Обговорення проекту освітньо-професійної програми «Кібербезпека» для бакалаврів спеціальності 125 - «Кібербезпека та захист інформації»
16 лютого 2025 року на базі Національного університету біоресурсів та природокористування України, відбулося важливе обговорення проекту освітньо-професійної програми (ОПП) «Кібербезпека» для підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю F5 «Кібербезпека та захист інформації» в рамках галузі знань F «Інформаційні технології». Програма була представлена для аналізу та обговорення широким колом учасників, серед яких були гарант ОППВалерій ЛАХНО - доктор технічних наук, професор; Олена КРИВОРУЧКО - доктор технічних наук, професор; Дмитро КАСАТКІН - завідувач кафедри комп'ютерних систем, мереж та кібербезпеки, к.пед.н., доцент; а також стейкхолдери - Юрій КАРГАПОЛОВ, Голова правління ГО "Українське відділення всесвітньої інтернет спільноти" ("ISOC UA" – www.isoc-ua.org) та Володимир ЗВЄРЄВ - директор центру кіберінтелекту та інновацій у сфері безпеки (https://ci.dp.ua/), заступник керівника служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки, керівник управління інформаційної безпеки Апарату Ради Національної безпеки і оборони України, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник.
Під час обговорення було звернуто увагу на актуальні вимоги до освітнього процесу та змісту освітніх компонент, які відповідатимуть сучасним викликам у сфері кібербезпеки. Окрім цього, обговорювалися питання адаптації програми до європейських стандартів, а також практична складова навчання, яка дозволить здобувачам вищої освіти здобути необхідні навички для роботи в умовах швидко змінюваного технологічного середовища.
Представники стейхолдерів висловили зацікавленість у розвитку програми та запропонували конкретні напрямки для удосконалення освітнього процесу, зокрема в частині підготовки до реальних кіберзагроз, захисту даних та забезпечення кібербезпеки в умовах цифрової трансформації.
Дискусія стала важливим кроком на шляху до вдосконалення системи підготовки фахівців, які будуть здатні забезпечити надійний захист інформаційних ресурсів у різних секторах економіки та державному управлінні України. Підсумком зустрічі стало прийняття рішення про доопрацювання програми з урахуванням зауважень та пропозицій учасників.
Олена КРИВОРУЧКО
доктор технічних наук, професор