Гостьова лекція з Олексієм ОМЕЛЬЯНЕНКО

13 березня 2025 року

Гарною традицією на кафедрі економіки стало проведення гостьових лекцій. Адже даний вид діяльності сприяє налагодженню співробітництва, комунікації між науковцями,  бізнесом, студентами та викладачами. Вже в друге кафедра запросила провести гостьову лекцію керівника проекту: Покращення сталого розвитку агровиробництва в Україні Олексія ОМЕЛЬЯНЕНКО. Зустріч була проведена в рамках вивчення дисципліни «Соціальна відповідальність міжнародного бізнесу»   для  студентів  1-го курсу освітньої програми «Міжнародна економіка»  на тему: «Соціальна відповідальність бізнесу». 

Пан Олексій розповів про важливість соціальної відповідальності бізнесу, як концепції бізнес-практики, економічної діяльності переважно великих комерційних організацій, що передбачає відповідальність організацій за вплив їхніх бізнес-рішень і діяльності на суспільство. Значення для бізнесу дотримання соціальної відповідальності гарантовано забезпечує конкурентні переваги на ринку: полегшує доступ до інвестицій та до нових ринків; сприяє зростанню обсягів реалізації товарів / послуг та збільшує прибутки. Для суспільства впровадження бізнес-структурами соціальної відповідальності  гарантує вирішення низки соціальних питань, підвищення рівня екологічної безпеки, ефективності і заощадливого ставлення бізнесу до використання природних ресурсів; сприяє співпраці бізнесу з місцевими громадами, що позитивно позначається на показниках рівня якості та безпеки життя людей.
 
 
Наявність в аудиторії двох лекторів пожвавлює лекцію, як традиційну форму навчання, формує культуру дискусії, вчить здобувачів оцінювати, аналізувати, сприймати різні точки зору як такі, що взаємодоповнюють одна одну.
 Навчальний матеріал доповнювався цікавою інформацією, власним досвідом та результатами своєї діяльності пана Олексія, що сприяло формуванню необхідних фахових компетентностей для майбутньої професійної діяльності за обраною спеціальністю здобувачів вищої освіти.
 
 
Під час спілкування  студенти 1-го курсу економічного факультету відділення «Міжнародна економіка» отримали надзвичайно цікаву, вичерпну та корисну інформацію про соціальну відповідальність бізнесу,  визначення нових пріоритетів і задач в області забезпечення сталого розвитку із залученням у цей процес більш широкого кола суб’єктів. Післявоєнне відновлення України буде проходити з урахуванням вектора сталості. Це потребує значних ресурсів і консолідації зусиль держави, міжнародних організацій та національного бізнесу. Це у свою чергу наддасть можливість нарощувати експорт сільськогосподарських і продовольчих товарів, забезпечуючи надходження валютних коштів та зростання ВВП.
 
 
Високий професіоналізм та компетентність Олексія Омеляненко дозволили доступно розкрити питання про соціальну відповідальність бізнесу, цілі сталого розвитку, що сільськогосподарська галузь для Української держави завжди була однією з пріоритетних сфер як зовнішньоекономічного, так і внутрішньоекономічного розвитку країни, адже питання організації виробництва й підтримки продовольчого забезпечення для окремої держави актуальні в усі часи. Від цього залежить не тільки життєздатність і самодостатність країни й суспільства, а й безліч найрізноманітніших напрямів людської діяльності. Корпоративна соціальна відповідальність бізнесу дозволяє підтримувати базові цілі сталого розвитку, що є надзвичайно важливим для світової економіки.
 
 
Гостьова лекція в котре показала, що є формою навчання, яка  забезпечує нашим здобувачам вищої освіти можливість безпосередньо спілкування з фахівцями та отримання нових знань. По закінченню зустрічі Олексій відповів на питання, побажав студентам успіхів у навчанні. Лекція була насиченою та викликала інтерес у слухачів. Активність здобувачів вищої освіти, їхня зацікавленість у таких зустрічах мотивує колектив кафедри економіки і надалі продовжувати практику проведення гостьових лекцій.
                                                                                                                  
        Лариса Коваленко
Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook