Гостьові лекції для старшокласників закладів середньої освіти – один з видів профорієнтаційної роботи кафедри публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва

6 лютого 2025 року
Постійний діалог НПП кафедри публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва та проведення спільних заходів з учнями шкіл, гімназій і ліцеїв дозволяє майбутнім абітурієнтам краще зрозуміти особливості формування та реалізації державної політики, функції державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, форми залучення громадськості до прийняття управлінських рішень.
 
З метою популяризації спеціальності «Публічне управління та адміністрування» та активізації профорієнтаційної роботи кафедрою публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва започатковано цикл гостьових лекцій для старшокласників закладів середньої освіти, які висвітлюють актуальні теми сьогодення.
 
05 лютого 2025 р. в. о. завідувача кафедри публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва, доктор наук державного управління Сергій ПРИЛІПКО провів для учнів 11 класів школи І-ІІІ ступенів № 27 Шевченківського району м. Києва гостьову лекцію на тему «Відновлення трудового потенціалу територіальних громад у контексті реалізації Стратегії демографічного розвитку України на період до 2040 року». Актуальність обраної теми зумовлено підняттям проблеми виїзду учнівської та студентської молоді за кордон, пошуку різноманітних інструментів заохочення для її повернення на навчання, а згодом — подальшого працевлаштування за спеціальністю.
 
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2024 р. № 922-р схвалено Стратегію демографічного розвитку на період до 2040 року. Вона спрямована на подолання демографічних викликів та загроз для розвитку України внаслідок збройної агресії рф, визначення стратегічних цілей та завдань для розв’язання соціальних проблем. Молодь усе частіше обирає навчання і працевлаштування за межами країни, що є загрозою для економіки нашої держави. Особлива увага у Стратегії приділяється забезпеченню відповідних умов для зменшення відтоку українців. Комплексний механізм реалізації Стратегії включає розвиток ринку праці, забезпечення житлом, підтримку сімей, створення сприятливих умов для молоді, заходи з покращення іміджу країни на міжнародній арені тощо, що дозволить досягнути демографічної стабільності та сприятиме соціально-економічному розвитку територіальних громад.
 
Успішна реалізація Стратегії демографічного розвитку до 2040 року залежить не лише від фінансування загальнодержавних цільових програм, а й від спроможності органів місцевого самоврядування адаптуватися до нових демографічних і економічних реалій, активно підтримувати місцевих мешканців, внутрішньо переміщених осіб та мігрантів, сприяючи їх повноцінному залученню до економічної діяльності територіальних громад. Розширення програм забезпечення доступним житлом для громадян є важливим аспектом забезпечення соціальної стабільності.
 
Крім того, важливим завданням органів публічної влади є пошук джерел залучення інвестицій у відновлення зруйнованої інфраструктури, що сприятиме доступності населення до медичних, освітніх і соціальних послуг. Для подолання дефіциту кадрів органами публічної влади необхідно розробити та впровадити цільові програми створення робочих місць та підтримки зайнятості на регіональному та місцевому рівнях. Вони повинні бути спрямованими на повернення молоді з-за кордону, створення сприятливих умов для її працевлаштування та залучення до соціально-економічного життя у територіальних громадах.
Для виконання функцій з реалізації Стратегії демографічного розвитку до 2040 року та інших програмних документів для органів державної влади та органів місцевого самоврядування важливим є залучення молодих фахівців з творчими здібностями, високим інтелектуальним потенціалом та вільним володінням іноземною мовою. Випускники НУБіП завжди користуються попитом серед авторитетних роботодавців.  
Під час профорієнтаційної зустрічі Сергій ПРИЛІПКО запросив старшокласників на навчання за акредитованою бакалаврською освітньою програмою «Публічне управління та адміністрування» у НУБіП України, ознайомив їх з особливостями підготовки здобувачів вищої освіти, змістом навчальних дисциплін, видами практичної підготовки, допомогою випусковою кафедри з працевлаштуванням за спеціальністю в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, умовами вступу та навчання у 2025 році та запропонував відвідати дні відкритих дверей в університеті.
 
Кафедра публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва вдячна адміністрації школи І-ІІІ ступенів № 27 Шевченківського району м. Києва за налагодження партнерських відносин, планування проведення спільних заходів з учнями старших класів та студентами нашого університету.
 
 
Оксана ЄВСЮКОВА,
професор кафедри публічного управління,
менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва,

доктор наук з державного управління

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook