Тризуб України очима дітей: в університеті запрацювала виставка до Дня Державного Герба України
«Тризубчик зростає в тризуб України» – таку назву має виставка дитячого малюнку, яка днями відкрилась у фойє навчального корпусу №11. Виставка присвячена Дню Державного Герба України, який щорічно відзначають 19 лютого. Ця виставка з успіхом демонструвалася в Національному музеї літератури України та Національному музеї історії України у Другій світовій війні.
На відкриття виставки завітали члени ректорату, батьки авторів малюнків, самі маленькі тризубчата – діти викладачів та співробітників університету, студенти факультетів механіко-технологічного, конструювання та дизайну.
Початок події присвятили розповіді про факти з історії нашого герба. Володимир Гонський – провідний фахівець відділу виховної роботи та студентських справ – нагадав всім присутнім, які історичні події пов’язані з одним із найголовніших символів України.
Державний Герб України, або малий Державний Герб України – офіційний символ держави Україна у вигляді золотого тризуба на синьому щиті. Один із трьох державних символів України нарівні з Державним Прапором України та Державним Гімном України. Затверджений 105 років тому. 25 лютого 1918 року, під час перебування у Коростені, Мала Рада Української Центральної Ради затвердила Тризуб як офіційний герб Української Народної Республіки. Цікавим фактом також є безліч версій про значення цього символу. Одна з найрозповсюдженіших каже, що древній знак є містичним символом триєдності, тривимірності світу. Цікавинка є і в вимові слова ТИРЗУБ, а саме у наголосі. Нині наголос у цьому слові дозволяється подвійний, хоча якщо копнути глибше, то побачимо, що варіант про наголос на другому складі «тризУб» з’явився саме у словниках за радянської влади. У той час як для української мови характерним є саме наголос на першому складі.
Невеличкий екскурс в історію, сучасність та майбутнє продовжили виступи проректора з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергія Кваші, декана механіко-технологічного факультету – В’ячеслава Братішка, декана агробіологічного факультету – Віталія Коваленка, керівника ННЦ виховної роботи і соціального розвитку – Сергія Михнюка, директорки наукової бібліотеки університету – Тетяни Кіщак, засновника дитячого об’єднання «Тризубчик», провідного фахівця відділу виховної роботи та студентських справ – Миколи Литвина.
Присутніми було сказано багато гарних слів про творчість дітей, про їх яскраві, різноманітні, символічні зображення тризуба. Свої враження від дитячої творчості відвідувачі виставки з задоволення залишали в книзі побажань. Висловлюємо подяку керівництву наукової бібліотеки, деканатам механіко-технологічному факультету і факультету конструювання та дизайну за допомогу в організації виставки.
Запрошуємо членів колективу, здобувачів відвідати виставку, яка триватиме до 1 березня.
Лариса НЕСТЕРЕНКО
начальник відділу виховної роботи та студентських справ