Співбесіди з керівниками ННІ та факультетів: забезпечуємо життєстійкість та поліпшуємо якість підготовки фахівців

14 січня 2025, 11:19
14 січня 2025 року стартувати традиційні щорічні співбесіди з керівниками навчально-наукових інститутів та факультетів.

Головна мета, зазначив ректор Вадим Ткачук, визначити головні завдання колективів на поточний рік, зокрема в освітній, науковій діяльності, зміцненні матеріально-технічної бази, розширення міжнародних зв’язків, спланувати ремонтні роботи, підбити проміжні результати профорієнтаційної роботи тощо. Участь в співбесідах взяли також президент Станіслав Ніколаєнко, проректори Олена Глазунова, Оксана Тонха, Тетяна Костюк, Олександр Лабенко, Сергій Кваша, Володимир Євтушенко, учений секретар Оксана Барановська, начальник відділу кадрів Сергій Грищенко, керівник центру якості освіти Ярослав Рудик, керівник пресслужби Денис Рудень. Отож про досягнення та плани.

Директор навчально-наукового інституту лісового господарства Роман Василишин коротко доповів про стан справ. Щодо перспектив, то колектив готується до акредитації, робиться акцент на міждисциплінарних освітніх програм з будівельниками, землевпорядниками, екологами. Завершується розробка та апробація курсів мікрокваліфікацій. Планується відкриття лабораторій: дистанційного моніторингу, фітодизайну, проектування меблів, де наразі тривають ремонтні роботи та закупівля устаткування, частина з якого буде придбана в співпраці з роботодавцями та міжнародними партнерами. Також увага буде приділятися аудиторному фонду, місцям загального користування. Велика мета — разом з роботодавцями облаштувати внутрішній двір навчального корпусу №1. У поточному році інститут продовжить свою місію майданчика формування державної політики і в межах цього пройдуть два круглі столи, присвячені мисливству та лісовій політиці. Щодо профорієнтаційної роботи, то, як зазначив очільник університету, цьогоріч запроваджується наступна практика: кожен науково-педагогічний працівник залучає вступників, список яких веде дирекція, і за результатами вступу буде проведений відповідний аналіз. Директор НДІ лісівництва та декоративного садівництва Олександр Бала доповів про стан наукової діяльності, публікаційній активності та закцентував на тематиках наукових досліджень, які стосуються відновлення лісів, розмінування внаслідок військових дій тощо. Заступник директор Олександр Леснік проінформував про мотиваційні заходи для студентів щодо відвідування занять, стан електронних навчальних курсів, оновлення змісту навчальних планів. Зверталася увага на необхідність ліквідації заборгованості за навчання та удосконалення системи роботи зі студентами.

 

 

Директор навчально-наукового інституту енергетики, автоматики та енергозбереження Віктор Каплун доповів про реалізацію програми розвитку інституту, зокрема ключовим напрямом — профорієнтацією. Інститут протягом кількох років уклав 50 відповідних угод із закладами освіти, які насичуються змістом, що дає позитивний ефект. Керівник ННІ закцентував на якості освітнього процесу і викликах, з якими стикається науково-педагогічний колектив. А основним в цьому є рівень підготовки абітурієнтів і відповідно першокурсників. Цього року вводиться в освітній процес комп’ютерний клас — лабораторія комп’ютерної математики, яка матиме належне програмне забезпечення, де студенти опановуватимуть сучасні знання. Є кілька лабораторій, які потребують оновлення, зокрема гідравліки. На поточний рік заплановано проведення ремонтних робіт, а паралельно тривають перемовини з роботодавцями та бізнесом щодо їхнього наповнення обладнанням, стендами. Заступник директора з наукової роботи Микола Заблоцький проінформував про стан наукових досліджень та залучення госпдоговірних коштів. Зверталася увага на долучення науковців-фізиків інституту до європейського проекту будівництва нового колайдеру, перспективах встановлення обладнання для спостереження за метеорами, розвиток програм подвійних дипломів з Варшавським університетом наук про життя, необхідності запровадження викладання дисциплін англійською мовою. Системної роботи потребує також співпраця з Силами оборони, надання їм допомоги, консультування, наукового супроводу тощо. Колектив інституту звернувся до ректорату з проханням допомогти в облаштуванні конференц-зали та оновити рейтингову систему.

 

Декан факультету аграрного менеджменту Анатолій Остапчук в своїй доповів про здобутки колективу зупинився на кадровому забезпеченні, якості освітнього процесу, перспективах наукових досліджень, міжнародній діяльності та співпраці з роботодавцями. В планах — перегляд, глибокий аналіз та осучаснення навчальних планів і змісту освіти, залучення гостьових лекторів-практиків, відкриття бізнес-школи, участь в конкурсах на грантове фінансування, залучення студентів-іноземців. Зверталася увага на успішність навчання та захисти аспірантів, необхідність збільшення залучення коштів на одного науково-педагогічного працівника від наукової діяльності. Значного поліпшення потребує профорієнтаційна робота, персональні контакти викладачів зі вступниками. Також увагу колективу треба привернути до публікаційної активності.

Декан агробіологічного факультету Віталій Коваленко доповів про основні акценти зроблені в діяльності в 2024 році та більш ґрунтовно зупинився на планах на рік поточний. В умовах воєнного стану колектив фокусується на профорієнтаційній роботі, урізноманітненні співпраці та комунікації зі вступниками шляхом організації спільних зі школами заходами. До відкриття готується лабораторія агрохімічного моніторингу. Оновлення потребують лабораторії кафедр хімії, переробки продукції рослинництва. Певні організаційні рішення мають відбутися у зв’язку із запровадженням нового переліку спеціальностей, необхідності запровадження мультидисциплінарних освітніх програм, відкриття програм подвійних дипломів з європейськими партнерськими університетами тощо.

 

 

Декан факультету землевпорядкування Тарас Євсюков коротко доповів про основні досягнення та більш детально зупинився на перспективах. У планах поліпшення матеріально-технічної бази, закупівля низки дороговартісного обладнання та відкриття нової лабораторії моделювання управління БПЛА. Профорієнтація закцентована на співпраці з опорними школами, роботі в соціальних мережах, популяризація факультету, університету, галузі і спеціальності. Важливим аспектом наукової роботи колектив вбачає публікаційну активність, яку планується поліпшити у співпраці з виданнями НААН України. Факультет продовжить запрошувати лідерів думок, державних діячів, політиків для проведення фахових дискусій та напрацювання політик в галузі. Сплановано подачу проектів для участі в конкурсах на міжнародні гранти і розширення практики гостьових лекцій — не тільки запрошення іноземних колег до нас, а й викладання для іноземних студентів в закордонних університетах-партнерах. Значна увага буде приділена виховній роботі, патріотичному вихованні. Факультет на сьогодні є найменшим за чисельністю в структурі, а це створює виклик, рішенням де може бути відкриття нових спеціальностей. Над цим й працюватиме колектив.

Підсумовуючи перший день співбесід, ректор Вадим Ткачук зазначив, що такі зустрічі спонукають до систематизації діяльності, її адекватної оцінки, виокремлення пріоритетів. Ці розмови мають продовжитися на кафедрах, в колективах аби поліпшити якість освітнього процесу, досліджень, забезпечити життєстійкість, продовжити славну історію і традиції університету.

Пресслужба
 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook