Нарада з планування на гуманітарно-педагогічному факультеті: використовуємо наші переваги та резерви

28 лютого 2025, 15:23

28 лютого 2025 року, в останній день тижня і зими, відбулася традиційна нарада з планування. Цього разу вона пройшла на базі гуманітарно-педагогічного колективу, а проректори, члени ректорату, керівники відділів та служб ознайомилися з матеріально-технічною базою, перебігом освітнього і наукового процесів. Зокрема, мали змогу відвідати навчальну лабораторію цифрових технологій в соціальній роботі, Центр соціально-психологічної реабілітації, медіа-лабораторію, творчі лабораторії та танцювальні класи, лінгафонний кабінет, навчальні лабораторії інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, центр психології розвитку особистості, спортивний корпус та багато інших.

Декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна САВИЦЬКА в своєму виступі акцентувала увагу на підтримці Збройних Сил України. Сьогодні на фронті перебувають викладачі факультету Сергій ДУДКО, Богдан ОПАЛЬЧУК, аспірант Василь ГОНТАР. Повернулися на щиті магістр Антон СИДОРОВ, студенти Леонід ГРИЩЕНКО та Вадим ВИННИЧУК. Колектив не стоїть осторонь — постійно оголошуються донати, надається волонтерська допомога, підтримуються сили оборони. Гуманітарно-педагогічний факультет має вікову історію, славні традиції, що були примножені протягом останніх років. Чимало зусиль до його розвитку, відкриття та ліцензування затребуваних спеціальностей, формування колективу професіоналів, закладення фундаменту міцної бази доклав попередній очільник факультету Василь ШИНКАРУК. Декан окремо зупинилася на структурі та кадровому забезпеченні, освітніх програмах, за якими навчається понад 2500 студентів. Пріоритетом у діяльності залишається якість навчання, успішне проходження п’яти запланованих акредитацій, увага до викладання іноземних мов тощо. Для цього практикується проведення інтенсивних курсів, використання в навчальному процесі цікавих інноваційних методик, які усі мали змогу сьогодні побачити на власні очі.
 
Науково-педагогічні працівники активно публікують статті у виданнях, що сходять до міжнародних наукометричних баз. Спільно з факультетом харчових технологій започаткований науковий журнал «Здоров’я нації і людини» для спеціальностей нутриціологія і фізична культура і спорт. Кафедрами подано 9 проектів на конкурс Жана Моне. Уперше подано спільний українсько-німецький проект «Цифрова інклюзія для людей з інвалідністю внаслідок війни в Україні». Кафедра соціальної роботи та реабілітації в консорціумі із 11 європейськими закладами вищої освіти реалізовує науковий міжнародний проект Erasmus+ «INSIGHT: Інклюзивні методи навчання у вищій освіті», а кафедра психології бере участь в проекті Вишеградської четвірки «Терапія за допомогою тварин для відновлення після посттравматичних стресових розладів жертв війни на деокупованих територіях». У планах цього року: поліпшення матеріально-технічної бази, відкриття лабораторії цифрових технологій в соціальній роботі, створення інклюзивного комплексу, оновлення і модернізація 3-х лабораторій. Разом з тим проблемою залишається малий авдиторний фонд. На завершення Інна САВИЦЬКА подякувала ректору, президенту, ректорату, колегам за підтримку.
 
Ректор Вадим ТКАЧУК відзначив високу якість організації освітнього процесу на факультеті, системний розвиток матеріальної бази, облаштування нових сучасних і залучених до навчання лабораторій. Тут йде підготовка фахівців за актуальними спеціальностями, що забезпечують кафедри соціальної роботи та реабілітації, журналістики та мовної комунікації, філософії та міжнародної комунікації, психології, міжнародних відносин та суспільних наук, іноземної філології та перекладу, педагогіки, управління та освітніх технологій, англійської мови для технічних та агробіологічних спеціальностей, англійської філології. Факультет є осередком виховної і спортивної роботи, і роль кафедр культурології, фізичної культури і спорту, талант викладачів відкритий для студентів всього університету. Це робить наш виш унікальним.
 
Проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена ГЛАЗУНОВА закцентувала на творчому підході колективу до своєї роботи, відчутті, що кожен викладач, лаборант вболіває за результат. Освітній процес проходить в сучасних лабораторіях, а головною потребою є добудова нового спортивного корпусу. Президент університету Станіслав НІКОЛАЄНКО відмічаючи розмір факультету, зупинився на необхідності розширення площ приміщень аудиторного і лабораторного фонду. Це є спільним завданням в переддень сторіччя факультету. Колеги декани факультетів харчових технологій та управління якістю продукції АПК Лариса БАЛЬ-ПРИЛИПКО та тваринництва та водних біоресурсів Руслан КОНОНЕНКО закцентували на спільних проектах, поєднанні зусиль в забезпеченні якісного освітнього процесу для студентів їхніх навчальних підрозділів. Ректор Вадим ТКАЧУК, підбиваючи підсумки огляду, подякував колективу і закликав до ефективного продовження реалізації програми розвитку, використовувати переваги та резерви.
 
Джерело https://nubip.edu.ua/node/160679
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook