Творча зустріч студентів-журналістів із майстрами художнього слова
У стінах нашого університету нещодавно відбулася творча зустріч першокурсників спеціальності «Журналістика», учасників гуртків "МедіаТОР" та «Медіакрок», із непересічними людьми, які в умовах тяжкої війни відстоюють наше майбутнє засобами художнього слова. До студентів завітали Ніна Шаварська – українська поетеса, член НСПУ, авторка десяти поетичних збірок, лауреатка міжнародних мистецьких премій імені С.Гулака-Артемовського, В.Симоненка, Олександра Олеся, ведуча мистецьких програм Національної радіокомпанії України радіо «Культура», директорка Будинку Національної Спілки письменників України, а також Тетяна Мірошниченко – заслужена артистка естрадного мистецтва України, поетеса, композитор, авторка та виконавиця власних пісень, громадська діячка, член Творчого об’єднання «Світлина» та Громадської організації «Спілка жінок міста Києва».
Зустріч було присвячено Всесвітньому дню радіо, а також Міжнародному дню закоханих.
Не залишається жодних сумнівів, що на початку було Слово... Саме слово залишається головним аргументом і для нашого спілкування, і для нашого взаєморозуміння, для розради і підбадьорення, для вираження наших почуттів та емоцій, в кінцевому підсумку навіть для життя і смерті. Це не просто звук – це своєрідна мелодія, унікальна мелодія душі і духу, ознака розуму і відгук натхнення – і світ відповідає на це. Не дивно, що сталося саме так – людина вперше навчилася передавати саме звуки. Простір і час покірно відкрили себе і ці коливання негайно заповнили весь ефір. Радіохвилі, подібно хвилям невидимого світового океану, понеслися по безкрайніх просторах всесвіту.
Всесвітній День радіо, що відзначається з ініціативи ЮНЕСКО щорічно 13 лютого, не єдине свято, день, присвячений цьому чудовому і яскравому винаходу, але від цього не менш бажаний і затребуваний в широкому сенсі цього слова. Важливість і значення радіо як засобу для зміцнення і розвитку міжнародного співробітництва, активного сприяння щодо вільного доступу до інформації, особливо в епоху цифрових технологій – найактуальніша тема для всього суспільства. Ніна Григорівна Шаварська як ведуча ряду мистецьких програм радіо «Культура» Національної радіокомпанії України розповіла майбутнім журналістам, наскільки важливим є вільний доступ до інформації в усі часи, а особливо в роки воєнного лихоліття. Письменниця познайомила нас зі своїм творчим проєктом – щорічним альманахом «Нескорена Україна».
Тут публікуються твори як знаних літераторів, так і початківців, написані з початку повномасштабної війни в Україні за свою незалежність. У них органічно поєднуються роздуми про непросту місію героїчного українського народу, вболівання за його долю, віра в добро, справедливість і перемогу:
Тож знайте, врагове, весь світ нині з нами,
До волі йдемо ми тяжкими шляхами.
Вставай, товариство, берися до зброї
В ім’я України, спрадавна святої! (Іван Гайворон)
Цей захід було присвячено також Міжнародному дню закоханих. Гості поділилися своїми поетичними творами та піснями, що торкались тем кохання, війни та любові до світу. Поетеса Ніна Шаварська також розповіла про власні переживання під час війни, які згодом стали поштовхом для написання віршованих творів. Її поезія знаходила відгук у серцях студентів-слухачів, адже теми, які вона порушувала, близькі кожному з присутніх.
Проте подія не обмежилася лише поезією. Глибокі враження на авдиторію справили авторські пісні Тетяни Мірошниченко. Проникливі тексти у поєднанні з мелодійним звучанням гітари створювали неймовірну атмосферу в залі. Адже українська пісня – це не лише звуки, що линуть з уст співаків, вона – цілий світ, сповнений магією, душею і таємницею. Це дивовижне явище, яке здатне зачарувати, піднести настрій або занурити в думки про минуле та майбутнє. Магія української пісні пронизує кожну ноту, кожне слово, переносить нас у світ споконвічної краси та відчуттів. За допомогою чарів гітари заслужена артистка естрадного мистецтва України Тетяна Мірошниченко розповідала нам про кохання і розлуку, про тугу і радість, про труднощі та перемоги.
Ніна Шаварська розповіла студентам, що брала участь у створенні кількох альманахів, до яких долучилися понад 100 авторів. «Поезія, написана під час війни, під “шахедами”, бомбами й ракетами. Участь брала майже вся Спілка українських письменників. Другим альманахом стала “Лірика. Кохання і війна”, де свої твори представили понад 70 авторів», - зазначила вона.
Студенти також висловили свої враження від зустрічі. «Такі заходи дають змогу не лише послухати якісну поезію та музику, а й відчути щось справжнє та емоційне, це допомагає нам більше проникнутись ідеями твору», - зізнавалися майбутні журналістки.
Наприкінці зустрічі гості події запропонували студентам поділитися власними творами, які вони написали протягом навчання в НУБіП, продемонструвати свої таланти у сфері журналістики.
Запрошені мисткині побажали всім якнайшвидшої перемоги та незламної віри в майбутнє. Подія завершилася спільним фото, що стало згадкою про цю зустріч і чудовим нагадуванням, що День святого Валентина – це не лише про подарунки, а й про можливість відчути красу мистецтва та справжніх почуттів.
Щира подяка талановитим гостям нашого університету!
Данііл Ніконцев, Софія Посухівська,
студенти першого курсу спеціальності «Журналістика»