Кафедра міжнародних відносин і суспільних наук долучилася до заходу публічної дипломатії «Таджикистан: відчуй дружбу»

10 лютого 2025 року
Викладачі та студенти кафедри міжнародних відносин і суспільних наук у рамках проєкту культурної дипломатії 05 лютого 2025 р. стали учасниками музично-тематичного вечору «Таджикистан: відчуй дружбу» («Tajikistan: Feel the Friendship»).
Захід було зорганізовано Посольством Республіки Таджикистан в Україні спільно з Фондом громадської дипломатії, Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого та Київською дитячою школою мистецтв №2 ім. М.І. Вериківського. Партнерство між кафедрою міжнародних відносин і суспільних наук і Фондом громадської дипломатії дозволило доцентам Богдану ГРУШЕЦЬКОМУ, Людмилі ЛАНОВЮК і Людмилі РАДЧЕНКО долучитися до організації й участі у цьому захопливому заході публічної дипломатії!
Студентки НУБіП України, що навчаються на першому курсі за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» — Валерія БІЛОЦЕРКОВЕЦЬ, Аліна КОВАЛЕНКО, Діана КОТЛЯРОВА, Віталіна КУХАР, Валерія МАЗУР, Арина НИЧИПОРЕНКО, Дарина РЕВЕНКО, Анна ХОМЕНКО стали учасницями показу мод, під час якого гості заходу змогли побачити та порівняти національні костюми таджиків і українців. Дівчата представили стильне народне вбрання відомої дизайнерки Катерини ПОТЛОВОЇ, підготовані нею в рамках проєкту ETNO FASHION. В кулуарах заходу вони також поспілкувалися з видатною діячкою культури і директоркою КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник» Владою ЛИТОВЧЕНКО.
У фойє були представлені полотна таджицьких художників та pаслуженого художника України Григорія ДОВЖЕНКА «Такжикистан у творчості Григорія Довженка: 1941-1944 рр.», яку презентувала онука митця Клавдія ДОВЖЕНКО. Вабили до себе народні музичні інструменти, орнаментальні композиції та барвистий текстиль Такжикистану. Не залишала байдужими відвідувачів й українська автентика.
Розпочав вечір вітальним словом Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Таджикистан в Україні Назрізода Давлаталі ХАЙДАР. Сходознавець, культурософ Олександр ШОКАЛО виступив з доповіддю «Спорідненість традицій Української й Таджицької культур». Публічна бібліотека імені Лесі Українки долучилася з презентацією Тетяни СЕРЕБРЕННІКОВОЇ, завідувачки відділу краєзнавчої літератури та бібліографії, про сучасну українську традиційну вишивку і розповіддю про досвід публічних бібліотек в поширені знань про традиції.
Студентки кафедри мов і літератури Близького та Середнього Сходу Навчально-наукового інституту філології Національного університету імені Тараса Шевченка читали поезії класиків перської і таджицької літератури мовою оригіналу, а саме Рудакі, Сааді, Гафеза, Фердоусі. Лунали пісні та мелодії як українською, так і таджицькою мовами Гостей частували пловом та іншими традиційними таджицькими стравами.
Дякуємо організаторам заходу за запрошення долучитися!
 
 
Людмила ЛАНОВЮК, Богдан ГРУШЕЦЬКИЙ,
доценти кафедри міжнародних відносин
і суспільних наук
 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook