Вшанування пам’яті героїв у Бережанському агротехнічному інституті – небесна сотня: герої першої перемоги у битві, що триває

22 лютого 2025 року

20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
Так склалось історично, що українська зима наповнена сльозами й горем, бо календар рясніє пам'ятними датами, які має знати кожен українець і вшановувати полеглих за кращу долю майбутніх поколінь.

Був ранок 20 лютого 2014-го року. Саме цього дня в центрі Києва загинула найбільша кількість протестувальників. Загалом 107 активістів, які віддали життя за демократію та свободу України, названі Героями Небесної Сотні, в тому числі і навіки студент Бережанського агротехнічного інституту, Герой України Устим ГОЛОДНЮК. Ми добре пам’ятаємо труни, що пливли морем заплаканих людей на Майдані Незалежності під звуки «Пливе кача по Тисині» і одна з них припливла до нас.

Щороку в цей день викладачі, студенти, влада, духовенство, громадськість міста вшановують пам’ять загиблих. Пам’ять про подвиг Небесної Сотні цьогоріч вшановуємо під гаслом «Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває». Адже Герої Небесної Сотні одні з перших, які рішуче виступили на захист нашої Батьківщини в боротьбі з російським ворогом, яка триває вже 11 років. Це не лише день скорботи, а й нагадування про відповідальність кожного за майбутнє країни. Герої Небесної Сотні віддали життя, щоб Україна залишалася незалежною, а її народ — вільним. Смерть цих відважних людей змінила суспільну свідомість, актуалізувавши такі поняття, як свобода, гідність, право на самовизначення, демократія та європейський вибір.

Гідність, свобода, відвага, єдність, честь стали головними об'єднавчими цінностями Революції Гідності. Вона стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.

Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи. Саме тому Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням визвольних змагань часів Другої світової війни.

День Героїв Небесної Сотні — це не лише день жалоби, а й нагадування про цінність свободи, відповідальність за власний вибір та необхідність продовжувати справу, за яку боролися полеглі.

Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави.

Боротьба триває… Новітні Герої стоять на смерть, щоб очистити від московського зла нашу українську землю. Мужні Захисники та Захисниці героїчно відстоюють нашу волю, наше майбутнє, бо для кожного з них Україна — понад усе! Своєю відвагою, стійкістю і жертовністю, як і Герої Небесної Сотні, вони показують цілому світу, що наш український дух є незламним, а народ — нескореним. Гідні пам’яті Небесної Сотні, вони віддають свої життя за наше право називатися вільними українцями, за нашу свободу та незалежність.

Нехай пам'ять про Героїв Небесної Сотні згуртовує нас, додає сили та волі, мудрості та стійкості, а їхня відвага і жертовність надає наснаги у подальшій боротьбі з російським ворогом і провадить наш народ до Перемоги!
Вічна пам'ять Героям Небесної Сотні і всім Воїнам, які поклали своє життя за Україну!
Залишаємося гідними своїх Героїв!

У День пам’яті Героїв Небесної Сотні у нашому закладі спільно з громадськістю міста було проведено віче-реквієм, під час якого молитовно вшанували загиблих Героїв та були запалені свічки пам’яті біля меморіальних знаків. Хореографічний колектив «Фаворит» Бережанського агротехнічного інституту та зразковий аматорський колектив «Водограй» Будинку культури Бережанської міської ради представили інсценізацію до подій на Майдані під назвою «Вільні люди».

Науково-педагогічні працівники кафедри гуманітарної освіти і туризму ВП НУБіП України «БАТІ» разом зі здобувачами вищої освіти в цей день відвідали Бережанський краєзнавчий музей. Одна зала музею присвячена боротьбі за незалежність, в якій експонатами стали артефакти Майдану, що відображають події та дух того часу.

Студентською радою інституту було організовано проведення круглого столу, присвяченого важливій темі боротьби за незалежність України, де зібралися студенти та викладачі щоб обговорити ключові моменти, які визначили шлях нашої держави до свободи. Захід став платформою для глибокого аналізу історичних подій, які формували національну свідомість українців.

У своїх виступах доповідачі представили хронологію подій, що відбувалися від початку Євромайдану до повномасштабного вторгнення росії в Україну, підкресливши, що кожен етап був сповнений викликів, але українці завжди знаходили в собі сили для опору, а також було виокремлено важливу роль студентства в Революції Гідності. Саме молодь стала рушійною силою протестів, адже студенти були активними учасниками акцій, організовували заходи та мобілізували суспільство. Окрема увага під час проведення круглого столу приділена трагічним подіям бою під Крутами, що став символом героїзму та жертовності молодих українців у боротьбі за незалежність, адже саме на цьому жертовному прикладі патріотично виховувались Герої Небесної Сотні.

Завідувач відділу гуманітарної освіти, виховання і студентських справ Володимир ЗАЙЧУК та завідувач кафедри гуманітарної освіти і туризму, доц. Богдан ЛУГОВИЙ через морально-психологічний та науково-історичний світогляд проаналізували події, які відбувались на Майдані і як вони впливають на наше життя.

Завершуючи захід, учасники хвилиною мовчання вшанували Героїв і висловили сподівання на те, що знання про минуле допоможуть сучасному поколінню будувати сильну та незалежну Україну.

Проведені заходи стали важливим кроком у популяризації історичної пам’яті та вихованні патріотизму серед молоді.

Слава Україні! Героям Слава!

 

Володимир ЗАЙЧУК,
завідувач відділу гуманітарної освіти,
виховання і студентських справ

 


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook