Обговорення проєкту освітньої програми «Менеджмент міжнародного бізнесу» для підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 073 «Менеджмент»

1 березня 2025 року
Кафедра адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності

 

26 лютого 2025 року в онлайн режимі відбулося обговорення проєкту освітньої програми «Менеджмент міжнародного бізнесу» для підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 073 «Менеджмент», на якому були присутні декан факультету аграрного менеджменту, к.е.н., доцент Анатолій ОСТАПЧУК, заступник декана, к.е.н., доцент Людмила ЧОРНЕНЬКА, завідувач кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності, к.е.н., доцент Олена КОВТУН, гарант освітньої програми «Менежмент міжнародного бізнесу», доцент кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності, к.е.н., доцент, Олександр ФАЙЧУК, НПП кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності д.е.н., професор Тетяна МОСТЕНСЬКА, д.е.н., професор Дарія БАСЮК, к.е.н., доцент Лариса ДІБРОВА, к.е.н., доцент Наталія КОВАЛЕНКО, к.е.н., доцент Сергій КУЗЬМЕНКО, к.е.н., доцент Іван МІЩЕНКО, к.е.н., доцент Альона ТЮРІНА, здобувач вищої освіти першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 073 «Менеджмент» Олександра ПЛИС. До обговрення освітніх програм були запрошені стейкхолдери: старший науковий співробітник Лейбніц-Інституту аграрного розвитку у країнах з перехідною економікою (IAMO, Німеччина), професор, д-р Олександр ПЕРЕХОЖУК (член ради роботодавців факультету агарного менеджменту); заступник директора з продажів та маркетингу компанії «Агросем» Богдан ЗЕЛЕНСЬКИЙ (член ради роботодавців факультету агарного менеджменту), директор ДУ «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти», к.пед.н., професор Тетяна ІЩЕНКО, старший науковий співробітник Лейбніц-Інституту аграрного розвитку у країнах з перехідною економікою (IAMO, Німеччина) Тарас ГАГАЛЮК, заступник генерального директора з питань персоналу компанії ІМК Анастасія СЕНЬ, операційний директор, MarGen Group MA-Management SA Максим ШЕРЕМЕТ та менеджер ЗЕД LNZ Group Вікторія МАХИНИЧ.

Завідувач кафедри адміністративного менеджменту та ЗЕД Олена КОВТУН привітала всіх присутніх та коротко окреслила мету та завдання зустрічі. 

Декан факультету аграрного менеджменту наголосив на важливості думки стейкхолдерів у формуванні сучасних освітніх програм та запросив усіх до конструктивного і продуктивного діалогу.

Гарант освітньої програми «Менеджмент міжнародного бізнесу» Олександр ФАЙЧУК провів короткий огляд ОП. Він акцентував увагу, що всі позиції стосовно набуття здобувачами компетенцій розроблено відповідно до Стандарту вищої освіти за спеціальністю «Менеджмент», проте для визначення особливостей підготовки фахівців з менеджменту міжнародного бізнесу було посилено міжнародну складову.

Гарант продемонстрував структуру освітньої програми, зазначивши освітні компоненти циклу загальної та спеціальної (фахової) підготовки. Олександр Михайлович відзначив, що дисципліни циклу загальної підготовки було переформатовано відповідно до рекомендацій наказу НУБіП України № 85 від 03 лютого 2025 року.

Крім того, було оновлено і перелік вибіркових компонентів освітньої програми, які дають студенту можливість сформувати власну освітню траєкторію. Гарант зазначив, що оновлений підхід дозволить студентам розвинути компетентності за напрямами управлінського спрямування, формування аналітичного мислення і навичок, міжнародного та професійного спрямування.

По завершенню короткої презентації, Олександр ФАЙЧУК звернувся до експертів з проханням надати рекомендації та пропозиції щодо удосконалення освітньої програми. 

Професор Олександр ПЕРЕХОЖУК відзначив оптимальну наповненість ОП «Менеджмент міжнародного бізнесу». Поряд з тим відзначив, про дещо перевантаження ОП освітніми компонентами щодо вивчення іноземних мов. Він запропонував створити на базі університету акредитований мовний центр, який дозволяв би студентам отримувати міжнародні мовні сертифікати. Також Олександр ПЕРЕХОЖУК наголосив на необхідності скороченні та уніфікації назв освітніх компонентів для забезпечення більшої кореляції навчального плану даної ОП з планами підготовки студентів за аналогічною спеціальністю в країнах Європейського Союзу. 

 

Тетяна ІЩЕНКО, відзначила надзвичайну важливість двомовного навчання на освітній програмі – за вибором студента українською чи англійською мовами. Підкреслила особливе значення практичного навчання для формування фахових компетентностей. Також, акцентувала увагу на тому, що українська вища освіта, на жаль, має слабку аналітичну та програмувальну складові, тож дуже позитивним є комплексний підхід до формування аналітичного мислення і навиків у фахівців міжнародного рівня через ОК «Бізнес аналіз та управління даними в міжнародному бізнесі».

Анастасія СЕНЬ, відзначила, що сьогодні українські компанії відчувають брак робочої сили, лібералізують вимоги до персоналу і готові працевлаштовувати молодь вже з 18-років. Тож, важливо йти в ногу з часом і перебудовувати освіту – надаючи студентам можливість паралельного навчання, наприклад, шляхом впровадження дуальної освіти. Крім того, відзначила, що позитивною перевагою ОП є долучення зовнішніх викладачів, практиків та спеціалістів з міжнародного бізнесу до професійної підготовки студентів.

Тарас ГАГАЛЮК, порадив доповнити компоненти освітньої програми в частині збільшення кількості годин для вивчення управління ланцюгами постачань, у тому числі на міжнародному рівні.

Максим ШЕРЕМЕТ, зазначив, що дану програму можна посилити через додавання вибіркових компонент для опанування знань стосовно використання штучного інтелекту та нейромережі в бізнес середовищі.

Професор Тетяна МОСТЕНСЬКА, акцентувала увагу на перегляді деяких вибіркових компонент для забезпечення оптимального досягнення програмних результатів навчання здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня ОП «Менеджмент міжнародного бізнесу».

 

Професор Дарія БАСЮК, відзначила якісну наповненість освітньої програми обов’язковими та вибірковими компонентами, обґрунтований розподіл кількості кредитів за семестрами. Поряд з тим, запропонувала доповнити вибіркові компоненти дисципліною «Менеджмент світового туризму та сфери послуг» з огляду на зростаючий попит на спеціалістів такого спрямування на ринку праці.

До обговорень пропозицій та зауважень долучилися завідувач кафедри Олена Ковтун, гарант ОП «Менеджмент міжнародного бізнесу» Олександр ФАЙЧУК, члени проектної групи декан факультету аграрного менеджменту Анатолій ОСТАПЧУК та професор Тетяна МОСТЕНСЬКА. Які підтримали слушність деяких зауважень та висловили намір доопрацювати освітню програму з їх врахуванням.

Наприкінці, декан факультету агарного менеджменту Анатолій ОСТАПЧУК подякував всім за активне обговорення освітньої програми, наголосив на цінності таких зустрічей для підвищенні якості підготовки молодих фахівців.

Олена КОВТУН щиро подякувала всім присутнім за продуктивну роботу, окреслила подальші плани щодо удосконалення освітньої програми та висловила сподівання на подальшу співпрацю.

 


Олександр ФАЙЧУК,
Гарант ОП "Менеджмент міжнародного бізнесу",
Альона ТЮРІНА,
член проектної групи з ОП "Менеджмент міжнародного бізнесу"

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook