Продовжуємо працювати в продуктивній взаємодії: засідання ради стейкхолдерів кафедри управління та освітніх технологій
Відповідно до вимог чинного законодавства України групи забезпечення освітніх програм, що впроваджуються на кафедрі, щороку здійснюють оновлення та вдосконалення їх змісту. Тож настав час і в цьому році діяти водночас процедурно та відповідально.
5 березня 2025 року на кафедрі управління та освітніх технологій гуманітарно-педагогічного факультету відбулося засідання ради стейкхолдерів. Порядком денним зустрічі було одне питання: обговорення проєктів на 2025 рік ОПП і ОНП «Управління закладом освіти». Присутніми були: члени груп забезпечення освітніх програм, гаранти освітніх програм, здобувачі освіти (магістранти другого року навчання за ОНП «Управління навчальним закладом» і магістранти першого року навчання ОПП і ОНП «Управління закладом освіти»).
Завідувач кафедри проф. Сергій Кубіцький розпочав зустріч, звернувшись до присутніх із вітальним словом і представленням запрошених роботодавців, які є досвідченими практиками, освітніми менеджерами закладів освіти різного рівня та різних типів: Сущенко Лариса Олександрівна – завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти, доктор педагогічних наук, професор Запорізького національного університету; Хроленко Марина Володимирівна – перший проректор Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, доктор педагогічних наук, професор; Стрельцова Луіза Сергіївна – директор приватного закладу дошкільної освіти м. Києва «Планета дитинства» (випускниця 2024 р. ОПП «Управління навчальним закладом»); Гарбуз Наталія Анатоліївна - директор приватного закладу освіти "Чернівецький ліцей "АСТОР"; (випускниця 2024 р. ОПП «Управління навчальним закладом»).
Проф. кафедри Ірина Шумілова (гарант ОПП «Управління закладом освіти») розкрила зміст програми, представила ключові позиції профілю програми (мету та унікальність програми, ОК реалізації унікальності програми, зміст загального та фахового нормативного складників програми і навчального плану, зміст практичної підготовки тощо).
На змісті дослідницької складової ОНП «Управління закладом освіти» наголосила гарант програми проф. Наталія Гречаник, яка підкреслила її відсоткову місткість (30 %) та співвідношення вибіркової компоненти (25,7 %)програми відповідно до її загальної кредитної місткості.
На етапі обговорення програм запрошені управлінці-практики підкреслили актуальність представлених освітньо-професійної та освітньо-наукової програм «Управління закладом освіти», закцентувавши увагу присутніх на ролі, місії та соціальній відповідальності керівника сучасного закладу освіти за формування соціально свідомого та самодостатнього громадянина нашої країни.
Зокрема, проф. Ларисою Сущенко та проф. Мариною Хроленко було відзначено необхідність підсилення мовно-комунікативної компетентності здобувачів освіти в контексті формування в них здатності послуговуватись державною мовою. Стосовно важливості іншомовної підготовки майбутніх освітніх менеджерів висловились Луіза Стрельцова та Наталія Гарбуз і запропонували розглянути можливість збільшення кількості кредитів і аудиторних годин на вивчення ОК «Ділова іноземна мова». До діалогу долучились магістранти Дмитро Лобачевський, Вячеслав Рубан, Владислав Бондаренко та ін., які були суголосні із виступаючими спікерами.
Відтак, засідання ради стейкхолдерів кафедри управління та освітніх технологій, продемонструвало високий рівень науково-методичного аналізу та стратегічного планування освітніх програм. В цілому, учасники заходу обговорили ключові аспекти вдосконалення освітньо-професійної та освітньо-наукової програм «Управління закладом освіти».
В підсумку присутніми було відзначено доцільність подальшого оновлення програм відповідно до сучасних вимог ринку праці та освітніх стандартів. Взаємодія академічної спільноти, практиків та здобувачів освіти продовжує залишатися ефективним механізмом розвитку освітніх програм, що відповідають викликам сучасного суспільства.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість жити, навчатись і працювати! Все буде Україна!
Наталія Гречаник,
професор кафедри