ЕНК: викладачі «прокачують скіли»

16 лютого 2025 року

Цього тижня на гуманітарно-педагогічному факультеті відбувся методичний семінар-практикум «Як підготувати ЕНК до атестації». Участь у ньому взяли науково-педагогічні працівники кафедри журналістики та мовної комунікації НУБіП, керівництво якої й ініціювало захід. Основним спікером зустрічі стала Тетяна Володимирівна Волошина, доцент кафедри інформаційних систем і технологій факультету інформаційних технологій.

Кожен досвідчений викладач володіє особливим стилем подання матеріалу і спілкується зі здобувачами освіти творчо, аби навчання було максимально ефективним. Утім, процедура атестації ЕНК передбачає низку обов’язкових вимог, які мають бути дотримані як із методичної точки зору, так і щодо технічної відповідності. Саме цим вимогам і присвятили семінар-практикум.

 

Пані спікер нагадала, що Центр дистанційних технологій навчання розмістив на порталі НУБіП elearn зразки оформлення складових ЕНК - вони є головним орієнтиром і своєрідною підказкою для тих, хто прагне наповнити електронний навчальний курс відповідно до вимог. Ця рекомендацію Тетяна Володимирівна доповнила важливими коментарями, адже торік готувала до атестації електронно-навчальний комплекс дисципліни, яку викладає.

Як додавати до навчального курсу ресурси з різним типом контенту? В чому особливості редагування розділів, які зі складових варто використовувати передовсім? Що варто обов’язково включити до кейсу завдань для вивчення певної дисципліни? Яких правил треба дотримуватися щодо використання ШІ студентами?

Після огляду базових сервісів elearn присутні з допомогою спікера почали, використовуючи молодіжний сленг, «прокачувати скіли», тобто вдосконалювати вміння і навички. Під час зустрічі прозвучало багато запитань, на які їхні автори одержали вичерпні відповіді.

 

Тетяна Володимирівна зробила акцент на необхідності різнотипного подання навчального матеріалу: окрім текстового контенту (документів), ЕНК має містити аудіо- та візуальний контент (зображення, таблиці, відео, презентації), а також покликання на зовнішні ресурси. Якщо викладачеві вдасться реалізувати всі ці складові, він зможе врахувати різні стилі навчання студентів і їхні типи сприйняття інформації. Адже індивідуалізований підхід є одним зі світових трендів освіти.

 

«Технології стрімко розвиваються, тож маємо адекватно реагувати на зміни довкола нас, щоб бути конкурентоспроможними і затребуваними як фахівці. Іншого шляху, окрім постійного навчання і самовдосконалення, немає», - резюмувала Тетяна Волошина.

Методичний семінар-практикум викликав жвавий інтерес серед присутніх. Щира дяка за ідею організації цього корисного й актуального заходу завідувачці кафедри журналістики та мовної комунікації Світлані Василівні Харченко. Сподіваємося на продовження таких зустрічей, адже світ невпинно рухається вперед, а педагоги просто зобов’язані крокувати в ногу з часом.


Ніна Жежера, доцент кафедри журналістики і мовної комунікації (текст),
Каріна Танська, студенка 3 курсу спеціальності «журналістика» (фото)

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook