Кафедра журналістики та мовної комунікації ГПФ НУБіП України – співорганізатор VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Мова та культура в просторі новітніх технологій: проблеми сучасної комунікації»

19 березня 2025, 17:03

 12 березня 2025 року в ДНП «Державний університет “Київський авіаційний інститут”» відбулася VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Мова та культура в просторі новітніх технологій: проблеми сучасної комунікації», організована кафедрою української мови, історії та інформаційної діяльності в рамках VІІ Міжнародного симпозіуму «Соціокультурний дискурс глобалізованого світу: наука, освіта, комунікація».

Співорганізаторами конференції є Univerzita Palackého v Olomouci (Чеська Республіка)Transport and Telecomunication Institute (Латвія)Bingöl ÜniversitesiBartin UniversityNecmettin Erbakan University (Турецька Республіка)Національний університет біоресурсів і природокористування України (кафедра журналістики та мовної комунікації гуманітарно-педагогічного факультету), Сумський державний педагогічний університет імені А. С. МакаренкаУкраїнський державний університет імені Михайла Драгоманова, Чернівецький національний університет імені Юрія ФедьковичаРівненський державний гуманітарний університетДержавний університет інформаційно-комунікаційних технологій.

Участь у конференції, присвяченій актуальним питанням розвитку і функціонування мови та культури, взяли понад 100 науковців. До роботи конференції доєдналися учасники із закордону, які репрезентували свої доповіді на пленарному і секційних засіданнях, висловивши вдячність і повагу українцям, що в непростих умовах проводять важливі наукові заходи.

На пленарному засіданні виступили українські та зарубіжні вчені з ЧехіїТуреччиниЛатвіїНімеччиниФранції. Їхні доповіді були присвячені актуальним проблемам розвитку і функціонуванню мови та культури в умовах глобалізації: аналізу метамовних пріоритетів дослідницької парадигми лінгвоекології (Алла АрхангельськаЧеська Республіка), питанню раннього білінгвізму (Абдюлькадір КабадайТурецька Республіка), дослідженню руйнування колективної архівної пам’яті (війни та стихійних лих) (Оздемір Шахен ЛалеТурецька Республіка), вивченню феномену мовної особистості в сучасному освітньому просторі (Інна СавицькаУкраїна), аналізу мови інклюзії (нормативного підґрунтя і практичних кейсів) (Світлана ХарченкоУкраїна), висвітленню поняття «знання» в епоху штучного інтелекту та біотехнологій (Світлана НестероваТурецька Республіка), аналізу ролі бібліотек в антикризовому управлінні (Ніхан ТемізТурецька Республіка), дослідженню культуромовної особистості молоді в проєкції розвитку на засадах інфомедійної грамотності (Олена СеменогУкраїна).

Після пленарного засідання роботу конференції було продовжено в чотирьох секціях: 1. «Мовна особистість в полікультурному суспільстві»2. «Комунікація як чинник діалогу культур»3. «Актуальні проблеми розвитку української мови та культури в глобалізованому світі»4. «Теоретичні та практичні аспекти загального термінознавства».

На секційних засіданнях з доповідями виступили проф. Тетяна Семашко, доц. Світлана Литвинська, доц. Наталія Кочукова, ст. викл. Богдан Назаров, а також студенти – учасники науково-дослідницького гуртка «Медіакрок» кафедри журналістики та мовної комунікації.

За результатами роботи високоповажного форуму буде опубліковано збірник матеріалів конференції.

Світлана Литвинська,
доцент кафедри журналістики та мовної комунікації
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook