ПАМ’ЯТАЄМО (з нагоди 125-річчя від дня народження професора Івана Митрофановича Зими)
Час невблаганно плине, стираючи гострі кути спогадів, але деякі моменти залишаються викарбуваними у пам'яті навічно. Одним із таких є спогади про професора, доктора сільськогосподарських наук Івана Митрофановича Зиму – ученого, наставника, й натхненника для студентів і колег, який асоціюється з безмежною мудрістю, глибиною знань та відданістю науці.
Народився 13 лютого 1900 р. У 1924 р. закінчив Томський політехнічний інститут, де отримав кваліфікацію інженер-механік.
У 1945 р. очолив кафедру механізації лісогосподарських робіт, якою керував протягом 30 років.
З 1949 р. – декан лісогосподарського факультету Української сільськогосподарської академії.
У 1965 р. отримав науковий ступінь доктора сільськогосподарських наук.
Проробивши більше 50 років на викладацькій роботі, Іван Митрофанович взірцево виконував обов’язки педагога, науковця, методиста-організатора навчального процесу і при цьому не втрачав зв'язок із виробництвом. Під керівництвом І.М. Зими було розроблено оптимальну структуру машино-тракторного парку лісогосподарських підприємств України. Свою науково-педагогічну роботу Іван Митрофанович успішно поєднував із громадською діяльністю як член Київської міськради та активний учасник науково-технічної ради при Раді міністрів СРСР.
Загалом Іваном Митрофановичем було надруковано більше 60 наукових, науково-методичних праць і розробок. За військові та трудові звитяги його було нагороджено медаллю (1945р.), орденом «Знак пошани» (1953р.) і медаллю «За оборону Києва» (1965р.).
Зима Іван Митрофанович – це людина, яка втілює в собі найкращі якості лідера, науковця та педагога. Його відданість науці, вміння надихати та підтримувати, здатність до інновацій свідчать про його незамінність в академічній спільноті. Іван Митрофанович зробив значний вклад у розвиток освіти та науки.
Світла пам’ять про Івана Митрофановича назавжди збережеться в серцях його учнів, колег, послідовників та усіх фахівців лісової галузі України.
Колектив кафедри лісівництва