Факультет тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України зміцнює співпрацю з ліцеями та активно проводить профорієнтаційну роботу

13 лютого 2025 року
Тваринництво та рибництво, як одні із основних галузей народного господарства, мають дуже велике значення в житті людей нині та особливо матимуть в післявоєнний період, що у свою чергу є запорукою продовольчої безпеки нашої країни, експорту продукції до багатьох країн світу.
 
Отже, як багато століть назад, так і сьогодні, одними із головних залишаються професії, покликані забезпечувати людей продуктами харчування і в першу чергу тваринного походження, легку промисловість — сировиною, рослинництво — органічними добривами, коней широко використовують у спорті, як тяглову силу, в іпотерапії, охороні правопорядку та кордонів, продукція тваринництва використовується і в медицині, собаки користуються великою популярністю — використовують їх як у пошуково-рятувальній, сторожовій, розшукній службах, як поводирів сліпих, у реабілітаційній роботі і цей список, за різними видами тварин, можна перераховувати дуже довго.
 
Сьогодні молодь прагне жити у високоінтелектуальному суспільстві, творити успішне своє майбутнє та майбутнє країни, а для цього учні ліцеїв планують отримати спеціальності, які будуть конкурентоспроможними на ринку праці, якими є Н2 «Тваринництво» і Н5 «Водні біоресурси та аквакультура».
 
У зв’язку з воєнним станом у країні, учням ліцеїв дещо важче визначитись у виборі професії, і тому науково-педагогічні працівники факультету тваринництва та водних біоресурсів активно ведуть профорієнтаційну роботу, допомагають учням знайти ту професію, яка у подальшому приноситиме не лише матеріальне задоволення, а й моральне, стане не лише роботою, а й хобі.
 
Доцент кафедри генетики, розведення та біотехнології тварин Василь БОЧКОВ завжди переймається питанням залучення молоді на навчання до НУБіП України, на факультет тваринництва та водних біоресурсів. І вже протягом січня, початку лютого він провів зустрічі з адміністрацією та учнями випускних класів ліцеїв міста Бровари, а саме Броварського Ліцею №1 Броварської міської ради Броварського району Київської області, Броварського Ліцею №5 ім. Василя Стуса Броварської міської ради Броварського району Київської області, Броварського Ліцею №7 Броварської міської ради Броварського району Київської області, Броварського Ліцею №8 Броварської міської ради Броварського району Київської області, Броварського Ліцею №9 Броварської міської ради Броварського району Київської області, Броварського Ліцею №10 Броварської міської ради Броварського району Київської області. Між НУБіП України та ліцеями уклали договори про співробітництво та організацію взаємовідносин.
Василь Миколайович ознайомив майбутніх абітурієнтів із історією Національного університету біоресурсів і природокористування України, факультету тваринництва та водних біоресурсів, а також надав інформацію про переваги навчання в НУБіП України. Розповів учням випускних класів про підготовчі курси до НМТ, які діють у НУБіП України, і що після закінчення цих курсів вступники на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, в тому числі, Н2 «Тваринництво» та Н5 «Водні біоресурси та аквакультура», отримають додатково до 10 балів. Учні дізнались про місця працевлаштування після отримання кваліфікації за освітніми програмами «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» та «Водні біоресурси та аквакультура». Учні отримали багато цікавої інформації щодо баз навчальних та виробничих практик, можливостей навчання і стажування в багатьох країнах світу.
Майбутніх абітурієнтів цікавила і стипендія, і насичене, різноманітне, сповнене великих можливостей студентське життя: участі у наукових гуртках, конференціях, творчих конкурсах, навчання в добре обладнаних та оснащених навчальних лабораторіях. З великою цікавістю молодь ліцеїв прийняла інформацію про високий рівень художньої самодіяльності, культурно-масової роботи в Університеті та спортивних досягнень студентами НУБіП України. Умови проживання в студентських гуртожитках, в презентації було висвітлено, вразили майбутніх абітурієнтів: кімнати охайні, відремонтовані, ще й до того і спортивна зала. І взагалі, проживати і навчатись у мальовничому куточку Києва, в самому центрі Голосіївського парку — це дуже добре.
Випускники ліцеїв отримали інформаційні буклети про факультет та оголошення з приймальної комісії.  
Колектив факультету тваринництва та водних біоресурсів здійснює активну профорієнтаційну роботу, відвідуючи навчальні заклади в різних регіонах України, презентуючи університет, факультет та спеціальності, за якими ведеться підготовка здобувачів вищої освіти в НУБіП України.
 
В рамках реалізації плану профорієнтаційної роботи факультету тваринництва та водних біоресурсів колектив кафедри генетики, розведення та біотехнології тварин провів ряд зустрічей зі школярами. Зокрема, 03 лютого 2025 року старший викладач кафедри Тарас ЯКУБЕЦЬ, за підтримки дирекцій та вчителів, організував презентацію університету та факультету для учнів 10–11-х класів Скалатського ліцею та Колодіївського закладу загальної середньої освіти Скалатської міської ради Тернопільського району Тернопільської області.
У своїй доповіді Тарас Васильович детально ознайомив учнів школи з історією університету, його структурою, розповів про велику кількість різних спеціальностей, за якими ведеться підготовка здобувачів в НУБіП України. Було акцентовано увагу школярів на потужній матеріально-технічній базі, великій кількості різних лабораторій, які діють в університеті та представлено переваги навчання в НУБіП і можливості, які відкриваються для його студентів.
Разом з тим, доповідач розповів учням про освітні програми, які реалізуються на факультеті тваринництва та водних біоресурсів за спеціальностями Н2 – Тваринництво та Н5 – Водні біоресурси та аквакультура. Тарас Васильович ознайомив майбутніх абітурієнтів із структурою факультету, продемонстрував сучасні лабораторії кафедр, розповів про цікавий та практикоорієнтований освітній процес, який забезпечують висококваліфіковані науково-педагогічні працівники з багатим практичним досвідом у тваринництві та рибництві. Під час зустрічі школярі отримали інформацію про унікальні можливості проходження виробничих практик, стажувань у провідних підприємствах України та за кордоном, перспективи успішного працевлаштування та кар’єрного росту.
 
Крім того, учні дізнались про комфортні умови проживання в гуртожитку, насичене студентське життя, яке чекає на здобувачів під час навчання, адже в університеті діє велика кількість творчих студій, мистецьких гуртків, є можливість займатись різноманітними видами спорту в спортивних секції, брати участь в змаганнях різних рівнів, а також спробувати себе в наукових гуртках, які активно працюють на факультеті.
Фото 22‒24
Окремо було обговорено питання вступної кампанії, складання НМТ та підготовки до подання заяв на вступ. Учнів проінформовано, що в університеті діють підготовчі курси до складання НМТ, випускники яких мають унікальну можливість отримати до 10-ти додаткових балів до конкурсного балу до вступу в університет.
На завершення зустрічі Тарас Васильович побажав майбутнім абітурієнтам добре підготуватись і успішно скласти НМТ та закликав цінувати своїх вчителів, любити Батьківщину і приєднуватись до великої родини Національного університету біоресурсів і природокористування України та факультету тваринництва та водних біоресурсів.
Щиро вдячні директорам та вчителям навчальних закладів за можливість проведення профорієнтаційної роботи, за плани майбутнього співробітництва та організацію взаємовідносин.
Запрошуємо до нас, майбутні студенти!
 
Сергій РУБАН,
завідувач кафедри генетики,

розведення та біотехнології тварин 


Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook