І знову воркшоп про конфліктогени для студентів НУБІП

10 березня 2025, 10:12
6 та 7 березня на навчальну дисципліну "Лідерство та управління карєрою" був запрошений Тюрін Олег Володимирович професійний медіатор. Темою воркшопу стали "Конфліктогени".
Коли емоції керують нами, а не ми ними - доволі легко наговорити людині конфліктогенів, які потім може бути дещо ніяково озвучити на "холодну" голову назагал.
 
 
 
 
Якщо чуємо вал конфліктогенів на свою адресу і відчуваємо у себе відсутність сил тут і зараз, щоб їх пропрацювати, є сенс взяти пуазу у розмові на чітко проговорений час. Пам'ятаємо: коли людина не в ресурсі давати зворотний зв'язок екологічно їй дуже важко, а отримувати його екологічно - майже неможливо.
Ми не можемо відповідати за емоції та дії іншої людини, проте наші емоції та наші дії - 100% наша відповідальність. Дбаємо про свій ресурс, пропрацьовуємо свої емоції та ідентифікуємо незадоволені потреби - збільшуємо свій внесок у конструктивний діалог.
Протягом воркшопу студенти: 
- познайомитись із конфліктогенами
- дізнатись як нейтралізовувати конфліктогени та потренуватись це робити на практиці
- познайомитись зі структурою “я-висловлювання”
- потренуватись відповідати “я-висловлюванням” на конфліктогени.
 
 
 
А ще встигли трішки порефлексувати й виявити, що:
- ідентифікувати конфліктогени, коли вже знаєш їх в обличчя доволі легко. А от перефразовувати у нейтральний вигляд - важча для опанування навичка, що потребує систематичного тренування.
- коли чуємо конфліктоген, за "заводськими налаштуваннями" ми можемо захищатись, кажучи собі, що нічого не відчуваємо, або відчуваємо байдужість. Проте всередині можемо відчувати розчарування, роздратування, гнів, сором тощо, і важливо в цьому зізнатись хоча б самому собі - тоді ми починаємо керувати нашими емоціями, а не вони нами. 
 
Дякуємо Олегу за проведену зустріч. Наступний крок опрацювання та втілення ідей!
 
Віталій НАГОРНИЙ,
викладач кафедри економіки
 
 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook