Щорічний перегляд та оновлення змісту освітніх програм підготовки бакалаврів, магістрів та аспірантів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування»
Щорічний перегляд та оновлення змісту освітніх програм підготовки бакалаврів, магістрів та аспірантів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування»
18 лютого 2025 року
18 лютого 2025 року відбулося засідання кафедри публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва, на якому члени професорсько-викладацького складу обговорили питання оновлення змісту освітньо-професійних програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти «Публічне управління та адміністрування» 2025 року вступу з урахуванням сучасних тенденцій та викликів.
Протягом січня-лютого 2025 року гаранти освітніх програм, доктори наук з державного управління, доценти Володимир Олійник, Оксана Євсюкова та Сергій Приліпко опрацьовували кращі практики вітчизняного та зарубіжного досвіду реалізації аналогічних програм, розглядали пропозиції здобувачів вищої освіти та випускників, представників академічної спільноти, експертів та роботодавців щодо підвищення якості реалізації освітніх програм «Публічне управління та адміністрування». На засіданні кафедри вони представили проєкти освітніх програм та навчальних планів з урахуванням внесених змін.

Плідна співпраця кафедри з провідними вченими галузі знань «Публічне управління та адміністрування», представниками органів публічної влади та інститутів громадянського суспільства дозволила краще акцентувати увагу на процесі формування цілей та основного фокусу освітніх програм, забезпечуючи узгодженість їх змісту з освітніми компонентами та конкретизуючи унікальність. Результати анкетування здобувачів вищої освіти та випускників дали змогу зосередитись на запровадженні нових підходів до методів викладання, що сприятимуть більш ефективному засвоєнню матеріалу. На основі зібраних пропозицій було вирішено розширити перелік дисциплін, спрямованих на забезпечення сталого розвитку територіальних громад, удосконалення управлінських та лідерських компетентностей, підвищення ефективності взаємодії органів влади, бізнесу та інститутів громадянського суспільства тощо.
Значний акцент зроблено на інтеграції сучасних цифрових технологій у процес управління, впровадження інноваційних рішень, підвищення рівня прозорості та відкритості суб’єктів владних відносин. Крім того, у процесі оновлення освітніх програм важливе місце відіграє практична підготовка здобувачів вищої освіти. На засіданні випускової кафедри НПП переглянули підходи до організації практичної підготовки та розширення можливостей для проходження практики в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Завдяки тісній співпраці з усіма стейкхолдерами освітні програми підготовки здобувачів першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти «Публічне управління та адміністрування» в НУБіП України стають більш адаптованими до викликів сьогодення. Внесені зміни до освітніх програм та навчальних планів не лише відображають сучасні тенденції у сфері державного управління, а й сприяють розвивати у студентів та аспірантів аналітичне мислення, здатність до стратегічного планування, навички ефективної комунікації та прийняття управлінських рішень в умовах невизначеності.
Особлива увага під час освітнього процесу приділяється формуванню компетентностей, необхідних для критичного мислення та аналітичної роботи, реалізації принципів належного врядування, управління змінами, розвитку лідерських якостей та командної взаємодії, забезпечення політики доброчесності публічних службовців. Одним із важливих аспектів ефективного навчального процесу є інтеграція новітніх цифрових технологій та міжнародного досвіду. Внесені зміни не лише удосконалюють освітній процес, роблячи його більш гнучким та актуальним, а й забезпечують випускникам конкурентні переваги на ринку праці, дозволяють ефективно виконувати управлінські функції та сприяти сталому розвитку територій.
Впевнені в тому, що більшість складних питань щодо змісту освітніх програм вирішується шляхом ретельного обмірковування і зважування думок всіх учасників процесу обговорення, здійсненням спроби подивитися на проблему через призму узгодження різних точок зору. Відкритий діалог між усіма учасниками освітнього процесу, регулярне оновлення змісту програм та адаптація до сучасних викликів дозволяють забезпечити високий рівень підготовки фахівців для сфери публічного управління та адміністрування в НУБіП України.
Оксана Євсюкова,
д.держ.упр., гарант освітньої програми підготовки магістрів
за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування»