18 березня 2025 року
18 березня 2025 року – Всесвітній день соціальної роботи, який проходить цьогоріч під гаслом «Зміцнення солідарності поколінь для тривалого добробуту». З цієї нагоди в Національному університеті біоресурсів і природокористування України на базі гуманітарно-педагогічного факультету відбулися заходи, спрямовані на об’єднання зусиль та продуктивну співпрацю науковців, педагогів, державних службовців, роботодавців, студентських соціальних лідерів заради спільного добробуту.
Головною подією стало підписання Меморандуму про співпрацю між Національним університетом біоресурсів і природокористування України разом, в особі Ректора – Ткачука Вадима Анатолійовича, із Національною соціальною сервісною службою України, в особі Голови – Луцика Василя Васильовича.
У рамках відзначення Всесвітнього дня соціальної роботи відбувся ІІ Конгрес «Школа соціальних лідерів», який відкрили ректор НУБіП України Вадим Ткачук, Президент НУБіП України Станіслав Ніколаєнко та голова Нацсоцслужби України Василь Луцик. Учасники Конгресу обмінялися думками про підвищення якості надання освітніх послуг для студентів спеціальності «Соціальна робота та консультування», досвідом щодо сучасних підходів до вирішення соціальних питань, роботодавці запропонували здобувачам випускових курсів можливості для працевлаштування, випускники розповіли про своє кар’єрне зростання у соціальній сфері.


Учасники заходу також ознайомилися із матеріально-технічною базою підготовки фахівців із соціальної роботи, інфраструктурою університету. Відбулася зустріч декана гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України Інни Савицької, науково-педагогічних працівників кафедри соціальної роботи та реабілітації із директором Департаменту державного контролю за дотриманням прав дітей Нацсоцслужби Віктором Зеленим та заступником директора Департаменту Володимиром Вовком на якому напрацьовано основні напрями співпраці: 1) обговорення та удосконалення освітньо-професійних програм підготовки фахівців для соціальної сфери; 2) розробка та реалізація сертифікатної програми підготовки фахівців за мікрокваліфікацією «Фахівець із захисту прав дитини»; 3) проведення спільних наукових досліджень, семінарів, тренінгів та інформаційних кампаній щодо актуальних питань підготовки фахівців соціальної сфери та соціального захисту; 4) організація стажування та практики студентів згідно з графіком освітнього процесу; 5) проведення спільних заходів з метою популяризації роботи випускників у соціальній сфері та системі захисту прав дітей; 6) спільна робота над оновленням в НУБіП Центру захисту прав дитини; 7) розробка та реалізація спільних проектів у соціальній сфері.





Окрасою університету є Ботанічний сад НУБіП України. Гості мали можливість на собі відчути відновлювальні можливості садотерапії під проводом Президента НУБІП України Станіслава Ніколаєнка та викладачки Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Марії Шевчук.
Народна мудрість гласить, що «Добрий початок – половина діла».
Запрошуємо усіх зацікавлених осіб до реалізації стратегічним напрямів співпраці заради побудови сильної, солідарної, соціальної України.
Завідувач кафедри соціальної роботи та реабілітації
Ірина Сопівник