Коли перший семестровий млинець – не нанівець
Олександра Добжанська (студентка 1-го курсу, спеціальність «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва», староста ї групи):
— Перший семестр в університеті був справжньою мандрівкою в новий світ. З одного боку, це був період адаптації до нового розпорядку життя, вимог викладачів і темпів навчання, а з іншого, він відкрив багато можливостей і викликів, які змусили мене подивитися на себе по-новому.
Порівняно зі школою, в університеті починаєш розуміти важливість самоорганізації та дисципліни. Підготовка до занять вимагає самостійності, а відсутність постійного контролю з боку викладачів — брати відповідальність за результат на себе.
З першого навчального дня надзвичайно приємно вразили ошатні аудиторії, сучасні лабораторії нашого факультету тваринництва та водних біоресурсів. На кожному занятті в нас були всі необхідні матеріали для проведення експериментів, отримання нових знань та практичних навичок. Освітня програма здається величезною, але в процесі навчання, коли по справжньому заглиблюєшся у предмет, стає дуже цікаво — і час минає дуже швидко.
Завдяки висококваліфікованим викладачам факультету, які дуже професійно, цікаво та захопливо викладають дисципліни, навчання проходило насичено, супроводжуючись дискусіями, обговореннями, підтримкою викладачів, що сприяло легкому засвоєнню матеріалу та допомагало сформувати практичні навички.
Також поруч з нами постійно були наші наставники, які допомогли нам легко пристосуватись до освітнього процесу на факультеті і в університеті, організовували багато цікавих заходів, що сприяли формуванню дружньої атмосфери в групах.
Перша складена сесія — це маленька перемога, яка додає віри у свої сили і відчуття, що ти вже «справжній» студент. Незабаром друга сесія та титул «просунутий» студент.
Нові друзі, нічні спільні переживання та підготовки до іспитів, обговорення завдань — усе це робить студентське життя особливим.
Крім того, додався новий виклик — прийняти роль старости. Для мене це досвід нового рівня комунікації та організаційних навичок. Кожен одногрупник має свої потреби, очікування й ставлення до навчання. Координувати людей і шукати компроміси — це було додатковим серйозним іспитом.
Загалом, перший семестр — це складний, але дуже цінний досвід. Я зрозуміла, що успіх залежить від зусиль, а невдачі — це лише привід для вдосконалення. Попереду — ще багато стільки цікавого!..