Упевнено розпочинаємо другий семестр: засідання кафедри філософії та міжнародної комунікації

30 січня 2025, 17:36

 30 січня 2025 року відбулося чергове засідання кафедри філософії та міжнародної комунікації, яке  пройшло в 128 аудиторії 3 корпусу. На засіданні кафедри була присутня декан гуманітарно-педагогічного факультету  Інна Савицька.

 Завідувач кафедри Валентина Культенко розпочала засідання з підведення підсумків за 2024 рік.
Основними досягненнями кафедри були, такі:
1.Опубліковано у співавторстві 2 монографії.
2.Опубліковано 5 монографій у зарубіжних видавництвах.
3.21 публікація у наукових журналах, що входять до міжнародних наукометричних баз Scopus WOS.
4.Підготовка та видання  навчального посібника Філософія. (авт. Культенко В.П.) .
5.Перевидано 1 підручник. Lingua Latina agrobiologica ( авт. Шинкарук В.Д., Балалаєва О.Ю., Вакулик І.І.).
6.Проведено 5 науково-практичних семінарів:
- «Практичні інструменти критичного мислення для здобувачів вищої освіти».
- «Національна українська ідентичність очима молодих науковців».
 - «Міжкультурна комунікація очима молодих науковців».
- «Мистецтво бути оратором».
- «Національна ідентичність на тлі глобальних конфліктів».
7.Проведено 1 Міжнародний науково-практичний семінар «ІV Кантівські читання» (до 300-ої річниці від дня народження І. Канта).
8.Проведено 1  Міжнародну науково-практичну конференцію «Розвиток лідерського потенціалу жінок в академічному середовищі:міжнародний досвід для потреб розбудови України».
9.Початок роботи над науково-дослідною темою “Міжкультурна комунікація в соціальних практиках як фактор формування цивілізаційної ідентичності громадян України в повоєнний період”.
10.Підготовка та видання вперше 7 методичних матеріалів  та 8 науково-методичних рекомендацій .
11.Підготовка та проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з філософських дисциплін та латинської мови.
12.Атестовано 4 ЕНК.
 Ми не зупиняємося на досягнутому і впевнено рухаємося вперед, тож ставимо собі амбітні плани на 2025 рік, а саме:
1.Підготовка та подання заявки на Гранти напряму Жан Моне Програми ЄС Еразмус+
2. Захист дисертаційного дослідження аспірантки Шеховцової-Бурянової В.А.
3. Проведення  Міжнародної науково-практичної конференції "Міжнародна і міжкультурна комунікація у формуванні іміджу України: стратегії розвитку" (01 травня 2025 року) та за результатами проведення  написання колективної наукової монографії "Міжнародна та кроскультурна комунікація у формуванні іміджу держави."
4.Проведення науково-практичних семінарів.
5.Продовження  роботи над науково-дослідною темою “Міжкультурна комунікація в соціальних практиках як фактор формування цивілізаційної ідентичності громадян України в повоєнний період”.
6.Підвищити публікаційну активність у наукових журналах, що входять до міжнародних наукометричних баз Scopus та WOS.
7.Проведення профорієнтаційної роботи. Активне залучення слухачів на підготовчі курси НУБІП України до здачі НМТ та на  Всеукраїнські олімпіади вступників– 2025. 
8.Підвищення кваліфікації НПП.
9.Налагодження співпраці з Дипломатичною академією України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ (організація гостьових лекцій для студентів спеціальності "Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії")
 До обговорення долучилися професор кафедри Василь Шинкарук, який зауважив, що 1 травня ми готуємося провести міжнародну конференцію, а за її результати видати монографію, тож він закликав колег активно долучатися до підготовки.
 Декан Інна Савицька, зупинилася на наступних питаннях: по-перше, це подання заявок на гранти за програмами Жан Моне, Ерзмус+ та інші;  по-друге, публікаційна активність викладачів нашої кафедри; по-третє, це допомога ЗСУ, зараз в університеті оголошено два збори для наших співробітників, тож вона закликала кожного підтримати і долучитися до зборів; по-четверте, це профорієнтаційна робота, яка не має зупинятися протягом року та інше. Вона зазначила, що 28 лютого 2025 року на базі нашого факультету пройде нарада з планування, тому всі маємо долучитися до підготовки.
  
Продовжуючи засідання Валентина Павлівна особливу увагу приділила питанню організації навчального процесу в другому семестрі 2024/2025 року: з 3 лютого 1,2,3 курси та магістри розпочинають навчання в очному форматі, лише 4 курс з 3.02. по 10.03. навчається дистанційно, а далі також продовжує навчання в очному форматі. Навчання здійснюється згідно графіка, який розміщений на сайті університету. Всі викладачі мають ще раз звірити розклад. Також всім викладачам необхідно, заздалегідь зконтактувати зі старостами (надіслати лінки на пари, якщо пари дистанційно) та необхідно зарахувати нових студентів на свої ЕНК.  
 Доцент Дмитро Чорноморденко, зауважив, що змінилася форма подання заміток для розміщення на сайті факультету та університету, тому колегам варто враховувати ці зміни.
 Були заслухані звіти про поточну роботу доцента Культенко В.П. та доцента Лаути О.Д., які отримали схвальні відгуки колег та були рекомендовані до затвердження.
 Серед іншого були визначені і дати проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з латинської мови, яка запланована на 18 березня та оліпіади з філософських дисциплін, яка запланована на 19 березня 2025 року.
Були обговорені й інші питання життєдіяльності кафедри.
 
Працюємо!
Віримо в ЗСУ і щиро їм дякуємо!
       
 
Ірина Матвієнко,
секретар кафедри
 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook