Організаційні зустрічі наставників з питань історико-патріотичної, військово-волонтерської та морально-етичної поведінки молоді
Упродовж цього тижня НПП кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій, які є наставниками студентських груп провели зустрічі зі студентами для обговорення та надання настанов з питань історико-патріотичної, військово-волонтерської та морально-етичної поведінки молоді.
11 березня наставник 1 групи 1 курсу бакалаврів спеціальності «Лісове господарство», доцент Кайдик Олександр Юрійович, провів організаційно-виховну бесіду з підопічними студентами про різноманітні методи використання представниками рф громадян України у протиправних цілях, про вербування шпигунів і диверсантів, про кіберзагрози, а також про кримінальну відповідальність за такі дії як державна зрада, диверсія і терористичні акти в умовах військового стану. Зустріч була присвячена запобіганню випадкам участі студентів підопічної групи у подібних заходах. Для наочності інформації Олександр Юрійович показав студентам презентацію на тему «Використання представниками країни-агресора громадян України у протиправних цілях: загрози та наслідки для обороноздатності держави».
12 березня 2025 р. аналогічну зустріч в онлайн-режимі провів завідувач кафедри, доцент Пінчук Андрій Петрович з магістрами спеціальності «Лісове господарство» групи «Відтворення лісів та лісові меліорації», які зараз перебувають на дистанційному навчанні. Студентам були наведені основні методи впливу та вербування громадян України, а також негативні наслідки для державної безпеки та обороноздатності в результаті таких дій. Також було зазначено, яку кримінальну відповідальність можуть понести громадяни за подібні вчинки.
13 березня 2025 р. наставник студентів 3 групи 2 курсу спеціальності «Лісове господарство», доцент Дударець Сергій Миколайович та наставник 2 групи 1 курсу, доцент Соваков Олександр Вікторович провели організаційні години зі своїми студентами на згадану вище тематику. При цьому увагу студентів було закцентовано на питаннях, пов’язаних із посиленням патріотичного виховання та контрдиверсійної захищеності Збройних Сил України, усунення передумов протиправних дій на шкоду державній безпеці України та її обороноздатності.
Студентам було роз’яснено, що під час триваючої збройної агресії проти України країна-агресор використовує різні методи для досягнення своїх цілей. Одним із ключових інструментів при цьому є залучення громадян України до протиправної діяльності, спрямованої на підрив державної безпеки та послаблення обороноздатності. Причому така діяльність проводиться системно і охоплює як військову, так і цивільну сферу.
Також наставниками на цих зустрічах були надані роз’яснення положень ст. 8 і ст. 18 Закону України «Про державну таємницю» і відповідальності за їх порушення. Усі наставники наголошували на недопущенні пособництва державі-агресору, наполягали щоб студенти були обачними в соцмережах, не велися на різні фейки, перевіряли інформацію за різними джерелами, зберігали критичне мислення, не відправляли у месенджерах ніяких фото критичних об’єктів та зберігали свій патріотизм.
Наставники студентських груп
від кафедри відтворення лісів
та лісових меліорацій:
Кайдик Олександр Юрійович - група ЛГ-2401
Соваков Олександр Вікторович - група ЛГ-2402
Дударець Сергій Миколайович - група ЛГ-2303-СТ
Пінчук Андрій Петрович - група ЛГ-2403-М