Директор музею історії НУБіП України відвідала музей історії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького

10 січня 2025 року

   7–9 січня 2025 р. директор музею історії НУБіП України, професор кафедри міжнародних відносин та суспільних наук НУБіП України Оксана Силка перебувала у відрядженні у Черкасах. Відповідно до наказу Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького від 29.10.2024 №654-н «Про затвердження персонального складу екзаменаційних комісій з питань атестації здобувачів вищої освіти на 2024/2025 н.р. для денної та заочної форм навчання» Оксана Силка була запрошена на проведення атестації здобувачів вищої освіти як голова екзаменаційної комісії №33 у ННІ міжнародних відносин, історії та філософії.

 

Члени екзаменаційної комісії д.і.н., доц. К. В. Івангородський, д.і.н., доц. О. З. Силка, д.і.н., проф. Н. І. Земзюліна, д.і.н., проф. С. В. Корновенко
 

   Паралельно з виконанням обов’язків голови екзаменаційної комісії Оксана Силка на запрошення директора музею історії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, д. іст. наук, проф. Лариси Синявської відвідала археологічний кабінет («археологічний музей»), кабінет української етнології та музей гетьмана Богдана Хмельницького і ознайомилась з експозиціями, які містяться тут.

 

        

   Між директорами відбулася зустріч, предметом спілкування на якій стала проблематика популяризації фондів, організації експозиційної діяльності, проведення освітньої та наукової роботи, застосування сучасних форм інформування про історію університетів тощо. Зокрема директори обговорили питання ролі та місії університетських музеїв у сучасній українській освіті, організації співпраці на національному на міжнародному рівні, використання цифрових технологій для створення інтерактивних експозицій, проблеми каталогізації та оцифрування фондів. Основною і важливою частиною діяльності музею історії навчального закладу є його освітня діяльність. Л. Синявська та О. Силка обмінялись досвідом щодо використання музейного простору в освітньому процесі, організації екскурсій та лекцій для студентів. Окремо було наголошено на необхідності використання університетського веб-сайту для популяризації фондів та діяльності музеїв, залучення студентів як виконавців кваліфікаційних робіт у дослідження музейних фондів тощо. 

     

   Результатом зустрічі директорів Л. Синявської та О. Силки стала домовленість про організацію подальшої співпраці на рівні музеїв, запуск науково-дослідних ініціатив, пов’язаних з історією освіти в Україні, консультації щодо розробки онлайн-ресурсів музеїв, створення можливостей для стажування студентів на базі музеїв. Отже, зустріч стала черговим кроком у налагодженні співпраці між музеями історії університетів, сприяючи збереженню та популяризації історії освіти в Україні.

 

 Тетяна ЧУМАК
учений секретар
музею історії НУБіП України

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook