Записано в скрижалях Долі… Зустріч із Ніною Шаварською.
Записано в скрижалях Долі… Зустріч із Ніною Шаварською.
14 лютого 2025, 12:44
До музею історії НУБіП України завітала випускниця нашого університету факультету, а нині – українська поетеса, член НСПУ, авторка десяти поетичних збірок, лауреатка міжнародних мистецьких премій імені С. Гулака-Артемовського, В. Симоненка, О. Олеся, ведуча ряду мистецьких програм Національної радіокомпанії України радіо «Культура», директорка Будинку Національної Спілки письменників України Ніна Шаварська, а також Тетяна Мірошниченко – заслужена артистка естрадного мистецтва України, поетеса, композитор, автор та виконавець власних пісень, громадський діяч, член Творчого об’єднання «Світлина» та Громадської організації «Спілка жінок міста Києва».

Відвідувачки зацікавлено слухали історію університету, а Ніна Шаварська пригадувала незабутні роки навчання на факультеті ветеринарної медицини, які були ніби вчора, а проте скільки всього відбулося відтоді – навчання в університеті ім. М.Драгоманова, видання поетичних збірок, членство в Національній Спілці письменників України, робота в Національній радіокомпанії України на радіо «Культура», премії, нагороди. Попри отриману вищу освіту на факультеті ветеринарної медицини, мисткиня обрала Слово, і це стало її життям, її покликанням.

Всесвітній День радіо, що відзначається з ініціативи міжнародної організації ЮНЕСКО щорічно 13-го лютого, не єдине свято, день, присвячений цьому чудовому і яскравому винаходу, але від цього не менш бажаний і затребуваний в самому широкому сенсі цього слова. Важливість і значення радіо як засобу, для зміцнення і розвитку міжнародного співробітництва, активного сприяння щодо вільного доступу до інформації, особливо в епоху цифрових технологій – найактуальніша тема для всього суспільства. Ніна Григорівна Шаварська як ведуча ряду мистецьких програм Національної радіокомпанії України радіо «Культура» розповіла працівникам музею та майбутнім журналістам, наскільки важливим є вільний доступ до інформації в усі часи, а особливо в роки воєнного лихоліття. Письменниця познайомила нас зі своїм творчим проєктом – щорічним альманахом «Нескорена Україна» та подарувала кілька примірників нашому музею історії НУБіП України.

Тут публікуються твори як знаних літераторів, так і початківців, написані з початку повномасштабної війни України за свою незалежність. У них органічно поєднуються роздуми про непросту місію героїчного українського народу, вболівання за його долю, віра в добро, справедливість і перемогу:
Не бійся, серденько, все те
Записано в скрижалях Долі…
Ота війна за видноколом –
Твоє народження святе (Вікторія Івченко).
Ніна Шаварська також розповіла запрошеним студентам про власні переживання під час війни, які згодом стали поштовхом для написання віршованих творів. Її поезія знайшла відгук у серцях слухачів, адже теми, які вона порушувала, були близькі кожному з присутніх.

Великі враження на авдиторію справили авторські пісні Тетяни Мірошниченко. Глибокі тексти у поєднанні з мелодійним звучанням гітари створювали неймовірну атмосферу. Адже магія української пісні пронизує кожну ноту, кожне слово, переносить нас у світ споконвічної краси та відчуттів. За допомогою чарів звичайної гітари заслужена артистка естрадного мистецтва України Тетяна Мірошниченко розповідала про кохання і розлуку, про тугу і радість, про труднощі та перемоги.
