“Шлях до фінансової свободи: страхування життя, зоров’я та приватна пенсія”, гостьова лекція Марини Хоші

5 березня 2025, 18:46

 

   4 березня 2025 року відбулося засідання молодіжного бізнес-клубу, де зібралися викладачі кафедри фінансів, обліку та банківської справи НУБіП України, студенти економічного факультету та факультету аграрного менеджменту, учасники гуртка “Макроекономічні аспекти економічного зростання в Україні”, ННІ бізнесу і менеджменту, кафедра фінансів, обліку та банківської справи Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка та інші. Цікавий був виступ Марини Хоші на тему: “Шлях до фінансової свободи: страхування життя, здоров’я та приватна пенсія”.
   Марина Хоша – фінансова радниця, експерт із ринкового страхування та убезпечення життя, автор методик із фінансової грамотності, засновниця школи “Eco Finance”, експерт із ринкового страхування та убезпечення життя” є засновницею і викладачем “Української суботньої школи” м. Відень.



   Пані Марина ділилася своїм досвідом і знаннями у сфері фінансової освіти та страхування і зазначила, що в умовах економічної нестабільності та недостатнього рівня соціального захисту в Україні вона є актуальною. Зазначила, що розвиток страхового ринку, включаючи страхування життя, є важливим елементом фінансової стабільності населення.
   Пані Марина познайомила нас із поняттям страхування, розповіла навіщо потрібне нам страхування. Зупинилася на категорії “гроші”, на процесі отримання грошей. У своєму виступі пані Марина зупинилася на питанні філософії відношення людей до грошей. Розповіла про квадрат отримання грошей Р.Кійосакі, який пов’язує гроші та страхування через концепцію фінансової грамотності, пасивного доходу і управління ризиками та базується на ідеї, гроші, система, ринок, команда. У своїх працях Р.Кійосакі також зазначає, що багаті люди не лише заробляють, а й захищають свій капітал, використовуючи страхові та інвестиційні інструменти.

   Пані Марина розповіла про правила заощадження, а саме зупинилася на меті, витрачати менше заробляти більше, робити заощадження регулярно, намагатися уникати боргів, вести бюджет, заощадження зберігати в банках, а саме: плати спочатку собі – відкладайте щонайменше 10% доходу перед витратами; формуйте фінансову подушку – створіть резервний фонд на 3-6 місяців витрат; контролюйте витрати – уникайте непотрібних покупок, ведіть бюджет; інвестуйте заощадження – гроші повинні працювати (депозити, акції, нерухомість); уникайте боргів – не витрачайте більше, ніж заробляєте; диверсифікуйте джерела доходу – не покладайтеся лише на одне джерело прибутку; вчіться фінансовій грамотності – розуміння грошей допомагає їх примножувати.
   Були наведені лайфхаки, як робити заощадження із будь-якого доходу. Пані Марина розповіла про пенсійну реформу в Україні, яка базується на пенсійній накопичувальній системі. Адже згодом, соціальна солідарна пенсія перестане існувати.

   Зупинилася на питанні фінансового планування, яке розпочинається із знання “Закону грошей”, який трактує принципи фінансового успіху та управління капіталом: гроші працюють на тих, хто ними керує – фінансова грамотність та інвестиції примножують капітал; гроші люблять порядок – планування бюджету, заощадження та облік витрат ведуть до фінансової стабільності; гроші повинні приносити гроші – накопичені кошти потрібно вкладати в активи, які генерують прибуток; гроші уникають тих, хто їх марнує – імпульсивні витрати та борги призводять до втрати капіталу; закон віддачі – щедрість і правильне використання ресурсів сприяють їх примноженню.
   Головна ідея: гроші – це енергія, і їх потрібно правильно спрямовувати, щоб вони приносили фінансову свободу.
   Закон “3P” – P1 робочий капітал, Р2 - розхідний капітал, Р3 – спочатку заплати собі в резерв 10-30%. Фінансове планування включає запас на 6 місяців, цільові депозити банку, стратегічні пенсійні накопичення.



   Пані Марина у своїй доповіді звернула увагу на проблеми страхового ринку в Україні, а саме низький рівень фінансової грамотності населення; недовіра до страхових компаній; недостатній розвиток обов'язкового медичного страхування; низька культура страхування; недостатня кількість фахівців-актуаріїв; вплив воєнних дій тощо.
   Запропонувала підвищувати фінансову грамотність населення, впроваджувати прозорі механізми регулювання страхового ринку та розвивати обов'язкові види страхування, зокрема медичне, вдосконалювати законодавчу базу, розвивати страхове посередництво та залучати фахівців до галузі.


   Лекція була чудовою можливістю для всіх, хто цікавиться питаннями страхування, фінансового планування. Адже страхування потрібне кожному, воно допоможе уникнути фінансових труднощів у критичних ситуаціях та забезпечити стабільне майбутнє. Отримати нові знання допоможуть нам краще орієнтуватися у фінансовій сфері, у сфері страхування. Дякуємо лектору за цікаву, інформаційно насичену, науково-пізнавальну лекцію. Надіємося ще на такі зустрічі.

Оксана Пащенко,
доцент кафедри економічної теорії

 

 

 
 

 

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook