Академік Микола Патика взяв участь у розширеному засіданні бюро відділення землеробства, меліорації та механізації НААН

10 лютого 2025 року

  

 6-7 лютого 2025 року відбулося розширене засідання бюро відділення землеробства, меліорації та механізації Національної академії аграрних наук України (НААН), у якому активну участь взяв доктор с.-г. наук, професор, академік НААН, професор кафедри фітопатології ім. В.Ф. Пересипкіна НУБіП України Микола Патика. Захід був присвячений аналізу ключових напрямів науково-дослідної діяльності НААН, зокрема програм, спрямованих на впровадження інновацій у сільськогосподарську практику в умовах сучасних екологічних та кліматичних викликів. На засіданні обговорювалися результати виконання двох стратегічних наукових програм:
 1. ПНД 11 «БІОКОНТРОЛЬ» — «Біологічні методи захисту рослин за умов екологізації землеробства».
  2. ПНД 7 «Агрокосмос» — «Супутниковий агроекологічний моніторинг, управління агроресурсами та прогнозування впливу змін клімату на продуктивність агроекосистем». Програма «БІОКОНТРОЛЬ», головним виконавцем якої є Інженерно-технологічний інститут «Біотехніка» НААН, охоплює 22 завдання, зокрема розробку новітніх технологій виробництва біопрепаратів, оптимізацію біореакторів та вдосконалення агротехнічних методів біоконтролю шкідників. У 2024 році вже отримано важливі наукові результати, такі як алгоритми управління абіотичними факторами для виробництва ентомологічної продукції. Програма «Агрокосмос» (Інститут агроекології і природокористування НААН) під керівництвом д.с.-г. н., професора, член-кореспондента НААН Олени Дем’янюк зосереджена на інтеграції супутникових даних та ГІС-технологій для моніторингу стану агроекосистем.

 Це особливо актуально для відновлення агросектору України після завершення військових дій, вирішення проблем деградації ґрунтів та змін клімату, які загрожують продовольчій безпеці України. Академік НААН Микола Патика прорецензував зведені короткі звіти з виконання вищезазначених ПНД НААН та звернув увагу на необхідності посилення міждисциплінарного підходу та консолідації зусиль науковців для забезпечення стійкості та адаптивності агроекосистем до викликів сьогодення, ефективної реалізації запропонованих ініціатив. Він підкреслив, що поєднання біологічних методів захисту рослин із сучасними технологіями дистанційного моніторингу дозволить створити основу для стійкого розвитку вітчизняного агросектору.

Завідувач кафедри фітопатології
ім. акад. В.Ф. Пересипкіна Дмитро ГЕНТОШ

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook