Ліна Костенко – геніальна постать сучасності: студентська науково-практична конференція

9 березня 2025 року
19 березня 2025 року відзначатиме свій прекрасний ювілей відома українська письменниця-шістдесятниця, поетеса, що живе і творить на межі двох століть, Ліна Василівна КОСТЕНКО. З нагоди цього у ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» 06 березня проведено студентську науково-практичну конференцію «Ліна Костенко – геніальна постать сучасності».
 
Метою конференції було розкрити і осмислити багатогранну творчість Ліни КОСТЕНКО, що має значний вплив на українців сьогодні: формує національні ідеї, сприяє духовному та філософському мисленню. торкається різних проблем нації і передчуває історичні зміни.
Щоб успішно реалізувати мету та провести конференцію якнайрезультативніше, оргкомітетом відібрано кращі роботи, а їх автори запрошені для виступів перед чисельною авдиторією слухачів. 
Захід розпочався з хвилини мовчання на честь ушанування пам’яті загиблих українських воїнів і всіх громадян унаслідок збройної агресії РФ.
 
Розпочала конференцію модератор Аліса ЧОРІ, викладач філологічних дисциплін, яка привітала учасників заходу, визначила ключові завдання та налаштувала на роботу.
 
З вітальним словом до учасників заходу звернувся директор фахового коледжу Юрій САДВАРІ. У своєму виступі Юрій Юрійович закцентував увагу на тому, що творчість Ліни КОСТЕНКО — визначне явище в українській літературі. Особливо сьогодні її поезія звучить сильно, мужньо і надихаюче. Ми разом з поетесою переживаємо, боремося і разом з нею віримо в свої сили, свій народ і його мирне майбутнє. 
Юрій Юрійович зауважив, що сьогоднішня конференція значима і актуальна та побажав усім результативного і конструктивного спілкування.
Ліна КОСТЕНКО… Людина творча, людина мисляча, людина великої філософської думки… Неординарна, самобутня, справедлива, добра і сувора поетеса, яка ніколи і нікого не боялась. Людина — Жінка… Вона завжди йшла і продовжує йти своїм неповторним шляхом. Про ці та інші риси поетки розповідали учасники конференції.
 
Творчо презентувала свою роботу Вікторія ДЗЯМКО, студентка групи ОТГ-21 спеціальності «Туризм і рекреація», яка ознайомила присутніх з цікавими фактами з життя української поетеси.
 
Ліна КОСТЕНКО — це наша честь і гідність. Вона вчить нас ніколи не зраджувати собі. А ще Ліна Василівна — приклад незламної України. Ставши шістдесятницею та захищаючи українську мову й культуру, вона розуміла, чим це може обернутися, але й тут вона не втратила віри в себе, «не опустила руки». Тему «Ліна Костенко дисидентка та представниця течії шістдесятників» представила слухачам студентка другого курсу спеціальності «Геодезія та землеустрій» Анастасія КАЧУР.
 
У сучасній світовій традиції Ліна КОСТЕНКО входить до переліку найвідоміших жінок сучасної України. Її творчість — невід’ємна частина історії України, національної культури, духовності народу. Науковістю та змістовністю відзначалася дослідницька робота Андріани САБОВ, студентки групи БО-22 «Творчість Ліни Костенко як відображення духовності народу».
 
Твори на літературні теми активізують самоусвідомлення ролі в системі справжніх духовних цінностей. А поряд є чимало творів, у яких авторська думка звернена до вічних сюжетів мистецтва й міфології, до історичних подій та епізодів із біографій видатних людей. У багатьох поезіях духовному зорові читача широко представлена історична пам'ять та національна історія. Про цей мотив у творчості поетеси розповіла Ксенія СУХАН, студентка групи ПВ-18.
 
Творчий доробок Ліни КОСТЕНКО — багатогранний. Йому властиві позачасові поетичні ознаки, філософське мислення. У тяжкі часи, коли люди жили тимчасовими соціальними цінностями та ідеалами, авторка утверджувала вічні цінності, незнищенність національного духовного настрою, а також мудрість та філософію життя. Філософську поезію Ліни КОСТЕНКО досліджувала Марія КАТЦ, студентка групи ЕКО-11.
 
Любов — це те вічне невсихаюче джерело, з якого народилася поезія Ліни КОСТЕНКО. Любов — це Краса у її чистому розумінні. Поняття краси для поетеси стосується усього духовного й матеріального — сущого в усьому світі. Є краса природи, краса слова, краса почуттів, краса вчинків. Саме на шляху до Краси й народжуються поетичні шедеври, напоєні любов'ю до всього живого. Тему «Поетика вираження почуттів у ліриці Ліни Костенко» досліджувала Анелія САДВАРІ, студентка спеціальності «Ветеринарна медицина».
 
Ліна КОСТЕНКО — одна з найвідоміших українських поетес, чиї твори стали віхами літературної історії. Важливість її творчості виходить далеко за межі України, здобуваючи визнання у німецько- та англомовному просторах.
Про вплив Ліни КОСТЕНКО на літературний простір Великобританії, Німеччини, Австрії та Швейцарії, переклади її творів донесли присутнім на конференції студенти групи ФК-11 Любов ПОГОРІЛЯК та Михайло УМІРОВ. Приємно вразило присутніх художнє прочитання поезій Ліни Костенко німецькою та англійською мовами.
  
Ліна КОСТЕНКО — перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Уже багато років вона залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, пристосуванством, а зброя її — це твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти, — такий зміст науково-дослідницької роботи представила Богдана ІВАНЧО, студентка групи ПВ-17.
 
Не можна залишити поза увагою і тему війни у творчості Ліни КОСТЕНКО. Лірика, присвячена Другій світовій та сучасній війні, є складовою літературної спадщини мисткині. Вона не виділена поетесою в окремий цикл, але, безумовно, її можна розглядати як цикл віршів, об’єднаних спільною темою, глобальними проблемами, емоцією авторського співчуття Україні та її народу, гордістю за своїх співвітчизників, які давали і дають опір ворогу, впевненістю в тому, що «немає часу на поразку» — Україна переможе. «Феномен війни у ліриці Ліни Костенко» — тема виступу, яку підготувала студентка групи ВМ-14 Дарина ЛАЗОРИК.
 
Завершилась науково-практична конференція прочитанням поезій Ліни Василівни студентками коледжу, любительками і поціновувачками творчості великої поетеси. Присутні були приємно вражені і отримали духовну насолоду, відчули силу слова, філософію думки і почуттів, що передає поетеса.
 
Підбиваючи підсумки роботи конференції, Аліса ЧОРІ подякувала всім — доповідачам, науковим керівникам, присутнім — за підготовку, організацію та участь у заході, побажала здоров’я, миру і бажання любити свій народ, бути гідним його подвигу і пам’ятати свою славну історію.
 
Аліса ЧОРІ,
голова циклової комісії суспільних

 та філологічних дисциплін 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook