Гостьова лекція від директора ТОВ «ЛЕНДЕКОТЕХ» Юрія Чемериса про точне землеробство в сучасному агробізнесі

17 березня 2025 року

Проведення відкритих гостьових лекцій від професіоналів-практиків вже стало гарною традицією на агробіологічному факультеті. Цей вид діяльності сприяє налагодженню співробітництва між спільнотою науковців, студентів та викладачів. 

7 березня 2025 року для студентів 3 курсу спеціальності "Агрономія" директором ТОВ «ЛЕНДЕКОТЕХ» Юрієм ЧЕМЕРИСОМ була проведена лекція на тему "Точне землеробство в сучасному агробізнесі», організована за підтримки завідувача кафедри землеробства та гербології, професора Семена Танчика.    

 

     

Під час лекції модератор заходу зосередив увагу майбутніх фахівців на особливостях системи точного землеробства. Нагадав присутнім, що точне землеробство являє собою особливий підхід до контролю за врожайністю. Воно базується на використанні комп’ютерних і супутникових технологій з урахуванням специфічних умов на різних областях поля. З його допомогою у господаря землі є можливість збільшити валовий збір, знизити витрати, отримати високоякісний продукт і поліпшити властивості ґрунту. Юрій Станіславович акцентував увагу студентів, на тому, що точне землеробство, передбачає детальне картографування поля за основними агротехнічними параметрами, координатне прив’язування машино-тракторних агрегатів до поля та точне виконання технологічних заходів відповідно до особливостей елементарних ділянок поля. 

   

  Спікер відзначив, що точне землеробство має два класи інструментів:

  1. Власне техніка, агрегати та обладнання: відключення секцій, контроль норм внесення та висіву, підрулювачі, монітори для стеження за ходом операцій, навігатори.

  2. Програмне забезпечення, яке дозволяє акумулювати всю інформацію по полях, збирати аналітичні дані, агрохіманаліз, супутниковий моніторинг, історичні карти врожайності, карти рельєфу, тобто весь масив інформації, яку можна зібрати та проаналізувати. Зокрема, система AgroOnline спрямована саме на ведення точного землеробства, а виконання усіх операцій агроном може відстежувати та контролювати завдяки мобільному додатку «Агроном», власне, це і є сучасна та просунута агрономія.   

  

Викладений матеріал викликав позитивні враження, зацікавленість присутніх. Слухачі мали змогу задати питання, висловити свої думки, отримати відповіді, а також лаконічні, змістовні висновки.

Завдячуємо Збройним Силам України за можливість навчатися, працювати й жити!

 

 Олексій Цюк,

професор кафедри землеробства та гербології

Яна Павлова,

асистент кафедри землеробства та гербології

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook