Студмістечко: студентське життя в центрі уваги і зустрічі з керівництвом університету продовжуються

12 лютого 2025 року
В університетському житті важливе значення має не тільки навчальний процес, а й створення комфортних умов для проживання, розвитку та особистісного зростання студентів. Саме з цим призначенням відбувся черговий етап циклу дружніх та виховних зустрічей за дорученням ректора університету Вадима ТКАЧУКА.

На цей раз зустрічі пройшли в гуртожитках № 5, 6, 7 під головуванням проректора з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергія КВАШІ, директора студентського містечка Сергія СТЕЦЮКА, за участі директора ННЦ виховної роботи і соціального розвитку Сергія МИХНЮКА, голови профспілкової організації студентів та аспірантів Олексія МЕЛЬНИКА, директорів ННІ/деканів факультетів, їх заступників, вихователів та завідувачів гуртожитків. Саме такі дружні зустрічі стають унікальною можливістю для студентів отримати відповіді на питання щодо навчального процесу, умов проживання, дотримання правил внутрішнього розпорядку та можливостей для саморозвитку. Налагодження відкритого діалогу, під час якого кожен студент може поділитися своїми думками, проблемами та пропозиціями є важливим для керівництва, яке зацікавлене у створенні комфортних умов для навчання і проживання студентів.

Сергій КВАША звертаючись у своїх меседжах до студентів акцентував увагу на ефективному розподілі часу, так званій «формулі успіху». Зазначивши, що у кожного студента є 24 години на добу, які потрібно використовувати раціонально. Ідеальний баланс, за його словами, виглядає так: 8 годин для сну, 8 годин для навчання і 8 годин для відпочинку та розвитку. Однак вільний час варто витрачати не лише на розваги і відпочинок а й на корисні заняття: читання книг, освоєння нового хобі або набуття додаткових знань. Проректор наголосив на обачному використанні штучного інтелекту, адже технології можуть бути як корисними так і небезпечними, попри це важливо застосовувати їх винятково для розвитку та навчання.

«Університет відкриває перед кожним студентом шлях до лідерства. Скористайтеся цим шансом. Навчайтеся наполегливо, розширюйте свій кругозір, вдосконалюйте свої навички. Не марнуйте час на дрібниці. Вивчайте іноземні мови, займайтеся спортом — ставайте професіоналами високого класу у своїй обраній сфері!» — підсумував Сергій Миколайович.

Сергій МИХНЮК підтримав цей заклик, підкресливши, що в умовах повномасштабної війни важливо бути обережними у використанні як штучного інтелекту та ще більш обачними до соціальних мереж, де може поширюватися дезінформація. Наголосив, що варто довіряти лише перевіреним джерелам інформації і закликав студентів не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та спускатися в укриття, адже безпека — передусім.

Під час зустрічей обговорювалися різноманітні питання, що стосуються студентського життя: організації навчального процесу, дотримання правил проживання в гуртожитках, забезпечення комфортних умов для навчання та відпочинку, можливості для розвитку та самореалізації. В процесі діалогу Сергій СТЕЦЮК поцікавився у мешканців, чи є проблеми в гуртожитках, які мають побажання студенти щодо проживання в гуртожитку та отримав переважно позитивні відгуки. Сергій Васильович наголосив на важливості дотримання санітарних норм і правил особистої гігієни та нагадав мешканцям про встановлення університетських пральних машин у гуртожитках, функціонування аквабоксу для очищення питної води, можливість оренди холодильників.

Директори ННІ, декани факультетів та їх представники підкреслили важливість таких зустрічей для формування відповідного ставлення студентів до навчання, вдосконалення та саморозвитку. Завдяки цим заходам молодь отримує цінні поради, які сприяють успішному подоланню студентських викликів і надають уроки, які залишаються у пам’яті на все життя.

Зустрічі пройшли в атмосфері відкритого діалогу та взаєморозуміння. Студенти мали змогу отримати відповіді на свої запитання, почути корисні поради, які надіємося, приймуть до уваги і натхненні будуть здобувати знання та досягати нових вершин. Цей живий діалог керівництва та студентів буде продовжуватися адже дає можливість краще розуміти актуальні питання, з якими стикаються студенти, а також оперативно реагувати на їхні потреби. Крім того, таке спілкування стимулює розвиток взаємоповаги та підтримує студентів, сприяючи створені атмосфери, де кожен відчуває себе важливою частиною університетської спільноти. Це, у свою чергу, не тільки покращує якість життя в гуртожитках, а й формує основу для розвитку майбутніх лідерів, готових долати будь-які виклики, брати на себе відповідальність та активно впливати на зміни в суспільстві, що сприятиме розвитку демократичних цінностей та підтримці ініціативності серед студентства.

Юлія ТУРУН, Мирослава ТЕРЛЕЦЬКА,
фахівчині студентського містечка

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook