ДЕСЯТА ЮВІЛЕЙНА МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ: РОЗВИТОК БІОЕНЕРГЕТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

17 березня 2025 року

   7-8 березня 2025 року навчально-наукова лабораторія економічної теорії та біоекономіки, кафедра економічної теорії факультету аграрного менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України провели 10 ювілейну міжнародну науково-практичну конференцію «Розвиток біоенергетичного потенціалу в сільському господарстві».
   До конференції через онлайн-платформу та в режимі перегляду онлайн-трансляції у реальному часі загалом долучились більше 155 учасників, серед яких були науковці, представники бізнесу, спеціалісти в даній галузі, здобувачі вищої освіти з різних континентів США, Австралії, Кенії, Танзанії, Словаччини, Чехії, Польщі, Німеччини.
   З вітальним словом, в якому було відзначено надзвичайну важливості розвитку біоенергетики в сільському господарстві і досягнення кафедри та навчально-наукової лабораторії економічної теорії та біоекономіки НУБіП України в даному напрямку, виступив Володимир ОТЧЕНАШКО, начальник науково-дослідної частини.


   Анатолій ОСТАПЧУК, декан факультету аграрного менеджменту НУБіП України підтримав напрацювання та досягнення навчально-наукової лабораторії, наголосивши про важливість наукових пошуків в даному напрямку.


   Микола ТАЛАВИРЯ, д.е.н., професор, завідувач кафедри економічної теорії НУБіП України, підсумував перспективи розвитку біоенергетики в Україні за попередні 10 років та зробив прогноз розвитку біоенергетики до 2050 року.

   З цікавою доповіддю виступив Anurag HAZARIKA, доктор філософії в галузі бізнес-адміністрування та менеджменту, декан і доцент кафедри бізнес-менеджменту та адміністрування Відкритого університету 21 століття, США, щодо перспектив розвитку біоенергетики в Індії. В процесі дискусії домовилися про співпрацю навчально-наукова лабораторія економічної теорії та біоекономіки з Prof.Dr. Anurag Hazarika.

   Цікаву та змістовну доповідь зробив Георгій ГЕЛЕТУХА, Голова правління, ГС "Біоенергетична асоціація України" про стан та перспективи виробництва біометану в Україні. Досить детально проаналізував економічні показники доцільності виробництва біометану.


   Семен ДРАГНЄВ, к.е.н, доцент, старший викладач, Інститут технічної теплофізики НАН України, виступив з цікавою презентацією про перспективи вирощування амаранту на площі 500 га для подальшої переробки на біоенергетику.

   Пані Тетяна ЖЕЛЄЗНА, Інститут технічної теплофізики НАН України зробила детальний аналіз перспектив виробництва авіаційного біопалива HEFA з рижію для умов України. Наголосила на важливості вирощування рижію для подальшого використання авіаційного біопалива.





   Ліна ЖУРАКОВСЬКА, головний консультант відділу секторальної економіки Центру економічних та соціальних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень розповіла про перспективи та можливості біоенергетичного потенціалу агросектору України.

    Юрій СЕНЮК, к.ф-м.н., дійсний член Української академії наук, заступник Голови Національна науково-технологічна асоціація України розповів про інноваційні пріоритети повоєнного відновлення економіки України та здоров'я українців та квантова природа здоров'я та екосферна структура біоекономіки здоров'я.

   Геннадій Голуб, д.т.н., професор, детально розповів про модель енергетично автономної агроекосистеми із виробництвом продукції тваринництва та біопалив.




   Лариса БОНДАРЕНКО, доповіла про наукові дослідження щодо виробництва та використання біовугілля в Україні.
Українсько-Словацький Міжнародний Центр інновацій і трансферу технологій та Національної науково-технологічної Асоціації України представляв       Олександр БЛИЗНІК з доповіддю про агроекобіотехнологічні кластери та ваучер СО2 як спосіб фінансування біоекономічних проектів.
   Юрій БАКУН, к.с-г.н., Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України, про розвиток дорадництва в біоенергетиці.
   Іван ПАНЬКІВ, Президент ВГО НАСДСУ, про розвиток біоенергетики в громадах та AKIS як інструмент сприяння розвитку біоекономіки та агросектора.
   Андрій КОНЯШИН, виконавчий директор, Федерація органічного руху України, розповів про Федерацію органічного руху України в рамках Проєкту GRAINS – Greening Agrifood in Social Economy «Нові можливості зеленої трансформації для агровиробників». Сільськогосподарська дорадча служба ГС «Зелені Агро Рішення» продовжує цикл лекцій-тренінгів з питань розвитку зеленого переходу та екологізації агропродовольчого бізнесу в Україні та запросив приєднатися учасників конференції до даного курсу.
   Руслан БУРЯК, доктор економічних наук, професор кафедри маркетингу та міжнародної торгівлі, зробив акцент на розвитку біоенергетики в США та використання даного досвіду в Україні.


   Ольга ОЛЬХОВИК, розповіла про розвиток біоенергетики в Австралії.
   Активну участь у міжнародній науково-практичній конференції взяли здобувачі вищої освіти, 1-4 курсів спеціальностей 073 Менеджмент (Менеджмент, Менеджмент міжнародного бізнесу), 075 Маркетинг, економічного та гуманітарно-пелагогічного факультетів, учасники гуртка “Макроекономічні аспекти економічного зростання в Україні” та інші, які у рамках даної конференції здійснювали апробацію своїх наукових досліджень.
   Упродовж конференції велися дуже жваві дискусії, різносторонньо обговорювалися актуальні питання, учасники обмінювалися думками та домовлялися про подальшу співпрацю. Конференція створила можливість сформувати взаємодію між наукою та бізнесом.
   Організаційний комітет висловлює подяку усім учасникам, котрі долучилися до проведення міжнародної науково-практичної конференції, сподівається на майбутню співпрацю та зустріч наступного року.

Організаційний комітет

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook