«Профорієнтаційна онлайн-лекція для старшокласників Горностайпільського ліцею: можливості для вступу до НУБіП України та професійного зростання»
Важливим завданням освітніх установ є надання допомоги молоді у виборі професійного шляху та правильному орієнтуванні на майбутнє. Саме тому, в рамках профорієнтаційної роботи, доцент кафедри генетики, розведення та біотехнології тварин факультету тваринництва та водних біоресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування України, Ірина Олександрівна Супрун провела онлайн-лекцію для учнів 10 та 11 класів Горностайпільського ліцею Вишгородського району Київської області.
Під час зустрічі з учнями, Ірина Олександрівна розповіла про переваги навчання в НУБіП України та безпосередньо на факультеті, що надає безліч можливостей професійного та особистісного зростання. Вона також наголосила на комфортних умовах навчання та проживання в сучасному студмістечку НУБіП України, яке знаходиться поруч з живописним Голосіївським парком столиці.
Ця онлайн-лекція дала школярам можливість дізнатися більше про роботу фахівців у сфері тваринництва та аквакультури, а також про перспективи проходження практик і стажувань за кордоном, що надають переваги при працевлаштуванні. Окрім того, Ірина Олександрівна поінформувала учнів про можливість реєстрації для участі у Всеукраїнській предметній олімпіаді, яка щорічно проводиться в НУБіП України. Наголосила, що це унікальна можливість для старшокласників продемонструвати свої знання та здобути додаткові переваги при вступі до університету.
Також під час лекції учням було представлено широкий спектр кар'єрних можливостей для випускників факультету. Зокрема старшокласникам було повідомлено, що випускники факультету тваринництва та водних біоресурсів мають доступ до широкого спектра можливостей для працевлаштування в різних секторах агропромислового комплексу: від сільськогосподарських підприємств до великих агрохолдингів та консалтингових компаній, що надають послуги з організації виробничих процесів, впровадження новітніх технологій і кормових програм. Старшокласники, які зацікавилися навчанням за спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура» почули, що у цій галузі випускники можуть працювати на фермах, що спеціалізуються на вирощуванні різних видів риби, а також на підприємствах, що займаються розведенням раків, молюсків, водоростей та інших водних біоресурсів. Крім того, майбутнім абітурієнтам було корисним дізнатися, що після закінчення навчання на факультеті вони мають можливість бути залученими до промислового рибальства, а також до екологічних та науково-дослідних установ, що здійснюють розробку нових технологій у сфері аквакультури. Для випускників також відкриваються перспективи працевлаштування в державному секторі, зокрема в рибінспекціях, органах контролю за безпекою харчових продуктів та державних установах, що займаються управлінням водними ресурсами і охороною навколишнього середовища. Старшокласників зацікавило, що вони матимуть можливості для кар'єрного розвитку у сфері міжнародних проєктів, що стосуються управління водними ресурсами та збереження водних екосистем. Окрім того, випускники факультету можуть започаткувати власну підприємницьку діяльність у галузі тваринництва та аквакультури, створюючи власні фермерські господарства, консалтингові компанії або спеціалізовані лабораторії.
Учні отримали корисну інформацію про факультет, умови вступу та підготовку до нього, а також ознайомилися з підготовчими курсами до Національного мультипредметного тесту, які дозволяють майбутнім студентам отримати додаткові бали для вступу на спеціальності «Тваринництво» та «Водні біоресурси та аквакультура».
Щиро дякуємо адміністрації Горностайпільського ліцею за активну підтримку у проведенні цієї важливої профорієнтаційної роботи, яка допомагає учням зробити свій вибір професійного шляху. Сподіваємося на подальшу співпрацю для розвитку талановитої молоді!
Підготувала доцент кафедри
генетики, розведення та біотехнології тварин
Супрун Ірина