«Назустріч свободі!»: журналісти-першокурсники вшанували героїв Революції Гідности

21 лютого 2025 року

 У ці дні, 18–20 лютого, вся країна і кожен українець віддає шану загиблим та постраждалим під час подій, які відбулися на Майдані Незалежности в лютому 2014 року. Пам’ять про Героїв Небесної Сотні закарбувалась уже не в одного покоління, вона мусить і буде жити в серцях кожного українця, незалежно від їхнього теперішнього місця перебування.

Студентам першого курсу спеціальності «Журналістика» випала честь відвідати меморіал полеглих Героїв у самому центрі Києва, згадати та вклонитися червоними, наче пролита в запеклих боях за незалежну Україну кров, квітами, на знак довічної поваги та вдячности всім тим, хто боровся за європейське майбутнє нашої Батьківщини.

Завідувач кафедри журналістики та мовної комунікації Світлана Харченко, видатний український політик і журналіст професор кафедри Іван Чиж і доцент кафедри Світлана Литвинська виступили для нас провідниками в історичний контекст рокових подій зими 2013–2014.

 

Спілкуючись безпосередньо з учасниками тих доленосних для нашої держави подій, ми розуміємо, яку неосяжну ціну вони заплатили за наше майбутнє та майбутнє наступних поколінь.

Мали за честь спілкуватися з учасником Майдану, героєм, який зараз захищає суверенітет та незалежність України у складі 58 бригади,  Андрієм Острожним. Воїн поділився своєю історією перебування з першого до останнього вирішального дня в справжньому жерлі тих подій. Поділився найбільшим відчуттям болю, коли бачив популістів та “політиків” які виступали на сцені, без розуміння подальших рішучих кроків задля спільного блага, тоді як справжні патріоти України боролися з проросійським режимом поза цією самою сценою, наражаючи себе на смертельну небезпеку.

Зворушлива історія про сліпого чоловіка та його напівсліпу дружину, котрі волонтерили, шануючи мітингувальників їжею, залишила на душі гіркий післясмак, але вселила віру в те, що зусилля всіх українців в єдиному пориві не були даремними.

Після хвилини мовчання на честь справжніх журналістів з великої літери, які поклали своє життя задля висвітлення правди про події на майдані, розпочалася бесіда з журналісткою Ксенією Дворниковою. Змістовна, потужна розмова з колегою лише підтвердила важливість та необхідність такого покликання як журналіст.

Бесіда відбулася у форматі інтерв’ю. Студенти обох груп цікавилися особливостями ведення журналістської діяльності в надскладних, пекельних умовах. А студенти Максим Тімченко та Христина Гімбер запитали про труднощі, які довелося журналістці долати, виконуючи свій професійний обовʼязок під час Революції Гідности. Студенти отримали розгорнуті, детальні й щирі відповіді, і ролі змінились: уже пані Ксенія цікавилася, що спонукало нас обрати журналістику за свій фах.

Іван Чиж як надзвичайно досвідчений журналіст завершив цю подорож у недавнє, трагічне минуле словами, сповненими настановами, і просто людяними порадами, як не втрачати себе, долаючи надзвичайно важкий та тернистий життєвий шлях.

Це була надзвичайно пізнавальна, емоційна та багатогранна зустріч, яка запалила вогні в очах та серцях майбутніх професійних журналістів. 

Бути Воїном, Героєм – жити вічно!
Слава Україні та її вірним синам та донькам. Героям Слава!

Артем Оксенич,
студент 1 курсу спеціальності «Журналістика»

 

   

   

...


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook