Викладачі та здобувачі вищої освіти ОП «Облік і аудит» взяли участь у вебінарі «Як впровадити управлінський облік в компанії: від задуму до запуску»

18 березня 2025, 10:00
Не дивлячись на суботній вечір, 15.03.2025 р. відбувся актуальний і важливий вебінар «Як впровадити управлінський облік в компанії: від задуму до запуску».
У вебінарі взяли участь викладачі кафедри обліку та оподаткування: доценти Тамара ГУРЕНКО, Світлана ДЕРЕВ’ЯНКО, Наталія КУЗИК, Катерина ШЕВЧУК. Також до заходу долучилися здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, які бажають стати фахівцями своєї справи та зацікавлені в майбутньому кар’єрному рості, загалом 168 учасників. Вебінар дав можливість викладачам і здобувачам вищої освіти розширити знання з дисциплін «Управлінський облік» та «Організація і методика обліку в управлінні підприємств агробізнесу».
Спікером вебінару виступила Катерина СУПРУН, фінансовий експерт Finmap з більш як 15-річним досвідом роботи з фінансами. Має понад 100 реалізованих кейсів з клієнтами із різних сфер.
Як зазначила спікер вебінару Катерина СУПРУН«... бухгалтери – потенційно найкращі фінансисти. Вони мають сильні сторони, якими є:
  • розуміння базових принципів обліку;
  • бухгалтерська звітність хоч і відрізняється від управлінської, але термінологія і загальні принципи збігаються;
  • надійний фінансовий тил керівника будь-якого бізнесу, швидка адапотованість до нових умов, що динамічно змінюються, і нововведень законодавства;
  • любов до цифр, звітів, таблиць;
  • є можливість вирости з бухгалтера до фінансового директора, за умови наявності бажання та відповідних компетенцій».
Управлінський облік – ключовий інструмент для компаній. Завдяки йому вони можуть ефективно використовувати свої ресурси, планувати стратегічні кроки, вдосконалювати бізнес-процеси, виявляти та розв'язувати проблеми, а також виконувати поставлені цілі в конкурентному середовищі.
Спеціаліст з управлінського обліку здатний не лише збирати та аналізувати ключові фінансові та операційні показники, виявляти проблеми та ризики, а й пропонувати способи їх розв’язання. Він може давати обґрунтовані підказки керівництву, як оптимізувати процеси, вдосконалити управлінську стратегію та підвищити ефективність компанії. Знання управлінського обліку дозволяють спеціалістам стати ключовими учасниками процесу ухвалення стратегічних рішень та досягнення цілей компанії.
Слухачі отримали важливу інформацію, які ж уміння і знання потрібні фахівцю з управлінського обліку. Це інформація про основи управлінського обліку, класифікацію витрат для системи управління, правила визнання доходів, калькулювання собівартості з точки зору управлінського підходу, методи ціноутворення (у тому числі трансфертного), факторний аналіз, робота з оборотним капіталом, інвестиційну і фінансову діяльність та керування ризиками.
 
Що таке управлінський облік і коли він потрібен компанії? З чого складається дієва система управлінського обліку? Кому потрібен управлінський облік в компанії? Хто веде управлінський облік? З чого складається система управлінського обліку та як оцінити її роботу? Які знання та навички, необхідні для створення ефективної системи управлінського обліку в компанії? Чому варто розібратись, як вести управлінський облік? Які етапи впровадження управлінського обліку на підприємстві? Як оцінити ефективність роботи системи управлінського обліку? Що треба знати, уміти, щоб побудувати систему управлінського обліку на підприємстві? Відповіді на ці та інші питання можна було отримати під час вебінару.
Вебінар був корисним головним бухгалтера та бухгалтерам, які відчувають, що їм стало затісно на теперішній посаді і хочуть розширити свої професійні можливості знаннями та навичками з управлінського обліку, фінансовим директорам чи фінансовим менеджерам, адже перш ніж запровадити управлінський облік в компанії, потрібно попередньо побачити, з чого складається ця система та які ознаки вказують на те, що вона працює ефективно, співробітникам фінансово-економічного відділу, які хочуть дізнатись, які знання та навички потрібні спеціалісту з управлінського обліку, щоб підготуватись до його майбутнього запровадження у своїй компанії, науково-педагогічним працівникам та здобувачам вищої освіти для отримання професійного практичного досвіду від фахівців-практиків.
Катерина СУПРУН зупинилася на важливому питання: «Чому варто вивчати управлінський облік?»:
  • Заробітна плата – від 1000 дол. США і вище.
  • Можливість стати CFO або поєднувати посади.
  • Можливість працювати на аутсорсі – консультувати бізнес.
  • Перейти повністю в цю галузь та стати фахівцем з впровадження та автоматизації обліку.
  • Відкрити чи вести власний бізнес – знання допоможуть розрахувати рентабельність власного проєкту та вести бізнес більш зважено.
Спікер запросила бажаючих до Курсу «Управлінський облік», на якому можна навчитися визначати цілі та завдання управлінського обліку, ефективно керувати витратами, застосовувати методи аналізу, як «витрати – обсяги – прибуток» та інші, складати управлінський формат звіту про прибутки та збитки, дізнатися про фінансовий контроль, етапи формування фінансових та нефінансових показників діяльності та багато іншої цікавої інформації.

Науково-педагогічні працівники кафедри обліку та оподаткування і здобувачі вищої освіти дякують за проведення актуального та цікавого вебінару! 

Тамара Гуренко, Світлана Дерев’янко,
доцентки кафедри обліку та оподаткування

 
 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook