Профорієнтаційна лекція для старшокласників: можливості вступу на факультет тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України та подальшого кар'єрного розвитку

26 лютого 2025, 9:26

 

 

Важливим завданням освітніх установ є допомога молодим людям у виборі професійного напряму та правильному орієнтуванні на майбутнє. В рамках профорієнтаційної діяльності, Ірина Олександрівна Супрун, доцент кафедри генетики, розведення та біотехнології тварин факультету тваринництва та водних біоресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування України, провела онлайн-лекцію для учнів 10 та 11 класів Яреськівської загальноосвітньої школи Миргородського району Полтавської області.

Під час зустрічі Ірина Олександрівна детально розповіла про переваги навчання в НУБіП України та можливості розвитку, які надає факультет, а також про умови навчання та проживання в сучасному кампусі університету, розташованому поруч із мальовничим Голосіївським парком Києва.

Учні дізналися про можливості кар'єрного розвитку в галузі тваринництва та аквакультури, включаючи варіанти стажувань за кордоном, що є вагомим плюсом для працевлаштування. Ірина Олександрівна також поінформувала старшокласників про участь у Всеукраїнській олімпіаді, яка щорічно проводиться в НУБіП України, підкресливши, що це дає шанс продемонструвати свої знання та отримати додаткові бали при вступі.

 

 

 

Під час лекції учням було представлено різноманітні варіанти кар'єрних шляхів для випускників факультету. Зокрема, для старшокласників було підкреслено, що випускники факультету тваринництва та водних біоресурсів можуть знайти роботу в різних напрямках агропромислового комплексу: від малих фермерських господарств до великих агрохолдингів і консалтингових компаній, що спеціалізуються на впровадженні новітніх технологій, розробці кормових програм і організації виробничих процесів. Для тих, хто цікавиться спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура», наголошувалося, що такі випускники мають можливість працювати на рибних фермах або в компаніях, що займаються розведенням раків, молюсків, водоростей і інших водних ресурсів. Крім того, було зазначено, що після завершення навчання на факультеті, абітурієнти можуть працювати в промисловому рибальстві, а також долучатися до наукових і екологічних організацій, що займаються розробкою інновацій у галузі аквакультури. Випускники також мають можливість знайти роботу в державних установах, таких як рибінспекції, контролюючі органи безпеки харчових продуктів, а також у державних структурах, що займаються управлінням водними ресурсами і охороною довкілля.

Старшокласників зацікавила можливість кар'єрного росту в міжнародних проєктах, що охоплюють управління водними ресурсами та охорону водних екосистем та перспектива розпочати власну бізнес-діяльність у галузі тваринництва та аквакультури.

Завершуючи лекцію, Ірина Олександрівна поділилася інформацією про підготовчі курси до Національного мультипредметного тесту, що дозволяють майбутнім студентам отримати додаткові бали для вступу на спеціальності «Тваринництво» та «Водні біоресурси та аквакультура».

Щиро дякуємо адміністрації опорного закладу "Яреськівська ЗОШ І-ІІІ ст. імені Ф.П. Борідька» за активну підтримку у проведенні профорієнтаційної роботи, яка допомагає учням зробити правильний вибір професії. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю для розвитку талановитої молоді!

25 лютого 2025 року

Підготувала доцент кафедри 

генетики, розведення та біотехнології тварин

Супрун Ірина

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook