10 березня 2025 року
За ініціативи Громадської організації «Інноваційні обрії України» та Державної наукової установи «Інститут модернізації освіти» з метою популяризації творчої спадщини Т.Г. Шевченка, актуалізації пам’яті про Кобзаря та його ролі у закладанні духовних основ української нації, утвердження морально-етичних заповідей Шевченка як важливого чинника консолідації суспільства, підтримки та стимулювання талановитої молоді було проведено V Міжнародний конкурс есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко».
Студенти нашого університету минулого року вже продемонстрували найкращі результати – два дипломи переможців - І ступеню та перемога в одній з номінацій; а роботи, не відзначені дипломами, завоювали верхівку рейтингу. І тим більш радісно й почесно, що цьогорічна учасниця також досягла високого результату.
Голосно заявила про Національний університет біоресурсів і природокористування України студентка другого курсу факультету захисту рослин, біотехнологій та екології АННА ВОЛИНЕЦЬ.
Робота «Актуалізація шевченківської творчості у парадигмі сучасності»привела Анну до успіху – Диплому переможця ІІІ ступеня!
Перемога Анни Волинець, студентки спеціальності "Біотехнології та біоінженерія", у конкурсі "Мій Шевченко" є яскравим прикладом того, що культурна спадщина належить не лише фахівцям-гуманітаріям. Важливо, щоб молодь, незалежно від обраної професії, досліджувала національну культуру, адже це формує цілісне світосприйняття, розширює кругозір та сприяє гармонійному розвитку особистості.
Наука й культура нерозривно пов’язані: біотехнологи, інженери, технологи та агробіологи так само можуть переосмислювати творчість Шевченка, відкриваючи її нові сенси через призму свого досвіду. Взаємодія природничих, точних і гуманітарних знань збагачує суспільство, робить його більш свідомим та здатним до інновацій.
Варто пам’ятати, що культура – це не лише мистецтво, а й потужний інструмент впливу. Протягом століть росія вибудовувала стратегію культурної дипломатії, формуючи прив’язаність та симпатію до себе через літературу, музику, кіно та мистецтво. Таким чином, вона нав’язувала свої наративи, спотворюючи історію й витісняючи українську ідентичність.
Для України життєво важливо не лише зберігати свою культурну спадщину, а й активно вибудовувати політику культурної пам’яті та культурної дипломатії. Популяризація творчості Шевченка, Франка, Лесі Українки й сучасних українських митців має стати частиною національної стратегії. Культура – це наша м’яка сила, що допомагає не лише протистояти зовнішньому впливу, а й формувати власний впізнаваний образ у світі.
Перемога у конкурсі – це не лише особисте досягнення АННИ ВОЛИНЕЦЬ, а й свідчення того, що українська культура надихає всіх, незалежно від професії. Це ще раз підтверджує: Шевченко актуальний завжди, а його слово – живе й сучасне.
Анно, пишаємося Вами й тішимося високій оцінці Ваших ідей!
Ірина Сидоренко,
доцентка кафедри культурології