Зблизилися Київ і Полтава, зріднилися науковці НУБіП України та педагоги-словесники краю Котляревського й Панаса Мирного
25 січня 2025 року талановитих учнів Полтавщини і їхніх мудрих учителів зібрала обласна олімпіада з української мови та літератури. Юні знавці й поціновувачі рідної мови та красного письменства не змогли прибути через воєнні події до обласного центру, як це було в мирний час, тому вони змагалися в режимі онлайн.
Поєднав усіх причетних до цього дійства голова журі – доктор філологічних наук, професор Микола Іванович Степаненко своїм щирим, наповненим патріотизмом посилом:
Юні словошанувальники!
Вітаю вас і ваших талановитих та одержимих наставників з уже здобутою перемогою! Пощастило вам, учасникам цього важливого та відповідального дійства, бо збагнули величну й стару як світ істину: найцінніший скарб будь-якого народу – його мова. Вона тримала наших предтеч у високостях мудрости, правди, добра й возносить сущих до найвищих вершин духовности, допомагає всім нам укупі на грішній та праведній землі повносило та повнокровно «рости, і діяти, щоб аж гриміло з краю в край». Слово голубить тих, хто прагне пізнати його красу й силу, заглибитися в його історію, огорнену ореолом загадковости, осягнути в усіх вимірах та викликах таїну сьогодення.
Складний і незмірно цікавий шлях у царину філології долає той, хто невтомно пізнає сокровенні істини рідного красного письменства, пристрасно вслухається в переливи діалектної стихії, де потужним відгомоном звучить українська минувшина, ловить вічно молоді народнопоетичні переливи, прагне збагнути порухи модерного часу з його радощами й болями.
Українська мова нині повносило входить в усі сфери суспільного буття. Почесне місце коло національного вівтаря, над яким вивищується і сіяє дороговказом для «мертвих, і живих, і ненарожденних» Батьківсько-Материнське Слово, належить уже завтра зайняти вам, юні словолюбці й словознавці. Крок за кроком долайте цей шлях, наповнений відкриттів та втіх від пізнаного. Пам’ятайте, що успіх сам по собі ні до кого не приходить. Його наближає всякий, хто осмілюється ставати на прю з невідомим та складним, не боїться труднощів, віддає себе сповна улюбленій справі. Вам, наша гідна зміно, допоможуть батьки, учителі, вашими надійними порадниками та друзями є і всякчас будуть книги. Отож у добру інтелектуально-духовну путь. Перемог вам сьогодні, величних набутків у майбутньому. Нехай вами гордиться соборна, незалежна, самостійна Україна, нехай у ній щоякнайшвидше запанує й утвердиться навічно мир і добробут.
Слава Україні! Героям слава!
У неофіційному зверненні Микола Іванович порадив школярам пов’язувати своє освітнє майбутнє з Національним університетом біоресурсів і природокористування України. Чіткими та змістовними сюжетами постав перед майбутніми випускниками різних шкіл Полтавської області гуманітарно-педагогічний факультет цього навчального закладу.
Словесники Полтавщини дякують професорові Степаненку за конструктивне спілкування. Майже всі члени журі – колишні його студенти. Вони одержали вичерпну інформацію про НУБіП, зокрема про підготовку журналістів. Говорили довго, задушевно. У цю мить зблизилися Київ і Полтава, склалося враження, що наставники подбають, аби їхніх вихованців у столиці навчав наш (називали й називатимемо так!) Микола Іванович та його колеги, про доробок і досвід яких відомий мовознавецьтакож повідомив словесникам-полтавцям.
Наталія Федчун, учитель-методист Ліцею №14 «Здоров’я»