Творчий вечір Олени О’Лір

16 січня 2025 року

   Працівники музею історії НУБіП України були запрошені на творчий вечір  української поетеси, перекладачки, критика, кандидата філологічних наук, авторки численних статей про поетів української діаспори Олени ОЛір.

   Він відбувся 16 січня 2025 р. у Музеї видатних діячів української культури. Будинок-музей Миколи Лисенка гостинно відчинив двері для літературної імпрези «Зі стежок прочанських», так поетично назвала свою презентацію відома поетеса та перекладачка Олена ОЛір.

Пані Олена читала свої поезії та переклади, зокрема, з Оскара Уайльда. Поезії Олени О’Лір також читав відомий артист Борис Лобода.
Олена Геннадіївна розповіла про свої пошуки в Німеччині та Австрії в 2022–2024 рр. церкви Святої Едігни, онуки Ярослава Мудрого, доньки Анни Ярославни та Генріха І, місць, пов'язаних з життям Юрія Клена, Михайла Ореста, свої зустрічі з Ігорем Качуровським у Мюнхені на початку 2000-х років, демонструючи на екрані світлини та відео згаданих місць. Вірші трьох згаданих поетів теж прозвучали у виконанні Олени Геннадіївни й Бориса Івановича.
 
Тетяна Чумак та Олена ОЛір
 

  Захід був дуже змістовний та цікавий. Дві години спілкування з високою чистою поезією в атмосфері душевного тепла, щирості й духовності, з віртуальними мандрівками поетичною Европою, з артистизмом і натхненням талантів Бориса Лободи й Люцини Хворост, із мистецьким шармом талановитої ведучої Валентини Давиденко, а головне – з геніальним умінням вести тиху бесіду, захоплювати, зачакловувати віршами власними й перекладами, дивовижними розповідями про поетів української діаспори самої героїні вечора, поетеси, перекладачки, науковиці Олени О’Лір. Присутні на вечорі отримали душевну насолоду, все злилося воєдино – і інтелектуально насичена розповідь, і лірично налаштовані акорди, адже українська поетеса, прозаїк, перекладач, журналістка, співачка-шансоньє, Люцина Хворост, яка нині перебуває в Польщі, приєдналася до спілкування через дистанційну платформу, як і десяток інших учасників, котрі не змогли приїхати. Відвідувачі з захопленням послухали у запису пісню Люцини Хворост «Реліквія» на слова Олени ОЛір, і вона стала музичною домінантою вечора.

 

Тетяна Чумак 

учений секретар

музею історії НУБіП України 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook