Записано в скрижалях Долі… Зустріч із Ніною Шаварською.

14 лютого 2025, 12:44

   До музею історії НУБіП України завітала випускниця нашого університету факультету, а нині – українська поетеса, член НСПУ, авторка десяти поетичних збірок, лауреатка міжнародних мистецьких премій імені С. Гулака-Артемовського, В. Симоненка, О. Олеся, ведуча ряду мистецьких програм Національної радіокомпанії України радіо «Культура», директорка Будинку Національної Спілки письменників України Ніна Шаварська, а також Тетяна Мірошниченко – заслужена артистка естрадного мистецтва України, поетеса, композитор, автор та виконавець власних пісень, громадський діяч, член Творчого об’єднання «Світлина» та Громадської організації «Спілка жінок міста Києва».

   Відвідувачки зацікавлено слухали історію університету, а Ніна Шаварська пригадувала незабутні роки навчання на факультеті ветеринарної медицини, які були ніби вчора, а проте скільки всього відбулося відтоді – навчання в університеті ім. М.Драгоманова, видання поетичних збірок, членство в Національній Спілці письменників України, робота в Національній радіокомпанії України на радіо «Культура», премії, нагороди. Попри отриману вищу освіту на факультеті ветеринарної медицини, мисткиня обрала Слово, і це стало її життям, її покликанням.

 

   Всесвітній День радіо, що відзначається з ініціативи міжнародної організації ЮНЕСКО щорічно 13-го лютого, не єдине свято, день, присвячений цьому чудовому і яскравому винаходу, але від цього не менш бажаний і затребуваний в самому широкому сенсі цього слова. Важливість і значення радіо як засобу, для зміцнення і розвитку міжнародного співробітництва, активного сприяння щодо вільного доступу до інформації, особливо в епоху цифрових технологій – найактуальніша тема для всього суспільства. Ніна Григорівна Шаварська як ведуча ряду мистецьких програм Національної радіокомпанії України радіо «Культура» розповіла працівникам музею та майбутнім журналістам, наскільки важливим є вільний доступ до інформації в усі часи, а особливо в роки воєнного лихоліття. Письменниця познайомила нас зі своїм творчим проєктом – щорічним альманахом «Нескорена Україна» та подарувала кілька примірників нашому музею історії НУБіП України.



   Тут публікуються твори як знаних літераторів, так і початківців, написані з початку повномасштабної війни України за свою незалежність. У них органічно поєднуються роздуми про непросту місію героїчного українського народу, вболівання за його долю, віра в добро, справедливість і перемогу:

Не бійся, серденько, все те

Записано в скрижалях Долі…

Ота війна за видноколом –

Твоє народження святе (Вікторія Івченко).

 

   Ніна Шаварська також розповіла запрошеним студентам про власні переживання під час війни, які згодом стали поштовхом для написання віршованих творів. Її поезія знайшла відгук у серцях слухачів, адже теми, які вона порушувала, були близькі кожному з присутніх.  

 
 

   Великі враження на авдиторію справили авторські пісні Тетяни Мірошниченко. Глибокі тексти у поєднанні з мелодійним звучанням гітари створювали неймовірну атмосферу. Адже магія української пісні пронизує кожну ноту, кожне слово, переносить нас у світ споконвічної краси та відчуттів. За допомогою чарів звичайної гітари  заслужена артистка естрадного мистецтва України Тетяна Мірошниченко розповідала про кохання і розлуку, про тугу і радість, про труднощі та перемоги.

   У фіналі зустрічі запрошені мисткині побажали всім якнайшвидшої перемоги та незламної віри у майбутнє. Подія завершилась спільним фото, що стало згадкою про цю зустріч, про можливість відчути красу мистецтв та щирих почуттів.

 

Тетяна Чумак

вчений секретар

музею історії НУБіП України 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook