У Немішаївському коледжі дбають про розвиток малих форм господарювання у садівництві
У рамках ініціативи Уряду Японії, започаткованої у відповідь на ситуацію в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення росії, розроблено комплекс проєктів, спрямованих на допомогу народу України, що реалізуються Японським агентством міжнародного співробітництва JICA@JICA Ukraine Office.
Один з проєктів у рамках японсько-української програми, що впроваджується агентством міжнародного співробітництва JICA (Японія) у партнерстві із Міністерством аграрної політики та продовольства України, Міністерством освіти і науки, було реалізовано для допомоги Немішаївському фаховому коледжу.
Впродовж 14-25 січня 2025 року відбувся візит до Японії представників України, які делеговані від Міністерства освіти і науки, Міністерства аграрної політики та продовольства України, 5-ти закладів освіти України за сприяння міжнародної організації JICA у рамках програми «Сприяння розвитку малих форм господарювання у садівництві». Взяв участь у стажуванні директор Немішаївського фахового коледжу Володимир АЛЬОХІН.
Програмою передбачено вивчення досвіду жінок-фермерів в Японії за сприяння Департаменту економічного розвитку міжнародної організації JICA, Токіо.
В ході візиту учасники делегації мали змогу ознайомилися з процесами виробництва і реалізації продукції, з рівнем високої логістики, інноваційності технологій, ресурсоощадливістю, схемами реалізації японської сільськогосподарської продукції та масштабами її виробництва.
Учасникам цікаво було ознайомитися з культурою та побутом японського народу, відчути дружелюбність японських колег і просто більше дізнатися про «країну Сонця, що сходить», про батьківщину різних видів бойових мистецтв, про стародавніх воїнів Японії, які були відомі як самураї.
Досвід, отриманий під час візитів та лекцій, спонукає нас до впровадження новітніх технологій у практичній підготовці здобувачів освіти, модернізації та оновленні тепличного господарства в коледжі, вдосконалення технологій вирощування сільськогосподарських культур у відкритому і закритому ґрунті, що сприятиме навчанню фермерів-початківців, з використанням досвіду, набутого в Японії. А японське розумне сільське господарство стане основною метою реалізації програми.
Тому, 05 лютого 2025 р. відбувся онлайн-семінар за участі делегатів та представників японської сторони з метою обміну досвідом після поїздки в Японію та планування робіт для реалізації програми.
Директор Володимир АЛЬОХІН, під час свого виступу, поділився враженням про поїздку, розповів про стажування, про надзвичайно цікаві освітні і виробничі центри, про досвід, який отримав, подякував всім за отриманий багаж знань, який обов’язково буде впроваджуватись в Немішаївському фаховому коледжі для навчання жінок-фермерів, ВПО, людей, які хочуть вести бізнес для забезпечення населення регіону власною плодоовочевою продукцією, як один з пріоритетних напрямків з покращення якості раціону цього регіону і здоров’я людини зокрема.
Дякуємо народу Японії за допомогу і підтримку!
Дякуємо ЗСУ за можливість працювати!
Тетяна КОСТЕНКО,
завідувач відділення
«Аграрний бізнес»