Наука врятує світ: підбито підсумки Київського міського етапу Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

10 лютого 2025 року
ІІ (міський) етап Всеукраїнського Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України відбувся у Київській Малій академії наук 09 лютого 2025 року у секції «Охорона довкілля та раціональне природокористування. Лісове і садово-паркове господарство. Агрономія» Відділення екології та аграрних наук. Секція зосереджена на знайомстві школярів із поняттями охорони довкілля, раціонального природокористування, біоценології лісу, питань збереження та охорони лісостанів, проблемам вивчення лікарських та отруйних рослин, а також питанням агротехніки вирощування сучасних сільськогосподарських культур.

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів — членів Малої академії наук України є одним із провідних заходів МАН. Конкурс проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей країни, формування в них патріотизму та демократичних цінностей, створення умов для виховання інтелектуального потенціалу нації.

До складу журі конкурсу у секції Охорона довкілля та раціональне природокористування. Лісове і садово-паркове господарство. Агрономія» Відділення екології та аграрних наук входили завідувач кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну, голова журі Олена КОЛЕСНІЧЕНКО та завідувач кафедри лісівництва, член журі Наталія ПУЗРІНА, які оцінювали науково-дослідні роботи. До розгляду журі було представлено ряд робіт, які викликали неабияку цікавість та дискусію серед всіх присутніх, зокрема щодо діагностики хвороб сільськогосподарських культур, післявоєнного відновлення сільськогосподарських ландшафтів, перспектив БПЛА в агрокультурі, впливу міських зелених насаджень на ментальний стан мешканців міст, вирубці лісів на території України та впливу на навколишнє середовище та багато інших.

У процесі заслуховування результатів члени журі переконалися, що Київська Мала академія наук — це територія дослідницьких пошуків та наукових експериментів для талановитих та цілеспрямованих, де відбувається розвиток дитини як особистості, патріота та інноватора через залучення її до наукової і практичної діяльності, забезпечення інструментарієм для ефективної самореалізації та формування інноваційної, креативної, конкуренто-спроможної нації.

 

 

 

 

 

Такі заходи дають змогу залучення інтелектуально та творчо обдарованих учнів до науково-дослідницької, експериментальної, пошукової та винахідницької діяльності у різних галузях екології, задоволення потреб старшокласників у професійному самовизначенні і творчій самореалізації відповідно до їхніх інтересів та здібностей, формування, поглиблення, систематизація знань, вмінь, навичок науково-дослідницької роботи школярів у різних галузях екології, ознайомлення учнів з майбутньою пізнавальною діяльністю, побудова схеми та ходу проведення дослідження, виконання науково-дослідницької роботи, аналіз одержаних результатів; формування та підтримка інтелектуального потенціалу у юних дослідників.

 

Наталія ПУЗРІНА, 
завідувач кафедри лісівництва

Олена КОЛЕСНІЧЕНКО,
завідувач кафедри
ландшафтної архітектури та фітодизайну

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook