню у здобувачів вищої освіти почуття патріотизму, поваги до Конституції та законів України, соціальної активності й відповідальності, готовності до виконання обов’язку із захисту незалежності й територіальної цілісності України патріотичної та морально-етичної поведінки молоді.
На виконання наказу ректора університету професора Вадима ТКАЧУКА «Про заходи з організації виховної роботи» була організована та проведена зустріч здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1-го курсу 6 групи та 2-го курсу 7 групи спеціальності «Менеджмент» разом з наставниками Наталею БОЛГАРОВОЮ та Юрієм ВЛАСЕНКО присвячена питанням історико-патріотичної, військово-волонтерської та морально-етичної поведінки молоді, їх відповідальності за порушення ст. 8, ст. 18 ЗУ «Про державну таємницю». Зустріч відбулася за підтримки гаранта ОП «Менеджмент» Віри БУТЕНКО.
НУБіП України завжди був і є осередком становлення громадянина-патріота, готового розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, сприяти єднанню українського народу та встановленню миру й злагоди в суспільстві.
Запрошеним спікером на захід був начальник підрозділу військової мобілізації та взаємодії із Збройними Силами України НУБіП України Геннадій РЖЕВСЬКИЙ, який відзначив, що сьогодні як ніколи потрібно формувати в молоді усвідомлення важливості дотримання законів України та приділяти значну увагу до виховання патріотизму, любові до українського народу, його історії, культурних та історичних надбань; здатності аналізувати внутрішньо- і зовнішньополітичне становище України, адекватно оцінювати події у державі та в світі, визначати власну роль і місце в цих подіях. В сьогоднішніх умовах всі повинні розуміти потребу та прагнути опановувати військові знання, досягати відповідного рівня фізичної та психологічної підготовки; постійно приділяти увагу самовдосконаленню та навчанню.
Генадій РЖЕВСЬКИЙ також звернув увагу на недопущення протиправної діяльності, спрямованої на підрив державної безпеки та послаблення обороноздатності.
Також студенти були проінформовані про відповідальність громадян, яка визначена в Кримінальному кодексі України, за державну зраду (ст. 111 КК України), колабораційну діяльність (ст. 111-1 КК України), пособництво державі-агресору (ст. 111-2 КК України), перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань (ст. 114-1 КК України), шпигунство (ст. 114 КК України), посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 КК України).
Генадій РЖЕВСЬКИЙ наголосив, що злочини проти основ національної безпеки України є найбільш небезпечними посяганнями на суспільні відносини, які забезпечують державну безпеку, обороноздатність, незалежність держави, її конституційний лад.
Вагомим складником національно-патріотичного виховання також є формування громадянської самосвідомості, що полягає у визнанні своєї ролі й відповідальності в суспільстві, поваги до прав та свобод людини і громадянина, дотриманні законів і моральних норм. Наставники Наталя БОЛГАРОВА та Юрій ВЛАСЕНКО відмітили, що розвиток громадянської самосвідомості студентів сприяє формуванню активної громадянської позиції та патріотичної поведінки. А Віра БУТЕНКО закликала молодь бути активними та брати участь у волонтерській діяльності, підтримувати наших захисників на фронті, допомагати внутрішньо переміщеним особам, залучатися до участі у благодійних акціях, популяризувати українську мову і культуру тощо.
Розповів Генадій РЖЕВСЬКИЙ і про можливість звернення студентами за анонімною психологічною підтримкою до центру соціально психологічної служби та лабораторії психології розвитку особистості.
Проведений захід допоміг зрозуміти студентам, що означає бути патріотом і громадянином своєї країни.
Разом до Перемоги! Слава Україні та її Героям!
Наталя Болгарова,
наставник 1 курсу 6 групи ФАМ