Scientia potentia est: кафедра філософії та міжнародної комунікації провела І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з філософських дисциплін та латинської мови

19 березня 2025 року

Відповідно до наказу ректора НУБіП України від 27.01.2025 № 55 «Про проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади у 2024/2025 н. р. в НУБіП України», 19 березня кафедрою філософії та міжнародної комунікації було організовано й проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з філософських дисциплін (філософія, релігієзнавство, логіка)  та з латинської мови серед студентів усіх факультетів НУБіП України.

 Учасників олімпіади зустрічали завідувачка кафедри філософії та міжнародної комунікації Валентина Культенко, професор Василь Шинкарук, доценти Ірина Матвієнко, Світлана Гейко, Олена Лаута, Аліна Супрун, Тарас Горбатюк, Тетяна Кичкирук, Олена Балалаєва, Ірина Вакулик, Оксана Булгакова, аистенти Вікторія Шеховцова-Бурянова, Оксана Притика. Цей професійний колектив гарантував успішне та ефективне проведення олімпіади, даруючи учасникам цінний досвід та знання в галузі філософських дисциплін та латини.

  

 Із вітальним словом до учасників заходу звернулася декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька. Вона зазначила, що філософія вчить нас мислити критично, ставити важливі запитання та шукати істину, а латинська мова відкриває двері до джерел європейської цивілізації. Разом вони формують міцний фундамент знань, що допомагає нам краще розуміти світ і самих себе. Побажала всім учасникам натхнення, цікавих відкриттів та чесної боротьби! Нехай ця олімпіада стане для вас не лише випробуванням, а й можливістю розширити свої горизонти та знайти однодумців.

 

 Голова комісії з філософії, логіки та релігієзнавства, завідувачка кафедри Валентина Культенко відзначила унікальність філософії серед інших наук, адже вона дозволяє людині творчо вирішувати будь-які питання та акцентувала увагу аудиторії на неоціненній ролі латинської мови у контексті національних культур, на ідеї органічного зв’язку природничих і гуманітарних наук, побажала успіхів і наголосила, що олімпіада – це шанс перевірити свої знання та знайти шлях до подальшого вдосконалення.


 Голова комісії з латинської мови професор Василь Шинкарук привітав учасників олімпіади та розповів про завдання, які були складені у відповідності до програмної тематики дисципліни. Наголосив, що упродовж багатьох століть латинська мова відігравала і відіграє значну роль у професійній діяльності науковців, має інтернаціональний характер. Також він нагадав студентам девіз гуманітарно-педагогічного факультету - Primus inter pares (Перший серед рівних).

 

 Перед початком олімпіади з філософських дисциплін зі студентами провели інтерактивне завдання «Розумова розминка: правда чи ні», яке мало на меті активізувати їхнє мислення та підготувати до наступних етапів олімпіади. Інтерактивні завдання не лише зробили підготовку до олімпіади цікавішою та змістовнішою, але й сприяли розвитку критичного мислення, аналітичних здібностей та сприйняття інформації учасниками.

 
Цьогоріч у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з філософських дисциплін взяли участь 168 студентів усіх факультетів НУБіП України. Учасники зіткнулися з різноманітними завданнями з філософії, релігієзнавства та логіки, зокрема написання есе, встановлення творчих асоціацій та розв’язання логічних загадок.

 Помітною тенденцією останніх років є значне збільшення кількості «олімпійців», які прагнуть випробувати власні сили на надзвичайно складній дистанції з латинської мови. Цьогоріч одна лекційна аудиторія не могла вмістити всіх охочих взяти участь у першому етапі олімпіади з латини – а змагалися за першість в античній мудрості 122 студенти різних спеціальностей, що вдвічі більше, ніж у попередньому році. Це свідчить про зростання популярності цієї навчальної дисципліни серед студентів і усвідомлення значення її вивчення для майбутньої професійної діяльності.


Ось лише декілька думок студентів:
Аліна Савчук, студентка 1 курсу спеціальності «Психологія»: «Латинська мова – це більше, ніж слова або набір граматичних правил, це ціле мистецтво. Для мене вивчення латинської мови – це не лише академічна необхідність, а й можливість вивчити світову культуру та історію мовного розвитку» .
Альона Гаркавенко, студентка 2 курсу спеціальності «Соціальна робота»: «Латинська мова – вогонь у моїй душі. Вона живе у словах «Spes, caritas, iustitia», що стоять у витоків моєї спеціальності – соціальної роботи. Для моєї спеціальності латина – не просто слова, а крила. І я вчуся з її допомогою чути історію людей, відчувати біль і радість тих, кому допомагаю… У сучасному світі латина – це скарб. Латина – це моя пристрасть, мій голос, моя сила. Vivat Lingua Latina – хай живе латинська мова!».
Юлія Карпань, студентка 1 курсу спеціальності «Соціальна робота»: «Я вважаю, що вивчення латинської мови допомагає зрозуміти філософію мудреців, відкриваючи дверцята у минуле людства».
Юлія Єфімова, студентка 1 курсу спеціальності «Журналістика»: «Латинська мова відкриває нам нові горизонти, робить нас ерудованими, дає квиток у майбутнє. Крізь роки латинська мова не втрачає своєї цінності, тому її важливо вивчати. Я як майбутній журналіст хочу знати все і навіть більше».


Дар'яна Скриннік, студентка 1 курсу спеціальності «Журналістика»: «Латина є базою для багатьох сучасних мов. Мене як майбутнього журналіста стежка може завести до будь-якої країни. А для сучасних мов латина – як конспект для студента!».
Маргарита Петряник, студентка 1 курсу спеціальності «Журналістика»: «Латинська мова – це фундамент європейської цивілізації, вона залишається живим джерелом знань і культурних цінностей».
Максим Островський, студент 1 курсу спеціальності «Психологія»: «Я вивчаю латинську мову тому, що хочу стати Primus inter pares».


Єва Лінчевська, студентка 1 курсу спеціальності «Соціальна робота»: «Вивчення латинської мови відкриває безліч можливостей, це робить нас освіченими та цікавими співрозмовниками, допомагає нам мислити ширше та розвиватися щодня».
Оксенич Артем, студент 1 курсу спеціальності «Журналістика»: «Я завжди хотів вивчати латину, тому що ця мова дуже гарна, співуча і я вдячний долі, що одного дня я опаную цю мову і буду вільно її використовувати на своєму професійному шляху журналіста».
Студенти з інтересом та ентузіазмом працювали над своїми завданнями, демонструючи творчість, унікальність та здатність до критичного мислення.

Олімпіада мала на меті поглиблення знань студентів у галузі філософії, розвиток їхнього логічного, критичного, аналітичного та креативного мислення. Завдяки цьому заходу студенти знайшли можливість проявити свою креативність, оригінальність та глибоке розуміння філософських концепцій.


 Всеукраїнська студентська олімпіада з філософських дисциплін та латинської мови відкрила двері для студентів до світу високої філософської думки та стимулювала їхній інтелектуальний розвиток. Бажаємо учасникам наснаги у вивченні класичної європейської мови, що стала джерелом європейської культури та очікуємо на оголошення результатів й визначення переможців. А переможці отримають цінні призи від колективу кафедри філософії та міжнародної комунікації НУБіП України.

Бажаємо вам впевненості у власних здібностях, численних перемог і незабутніх моментів на шляху до успіху!
Amat victoria curam – Перемога любить старанність.
Нехай переможе найсильніший!


Олена Балалаєва, Олена Лаута, доценти 
кафедри філософії та міжнародної комунікації

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook