Адаптація до змін клімату: внесення мінеральних добрив
Сільське господарство є не лише споживачем, а й важливим фактором впливу на зміну клімату. Використання мінеральних добрив, особливо азотних, відіграє ключову роль у формуванні врожайності, проте водночас сприяє парниковим викидам. Як знайти баланс між продуктивністю та екологічною відповідальністю?
Чергова зустріч - дискусія з практиками – фермерами відбулася 6 березня 2025 року для науковців і виробників за участі викладачів кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка механіко-технологічного факультету НУБІП. Захід організовано сільськогосподарською дорадчою службою ГС «Зелені Агро Рішення» за підтримки Європейського Союзу в межах проекту інноваційної діяльності «ClieNFarms».
Питання, які обговорювалися на заході:
Глобальне потепління і його вплив на агроценози.
Парникові гази: як внесення добрив формує викиди N₂O.
Кругообіг азоту: як працює система ґрунт – рослина – атмосфера.
Методи підвищення ефективності використання азоту.
«Правильне» внесення добрив: підхід 4Р (норма, місце, час, форма).
Інновації у добривному менеджменті: інгібітори нітрифікації, покривні культури.
Доповідачі:
- Микола Биков: дорадник з агрономії (свід. №26/2017/2), національний експерт ФАО (2021–2023) з ґрунтозберігаючого землеробства, засновник та модератор онлайн-платформи «Дискусійний Соєвий Клуб» Donau Soja Ukraine.
- Ольга Ігнатенко: докторський ступінь технологічного університету міста Delft, Нідерланди, магістр з екологічного менеджменту (університет Амстердама), Експертка з питань сталого розвитку, сталого споживання та виробництва, Інформаційний центр «Зелене досьє». Михайло Войтовик.
Запис заходу: https://www.youtube.com/watch?v=D2VBJHv5Bps