Подолянам прогресивні освітні програми від НУБіП України в межах профорієнтації факультету тваринництва та водних біоресурсів
Кожна людина пишається своїм рідним краєм і все робить для його розвитку і процвітання. Наш край особливий — «Красо України — Поділля…» так поетично описала цей край видатна Леся Українка. І дійсно, Поділля завжди славилося своїми безкрайніми ланами, родючими землями та особливо — бджільництвом. Ще у 1573 році французький дослідник і мандрівник Блез де Віженер назвав цей край «Країна, наповнена медом і воском» підкреслюючи важливу роль бджільництва у його господарському житті.
З плином часу ця слава лише примножується. Поділля й сьогодні залишається осередком бджільництва в Україні. Так, минулого року Хмельниччина стала лідером із виробництва меду, підтвердивши свій статус провідного медового регіону. Варто зазначити, що упродовж 2019‒2021 років область стабільно утримувала друге місце за обсягами виробництва цієї цінної продукції.
Проте, це не єдина першість нашого краю. Також Хмельницька область є лідером за обсягами виробництва цукрових буряків і сої, а ще займає 1 місце в Україні за кількістю поголів’я великої рогатої худоби та 2-ге за обсягами виробництва яєць.
Хмельниччина — аграрний лідер України! Для того, щоб забезпечити такі показники необхідні високоякісні фахівці, підготовку яких здійснює НУБіП України.
Наш університет найкращий в світі,
в ньому навчаються прекрасні діти.
Чудові викладачі навчають.
Ректор по-європейськи працювати спонукає.
Різнобічні освітні програми та можливості університету землякам представили професор Микола ПОВОЗНІКОВ та аспірант Назар БІЛЬКО. Під час презентацій був розкритий потенціал 13 факультетів та 3 інститутів потужного та рейтингового НУБіП України. З особливим захватом представляли освітні програми факультету тваринництва та водних біоресурсів, структурним підрозділом якого є унікальна та єдина в державі кафедра бджільництва. Галузь бджільництва, тримаючи передові позиції, потребує нових, ініціативних кадрів, які б могли реформувати, вдосконалювати та зміцнювати українське бджільництво.
Саме тому аспірант першого року навчання Назар БІЛЬКО постійно до всіх заходів залучає членів своєї команди «Beekeeper of Ukraine». Вони проводять серію просвітницьких та профорієнтаційних заходів по школах Поділля.
В січні було відвідано Ізяславський ліцей №5 імені Кушнірука, Ізяславський ліцей №2, Васьковецьку гімназію, Шепетівську гімназію №1 Шепетівського району.
Для більшої переконливості використовували різні засоби, привозили сучасний мікроскоп, щоб діти могли самостійно розглянути будову крила, ніжки та інших частин тіла бджоли. На заході діти дізналися, які особливості роботи пасічника, чим займається бджоляр. На конкретних прикладах розглянули фінансову складову професії від можливості додаткового заробітку до фінансової незалежності родини.
Для учнів старших класів було створено форму для виявлення бажаючих та зацікавлених у навчанні на факультеті тваринництва та водних біоресурсів. У ході профорієнтаційних заходів було зібрано дані про потенційних вступників, крім того було укладено двосторонні договори між університетом та школами про довгострокову співпрацю. На основі договорів у подальшому плануються додаткові зустрічі з учнями шкіл для популяризації освітніх можливостей університету.
Після зустрічі з представниками НУБіП учні емоційно ділились враженнями з родинами і зацікавили інформацією про університет та бджільництво. За ініціативою батьків була організована онлайн-зустріч, під час якої вони отримали всю необхідну інформацію та можливість їх дітей навчатись в онлай-школі «Юний пасічник».
Але на цьому профорієнтаційна діяльність не завершується. Попереду — нові етапи співпраці зі школами, розширення географії зустрічей та активна робота над залученням молоді до світу сучасних аграрних і природничих професій. Уже заплановані наступні зустрічі зі школярами Хмельницької області, під час яких учні матимуть змогу детальніше ознайомитися з освітніми можливостями, перспективами навчання та майбутньою професійною реалізацією в НУБіП України.
Ігор ГОЛОВЕЦЬКИЙ,
доцент кафедри бджільництва