Результати виробничої практики студентів випускних курсів ФВМ НУБіП України засвідчили високий рівень їх готовності до роботи за фахом

25 лютого 2025 року
Упродовж чудових зимових днів, з 13 до 18 лютого 2025 р., студенти 8 та 9 груп 5-го (скороченого терміну навчання) і 1-5 груп 6-го курсів ОС «Магістр» факультету ветеринарної медицини НУБіП України спеціальності 211 – «Ветеринарна медицина», а також студенти спеціальності 212 – «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза» захищали виробничу практику.

Особливістю виробничої практики (це друга її частина) було те, що студенти спеціальності 211 здобували практичні навички роботи з собаками та котами у клініках ветеринарної медицини дрібних домашніх тварин, а спеціальності 212 – в управліннях Держпродспоживслужби України, Українській лабораторії якості безпеки продукції АПК (УЛЯБП АПК), районних державних лікарнях ветеринарної медицини. Для підсумкової атестації студентів за результатами виробничої практики розпорядженням декана були створені дві комісії: для 5 курсу – у складі доц. ЛАКАТОШ В.М. (голова), доцентів БОЙКО Н.І.КУЛІДА М.А.МЕЛЬНИК В.В., ГОНЧАРОВ С.Л., а для 6-го – у складі: доцентів ЛАКАТОШ В.М. (голова), ЛИМЧУК В.В., ГОНЧАРОВ С.Л., РОЗУМНЮК А.В., МАРТИНЮК О.Г. Комісії провели 8 засідань, на яких були заслухані звіти всіх студентів та проведено обговорення. Минулого року, завдяки кропіткій роботі клінічних кафедр факультету, клінічної ради та її голови проф. ГРУШАНСЬКОЇ Н.Г., заступників декана доц. ЖУКА Ю.В. і ДЕРКАЧА С.С., була значно оновлена програма практики, а щоденник – адаптовано для роботи з собаками та котами. Це спростило ведення документації і дозволило на більш високому професійному рівні проводити дослідження хворих тварин та фіксувати результати роботи. Окрім того, в матеріалах було передбачено, що після завершення практики кожен студент повинен провести самоаналіз здобутих базових професійних навичок роботи з собаками і котами, які є загальними для випускників Європейських ветеринарних закладів.

Студенти 8 та 9 груп 5 курсу спеціальності 211 – Ветеринарна медицина проходили практику в клініках ветеринарної медицини м. Києва, Київської, Закарпатської, Тернопільської та Чернігівської областей. Для них досвід роботи із собаками, котами та екзотичними тваринами був викликом, адже навчання в коледжі і всі попередні види практик в університеті стосувались переважно сільськогосподарських тварин. Окрім того, переважна кількість ветеринарних клінік оснащена різноманітним сучасним діагностичним обладнанням (аналізаторами для дослідження крові, ультразвуковим та рентгенологічним обладнанням), яке їм доводилось використовувати у роботі.

Аналіз відповідей та підсумкових оцінок, отриманих студентами на захисті, показав хороший рівень знань: середній бал у 8-й групі склав 4,13 бали, а у 9-й – 4,14. Якість знань виявилась вищою у 9-й групі – 85%. Студенти 6 курсу повного терміну навчання (1-5 групи) спеціальності 211 – Ветеринарна медицина також проходили практику у ветеринарних клініках м.Києва та 10-ти областях України: Донецькій, Київській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській. Захисти результатів практики продемонстрували хороші теоретичні і практичні навички, а також знання з стоматології, кардіології, реанімації та ін., участь студентів у волонтерських програмах допомоги тваринам.

Найкращі результати практичної підготовки показали студенти 2-ї та 5 груп (середній бал склав відповідно 4,25 та 4,29, а якість знань – 87 та 85%). Студенти спеціальності 212 – Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза (6 група) проходили виробничу практику у державних лікарнях ветеринарної медицини, управліннях держпродспожив служби, УЛЯБП АПК НУБіП України. Цього року вони захистили практику з середнім балом 4,0, що дещо нижче ніж у попередні роки.

Комісії із захисту виробничої практики підтвердили, що випускники факультету ветеринарної медицини, які вже через 14 тижнів завершують повний курс навчання в університеті, готові до роботи за фахом, про що свідчать отримані ними оцінки. За результатами роботи та за активної участі студентів випускних курсів комісіями сформовані пропозиції щодо подальшого удосконалення виробничої практики студентів факультету ветеринарної медицини, які будуть внесені на розгляд Вченої ради факультету 20 березня 2025 року.

В.М. ЛАКАТОШ,
голова комісій

Ю.В. ЖУК,
заступник декана

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook