Бізнес для держави, а держава для бізнесу – основа ефективної взаємодії

16 березня 2025 року

 

       На думку Президента України В. Зеленського «Малий та середній бізнес – це основа економіки України, тож він є важливим пріоритетом для держави. Адже держава та бізнес мають працювати в команді, як союзники, які мають спільний інтерес, - успішну та заможну Україну» (Всеукраїнський форум «Україна 30. Малий та середній бізнес та держава»).

 

Прибутковий, злагоджений, ефективний, людино-орієнтований бізнес, як мікро-модель сервісно-орієнтованої держави, де власник бізнесу, керівник підприємства, компанії, бізнес-структури здійснює управлінські функції. В умовах сьогодення, сучасний державний службовець має бути креактивною особистістю з потужним інтелектуальним потенціалом, адже в межах власної професійної діяльності має користуватися навичками раціонального використання ресурсів, у т.ч. і фінансових.  Саме тому, у період з 10 по 13 березня 2025 року студенти спеціальності «Публічне управління та адміністрування» залучилися до участі у тренігу «Розпочни свій бізнес!», організованого за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні у межах проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні» за фінансової підтримки уряду Японії.
 

 Студентки 3 курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування» Терьошина Вікторія та Бабич Яна під час вказаного заходу ознайомилися з методикою SCAMPER, яка є ефективним інструментом розвитку творчого мислення людини, що дозволяє розглядати будь-яку ідею, продукт чи послугу з різних перспектив. SCAMPER складається з семи основних етапів:

          • Substitute (Замінити) – пошук альтернативних рішень, заміна складових продукту або процесу.

          • Combine (Об’єднати) – поєднання різних елементів для створення нового рішення.

          • Adapt (Адаптувати) – пристосування ідеї до нових умов або використання досвіду з інших сфер.

          • Modify (Змінити, збільшити/зменшити) – внесення змін для покращення або масштабування.

          • Put to another use (Використати інакше) – пошук нових способів застосування продукту чи послуги.

          • Eliminate (Прибрати) – спрощення процесу шляхом видалення зайвих елементів.

          • Reverse/Rearrange (Переставити, змінити порядок) – перегляд структури або принципу роботи. 

 Ця методика вразила учасників деталізацією розгляду будь-якої управлінської або бізнес-ситуації та проблеми. На думку наших студенток «дана методика змушує мозок мислити більш креативно, знаходити нестандартні рішення та прогнозувати можливі варіанти розвитку. Командна робота під час виконання завдань принесла цікаві результати – пропозиції були різноманітними, креативними та наповненими цінним досвідом учасників. Завдяки SCAMPER ми навчилися дивитися на проблеми комплексно, що стане корисним для подальшого розвитку власної професійної діяльності та пошуку нових ідей для покращення якості послуг чи товарів».
 

Під час практичних завдань на вказаному заході, тренери намагалися спрямувати увагу учасників на розвиток власної комунікабельність та пошук інтересів кожного з присутніх. Так командна діяльність допомагає формуванню вмінь та навичок щодо кращого орієнтування у процесі пошуку потенціальних споживачів послуг, як клієнтів, та у повній мірі задовольняти вимоги та потреби людей.
 
Висловлюємо подяку професору кафедри публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва Євсюковій Оксані Володимирівні за можливість залучати студентів ННІ неперервної освіти та туризму до проєктних заходів, які формують професійні якості сучасних управлінців.
 
Сергій Приліпко,
в.о. зав. кафедри публічного управління,
менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва,
доктор наук з державного управління

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook