Лабораторні дослідження як основа для успішної кар’єри магістрів факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК

24 лютого 2025 року
Харчова промисловість – це галузь, що постійно розвивається та потребує висококваліфікованих фахівців, здатних вирішувати складні технологічні завдання, розробляти нові продукти та забезпечувати їх якість та безпечність. Саме тому, лабораторні дослідження відіграють вирішальну роль у підготовці магістрів факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК, адже саме тут студенти отримують практичні навички, необхідні для успішної кар'єри.
 
Згідно наказу ректора університету, у Національному університеті біоресурсів і природокористування України 2 семестр навчального року розпочався з 03 лютого в очному форматі. 
Магістри першого року навчання мають можливість навчатись очно, в чудових аудиторіях та сучасних лабораторіях з використанням лабораторного обладнання.
Відповідно до навчальних планів, магістри опановують знання з таких важливих дисциплін як: «Технології зберігання, консервування та переробки м’яса»; «Мікроструктурний аналіз м’яса та м’ясних продуктів»; «Експлуатація технологічного обладнання», які є базоми для виконання магістерської кваліфікаційної роботи.
 
12 лютого 2025 року в лабораторії  кафедри технології м'ясних, рибних та морепродуктів Національного університету біоресурсів і природокористування України було проведене лабораторне заняття на тему «Колориметрична оцінка якості м’ясних продуктів» для ОС «Магістр» за освітньою програмою «Технологія зберігання, консервування та переробки м’яса» факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК.
Доцент Валентина Ісраелян та асистент Марина Назаренко продемонстрували роботу на сучасному кольоровому вимірювальному приладі YL4500 Series Non-Contact Color Meter, який використовується для точного аналізу кольору на різних поверхнях без фізичного контакту. «Цей прилад застосовується у виробництві та контролі якості продукції, адже за допомогою нього можна порівняти колір з еталонним зразком і визначити ступінь відхилення, визначити інтенсивність кольору та здійснити оцінку кольорових характеристик у різних довжинах хвиль. Одним із ключових показників, що впливає на споживчі властивості м’ясних виробів, є їхній колір. Колір продукту не лише вказує на його свіжість та якість, але й впливає на естетичне сприйняття та бажання споживача придбати товар» - говорить староста Павло Паламарчук.
 
Використання колориметрії в харчовій промисловості має велике значення для контролю якості продукції. Об’єктивні дані про колір дозволяють виробникам швидко виявляти відхилення від стандартів, оптимізувати технологічні процеси та забезпечувати стабільність продукту. Крім того, колориметрія є необхідним інструментом для розробки нових рецептур, оскільки дозволяє оцінити вплив різних інгредієнтів на колір готового продукту.
 
У ході лабораторної роботи для аналізу кольорових характеристик було обрано зразки сирокопчених ковбас "Салямі" та "Брауншвейгська". Ці вироби відзначаються характерним забарвленням, яке може варіюватися залежно від складу, технології виробництва та умов зберігання.
Лабораторне дослідження передбачало визначення колірних параметрів даних ковбасних виробів у різних колірних просторах, зокрема таких параметрів, як світлість (L*), червоність (a*) та жовтість (b*), а також аналіз відмінностей між зразками за показником ΔE (різниця кольору). Це дозволило оцінити відмінності у забарвленні між двома видами ковбас, що пов’язано з їхнім складом та технологією виробництва та відповідність встановленим стандартам якості.
 
Під час роботи з колориметром студенти отримали важливі знання щодо впливу технологічних процесів на колір м’ясних продуктів, що є ключовим аспектом у м’ясопереробній галузі. Викладачі чітко пояснили  і продемонстрували взаємозв’язок виробничих факторів, які впливають на колір готового продукту, зокрема ковбасних виробів "Салямі" та "Брауншвейгська".
 
А ми в свою чергу навчилися правильно аналізувати дані, отримані за допомогою колориметрії та відзначили важливість цього методу для контролю якості та забезпечення стабільності характеристик м’ясних виробів, що є невід’ємною частиною сучасних харчових технологій.
Використання таких методів аналізу на сучасному обладнанні є необхідним кроком для забезпечення якості і виходячи з цього конкурентоспроможності м’ясної продукції на сучасному ринку.
Такі практики виконання лабораторних робіт та магістерських досліджень є надзвичайно необхідними й цікавими для студентів та допоможуть їм у майбутній професійній діяльності.
Очне навчання продовжується для магістрів першого року навчання, яке постійно на контролі деканату факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК.
 
Бажаємо молодим дослідникам, які навчаються за освітніми програмами спеціальності 181 “Харчові технології” успішного опанування навчальних дисциплін та творчого натхнення до виконання магістерських робіт.
 
Паламарчук Павло, Захар Луб’янко,
магістри 1 року навчання
факультету харчових технологій та

управління якістю продукції АПК 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook