На факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології пройшов семінар тему: «Стратегія формування ключових компетентностей учнів на уроках біології та екології»

31 січня 2025 року

29 січня 2025 року на базі факультету захисту рослин, біотехнологій та екології пройшов семінар на тему: «Стратегія формування ключових компетентностей учнів на уроках біології та екології». На семінар були запрошені вчителі біології та екології загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва Шевченківського району з метою налагодження співпраці.

 

 


Завідувач кафедри екобіотехнології та біорізноманіття, доцент Олена Кваско розпочала семінар з доповіді про систему розбудови якісної системи багаторівневої інтегрованої й доступної екологічної, біотехнологічної освіти та просвіти українців. Олена Юріївна підкреслила переваги співпраці університетів і шкіл, серед яких виділила наступні: для школярів — це можливість отримувати знання "з перших рук" від науковців, це розвиток інтересу до екології та біотехнологій через практичні заняття, для вчителів — участь у програмах підвищення кваліфікації, які проводять університети, розширення методичних підходів та впровадження інноваційних освітніх технологій, для університетів — це виявлення обдарованої молоді для подальшого навчання, формування звʼязків із громадами, а також популяризація науки.

Крім того, Олена Кваско запропонувала форми співпраці між університетами та школами, а саме: через освітні програми — спільна розробка курсів з екології, біотехнологій, STEM-напрямків, організація літніх шкіл, наукових таборів чи екологічних експедицій, стажування та практики, надання можливості учням старших класів проходити практику в університетських лабораторіях, залучення школярів до реальних дослідницьких завдань, через наукові конкурси — проведення університетами конкурсів, спрямованих на розв’язання екологічних або біотехнологічних проблем, створення платформ для представлення учнівських проєктів, через підвищення кваліфікації — проведення семінарів і тренінгів для вчителів біології, спільна розробка методичних рекомендацій та навчальних матеріалів.

Завідувач кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності, доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Алла Клепко доповідала на тему "Шляхи залучення молоді до практичної природоохоронної та науково-експериментальної роботи з еколого-натуралістичної та біологічної позашкільної освіти". Алла Володимирівна окреслила професії екологічного спрямування, які будуть популярні через 10-15 років, підкреслила актуальність екологічної освіти, розповіла про місця працевлаштування в Україні й за кордоном, детально розповіла можливі варіанти активностей, які факультет проводить для учнів старших класів — Всеукраїнський конкурс наукових робіт "Юний дослідник", Всеукраїнська олімпіада вступників - 2025, а також Виконання наукових робіт МАН на базі факультету.

 

Декан факультету захисту рослин, біотехнології та екології, професор Юлія Коломієць презентувала спеціальності й освітні програми, розповіла про посади та компанії, де можуть працевлаштуватися студенти після навчання, розповіла про викладацький склад, надала всю актуальну та корисну інформацію щодо вступу в 2025 році, термінів подачі документів, підкреслила переваги навчання в НУБіП України, наголосила про можливість отримати подвійні дипломи, про проходження практики в провідних лабораторіях та компаніях України, а також за межами країни (в Нідерландах, Польщі, Норвегії та ін.), зазначила, що крім навчання є й можливості для особистого, творчого й спортивного розвитку.

Юлія Василівна зазначила, що колектив працює над модернізацією лабораторій, систематично проводять оновлення й вдосконалення навчально-лабораторної бази, технічних засобів навчання, комп’ютеризації та інформатизації навчального процесу. На факультеті високий рівень забезпеченості навчально-методичною літературою студентів, кожна лабораторія оснащена приладами та інструментами необхідними для підготовки магістерських робіт, проведення практичних та наукових досліджень. В лабораторіях також працюють учасники наукових гуртків. Результати своїх досліджень гуртківці апробовують на наукових семінарах, крім того, беруть активну участь в роботі наукових конференцій університетського, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

 

Далі на вчителів чекала екскурсія-огляд лабораторій факультету, де вони мали змогу відвідати: навчально-наукову лабораторію біотехнології та клітинної інженерії, навчальну лабораторію “Фізіології рослин”, навчально-науково-виробничу “Екологічного контролю довкілля”, навчально-наукову лабораторію "Радіометрії", лабораторію "Моніторингу пестицидів у технологіях захисту рослин", автентичну аудиторію кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна. Завідувачі кафедр та викладачі провели майстер-класи для гостей та відповіли на всі запитання. Запрошені вчителі зазначили, що приємно вражені та розуміють, яку колосальну працю виконують всі співробітники факультету, адже кожна лабораторія обладнана сучасними приладами європейсього зразка, забезпечена необхідним мультимедійним обладнанням для якісної підготовки студентів та розвитку їх наукових здібностей. 

 

  


Факультет на чолі з Юлією Василівною висловлює подяку всім, хто долучився до організації заходу — завідувачам та директорам та викладачам шкіл. Особливо вдячні: головному спеціалісту Шевченківського районного управління освіти Андрію Володимировичу Кісілю, а також директору спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №106 з поглибленим вивченням англійської мови Юлії Володимирівні Лісовій. Сподіваємося на плідну співпрацю, запрошуємо відвідати наші практичні майстер-класи разом з учнями та прогулятися Ботанічним садом НУБіП України!

Наталія Батрак

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook