Ми в родині факультету ветеринарної медицини НУБіП України вже п'ятий рік!
Навчання в НУБіП України на факультеті ветеринарної медицини – отримання величезного багажу знань та практичних навичок до омріяного фаху лікаря ветеринарної медицини!
Ми навчаємось на факультеті ветеринарної медицини НУБіП України вже на 5 курсі та пишаємось дуже тим. Ми отримуємо освіту у найкращому вищому навчальному закладі України за фахом ветеринарна медицина, а наш університет - НУБіП України входить у трійку найкращих вузів України і є закладом дослідницького типу. Отже, науково-педагогічні працівники нашого факультету мають багатий досвід викладацької та наукової діяльності, що дає можливість ділитися зі студентами не тільки фундаментальними положеннями з дисциплін, а й ознайомлювати з результатами наукових досліджень, що зараз має високу актуальність в умовах надвисокої конкуренції у цьому напрямі.
Міжнародний рейтинг Webometrics-2024: НУБіП України третій в Україні! Дослідницька група Cybermetrics Lab, що є підрозділом найбільшої дослідницької установи Іспанії Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC) опублікувала черговий рейтинг університетів світу за рівнем їхньої присутності в мережі Інтернет. Результати цього дослідження оприлюднюють 21 рік поспіль у січні та липні. Автори рейтингу оцінюють змістову та інформаційну складову сайту певного університету. У процесі складання Webometrics Ranking of World's Universities дослідники оцінюють заклади за трьома показниками. Зокрема, до уваги беруться видимість (кількість зовнішніх джерел, що містять посилання на сайт цього закладу), прозорість (кількість цитат топ-авторів установи) та якість (кількість статей дослідників цього закладу, які входять до 10% найбільш цитованих у 27 дисциплінах). Новий рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities складений з урахуванням систематизованих даних, отриманих розробниками в липні 2024 року. Загалом рейтинг охоплює понад 32 000 освітніх установ з усього світу, з них 292 заклади вищої освіти України. Згідно цьогорічних результатів, на третій позиції – Національний університет біоресурсів і природокористування України!
У програму підготовки на факультеті ветеринарної медицини НУБіП України входить перелік обов’язкових та багато цікавих дисциплін на вибір студента, де кожний може обрати відповідний напрям за фахом. У процесі підготовки студенти мають клінічні дні, де вони можуть отримати практичний досвід у клініці при факультеті ветеринарної медицини та на виробництві, у господарствах, клініках дрібних та екзотичних тварин.
Кожний студент починає практику з того напряму, який його найбільше зацікавив у процесі підготовки на заняттях. Наприклад, лабораторна діагностика, хірургія, терапія, апаратна діагностика, паразитологія, акушерство та інше.
Лабораторна та апаратна діагностика є основою постановки правильного діагнозу, тож опанування студентами преаналітичного та аналітичного етапу лабораторних досліджень є широкою перспективою у подальшому працевлаштуванні.
Серед новітніх та цікавих напрямів, які опановують наші студенти є діагностична ендоскопія. Ендоскопія – це інноваційний і безпечний метод дослідження внутрішніх органів, який досить недавно почав використовуватися для дослідження тварин. Цей метод дає змогу фахівцям проводити діагностику різних захворювань на ранніх стадіях і обирати найефективніші способи лікування. Зокрема, проводиться бронхоскопія, гастроскопія, дослідження піхви та шийки матки, лапароскопія, артроскопія. Процес дослідження внутрішніх органів і порожнин тварини з використанням спеціального приладу - ендоскопа, який оснащений світловим джерелом і відеокамерою. Під час дослідження лікар уводить ендоскоп у порожнину органу і проводить візуальне дослідження або видалення стороннього тіла, які доволі часто наші пухнасті улюбленці ковтають. І це виключає оперативне втручання, яке має досить важкий період реабілітації.
Візуальна діагностика незамінна у складовій постановки діагнозу. Тож наші студенти мають вже певні навички з проведення цих досліджень. Окремо проводиться дослідження серця, черевної порожнини, сечостатевої системи, вагітності, окремих органів та ін. Важливо знати особливості та мати навички проведення ультразвукової діагностики в дрібних та продуктивних тварин.
Рентгенологічні дослідження мають широке розповсюдження і незамінні з метою діагностики апарату руху в тварин, прохідності кишечника, виявлення стороннього тіла, запалення та набряку легені, функціонального стану серця, трахеї та ін.
Оперативна хірургія – як напрям у ветеринарній медицині, піддається не кожному, а тільки наполегливим, оскільки вимагає ґрунтовної професійної підготовки, навичок, багатого досвіду, і як не дивно, фізичної сили та психологічної витримки. Оперативні втручання різного ступеня складності проводять наші відомі ветеринарні хірурги, а студенти навчаються в них. Оснащення операційної безумовно впливає на результативність оперативного втручання. Зокрема, має бути апарат інгаляційного наркозу, монітор пацієнта, великий хірургічний набір інструментів, ендоскоп, хірургічна лампа для відмінного освітлення оперативного поля, спеціалізовані хірургічні столи та інше.
Ветеринарна медицина в Україні має дуже потужний розвиток, що засвідчує високу якість підготовки та організації навчального процесу, і, безумовно, талановитість наших студентів, які хочуть отримати якомога більше знань. Тримати руку на пульсі – означає бути успішним у своїй майбутній професії. НУБіП України забезпечує ці вимоги сьогодення до сучасної кваліфікованої освіти!
З радістю представляємо свої фото, які демонструють високий рівень нашої підготовки в НУБіП України.
Запрошуємо вас, шановні абітурієнти, стати членами нашої великої Родини НУБіП України!
З вами були студенти 5 курсу 1 групи та наш куратор –
д. вет. н., професор кафедри фізіології хребетних і фармакології
Лариса КЛАДНИЦЬКА