Тиждень циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін у Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України

24 лютого 2025 року
Протягом 17-21 лютого 2025 року в Ніжинському фаховому коледжі проходив тиждень циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін, метою якого було поглиблення знань студентів, сприяння їх інтелектуальному та духовному розвитку, реалізація та створення умов для розвитку творчого потенціалу у здобувачів освіти. Викладачі циклової комісії впродовж тижня організували та провели ряд пізнавальних, освітніх і виховних заходів.
 
Тиждень розпочався з віртуальної «Мандрівки в минуле Ніжина, яку для студентів відділення економіки, логістики та інформаційних систем спеціальності 071 «Облік і оподаткування» провели викладачі Володимир ШЕВЧЕНКО та Петро ДЕЙКУН. Екскурсія-вікторина викликала неабиякий інтерес у здобувачів освіти. Вони демонстрували глибокі знання з історії Ніжина, а також аналізували зміни в міському просторі, визначали сучасне розташування та вигляд історичних місць за світлинами минулих років.
 
Увечері 14 лютого студенти першого курсу в супроводі класних керівників Тетяни КОЛЕСНИК, Володимира ШЕВЧЕНКА поринули у світ мистецтва, відвідавши театралізований концерт «І знову про кохання», який проходив у стінах Ніжинського академічного українського драматичного театру імені Михайла Коцюбинського. Чуттєвий вечір у романтичній атмосфері залишив у студентів приємні враження та теплі емоції, адже тема кохання, яка стала центральною, є актуальною для кожного. 
17 лютого відбулася літературна зустріч із сучасним письменником рідного краю, членом Національної спілки письменників України Юрієм Івановичем БОНДАРЕНКОМ, організаторами якої стали викладачки Ольга КИСЛА та Юлія СИДОРЕНКО. Студенти відкрили для себе нового талановитого автора і його химерну прозу. Оригінальна манера письма Юрія Івановича зачарувала своєю простотою і водночас вишуканістю, крім цього, автор зачитав свої поетичні твори. Його вірші звучали як філософські заклики бути уважними до рідного слова, до життєвих цінностей, вбачати красу в кожній дрібниці.
 
18 лютого 2025 року студенти першого курсу разом із викладачкою Мариною ШОСТКОЮ намагалися за допомогою документального фільму Олексія ГНАТКОВСЬКОГО з’ясувати, як же українці українською заговорили. «Як українці українською заговорили» — це просвітницький фільм про зародження, розвиток, занепад, гоніння та розквіт української мови. Про те, як вона формувалася, змінювалася, наповнювалася запозиченими словами й утворювала власні неологізми. 
 
У супроводі класного керівника Тетяни НОСКОВОЇ студенти ІІ курсу відділення технічно-енергетичних систем та засобів автоматизації відвідали КЗ «Ніжинський міський молодіжний центр», де переглянули документальний фільм «Євромайдан SOS», присвячений подіям 2014 року на Майдані Незалежності, та вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Після перегляду фільму здобувачі освіти разом із заступником директора Комунального закладу «Ніжинський міський молодіжний центр» Романом ГОМОЛЯКОМ зіграли в настільну гру «Хронологія часу», торкнувшись проблем Революції Гідності й повномасштабного вторгнення росії в Україну та історії України загалом — від скіфів і сарматів до сьогодення.
 
19 лютого для студентів другого курсу спеціальності 174 «Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка» викладач циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Анатолій ЩЕРБИНА провів правознавчу вікторину «Запитання від Феміди». Захід був спрямований на поглиблення знань з дисципліни «Основи правознавства», розвиток логічного мислення та формування навичок командної роботи.
 
До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого, та з метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України бібліотекою коледжу була оформлена тематична виставка літератури «Лютий: грані незламності»; викладачем Володимиром ШЕВЧЕНКОМ для студентів першого курсу спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» була проведена екскурсія до кімнати Пам’яті та Гідності, облаштованої в Ніжинському агротехнічному інституту, та проведений для студентів другого курсу спеціальності 208 «Агроінженерія» виховний захід «Пам’яті Героїв Небесної Сотні». Співробітники коледжу здійснили покладання квітів до пам’ятного знаку «Герої не вмирають», вшанувавши хвилиною мовчання пам'ять Героїв Небесної Сотні.
 
Сучасний світ вимагає не лише знання іноземних мов, але й розуміння культури, традицій та соціальних реалій інших країн. Саме тому 20 лютого під керівництвом викладачок Ірини ІВАНЧЕНКО та Тетяни КОЛЕСНИК студенти другого курсу спеціальності 123 «Комп'ютерна інженерія» взяли участь в інтелектуальному конкурсі «I Know It!» (Competition of experts in English-speaking countries).
 
20 лютого з нагоди Дня рідної мови викладачкою Діаною Малаховою разом зі студентами спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 071 «Облік і оподаткування» було проведено Свято рідної мови. «Розквітай же рідна, українська мово!» — під таким гаслом здобувачі освіти активно декламували вірші про мову відомих українських поетів та написані особисто, читали гуморески Павла Глазового, брали участь в інсценізації уривків з творів літератури.
 
21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, студенти коледжу, зокрема спеціальностей 123 «Комп’ютерна інженерія» та 275.03 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)», на засіданні круглого столу обговорили можливості українців діаспори жити українським життям у країнах ближнього та дальнього зарубіжжя. Усі учасники зібрання були одноголосні в тому, що українці мають проявляти ініціативу для створення необхідних умов проживання діаспори з метою збереження ідентичності, адже інші держави ніколи не вважатимуть своєю задачею це робити. Було наголошено, що мова — основа нації, вона є носієм культури. Збереження її в середовищі української діаспори є запорукою єдності з Батьківщиною, тим містком, який об’єднує всіх українців у великому світі.
 
 
 
 
 
 
Серед інших заходів, які було проведено в межах тижня циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін, — виставка словників «Розмаїття слів», підготовлена провідним бібліотекарем коледжу Іриною СКАЛЬНИЦЬКОЮ, у яку занурилися студенти спеціальності 174 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», група АН231, у супроводі класного керівника Юлії ІВАНОВСЬКОЇ.
 
Протягом усього тижня у коледжі проходила виставка плакатів «Крила мрій: уявність у візуальних образах», присвячена вивченню драми-феєрії Моріса Метерлінка «Синій птах». Представлені роботи були виконані студентами першого курсу відділення технічно-енергетичних систем та засобів автоматизації і відділення економіки, логістики та інформаційних систем під керівництвом викладачки зарубіжної літератури Юлії ІВАНОВСЬКОЇ.
 
 
Дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення заходів тижня циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін, а також адміністрації коледжу за підтримку й допомогу в проведенні!
 
Дякуємо Збройним Силам України за кожен новий ранок,
за можливість навчатися!
 
 
Юлія ІВАНОВСЬКА,
голова циклової комісії
соціально-гуманітарних дисциплін
ВСП «Ніжинський фаховий

коледж НУБіП України» 


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook