Співбесіди з керівниками ННІ та факультетів: використовуємо резерви і системно реалізовуємо плани

15 січня 2025 року
15 січня 2025 року продовжилися співбесіди з керівниками факультетів та навчально-наукових інститутів щодо перспектив та завдань в освітній, науковій діяльності, міжнародній співпраці, готовності колективів до викликів тощо. Як зазначив ректор Вадим Ткачук, підрозділи повинні мати набір заходів для компенсування тенденцій, пов’язаних з демографією, воєнним станом тощо.

Декан факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Юлія Коломієць доповіла про стан справ, закцентувавши на кадровому потенціалі, організації навчання та дослідження. Певним викликом є оновлення переліку спеціальностей і в зв’язку з цим відкриття відповідних освітніх програм, зокрема — технологія захисту навколишнього середовища. Факультет проводить системну профорієнтаційну роботу, налагоджує комунікацію зі вступниками через соціальні мережі, популяризує університет у відеороликах тощо. Налагоджена співпраця з опорними партнерськими школами столиці. В 2025 році заплановано відкрити лабораторію моніторингу довкілля. Науковці факультету подали чотири проекти для участі в конкурсі на державне фінансування, активно йде госпрозрахункова співпраця, надання наукового супроводу. Продовжується реалізація програм подвійних дипломів з міжнародними партнерами — міжнародним університетом Ліньї, Поморським університетом в Слупську. Зверталася увага на оцінку ефективності та якості викладання дисциплін англійською мовою, забезпечення обладнанням лабораторій, яке потрібне для підготовки фахівців за освітніми програмами факультету, активізацію підготовки наукових кадрів і захисту дисертацій, реалізацію потужного екологічного іміджевого проекту.

Декан факультету інформаційних технологій Ігор Болбот в своїй доповіді акцентував увагу на специфіці підготовки фахівців за ІТ-спеціальностями, кадровому забезпеченні, навчальній інфраструктурі. Разом з тим, планується відкриття ще однієї освітньої програми, пов’язаної з штучним інтелектом та робототехнікою. Позитивним кроком стало залучення аспірантів, які мають значний практичний досвід, до викладання спеціалізованих дисциплін. У 2025 році заплановано відкрити лабораторію програмування промислових роботів, до обладнання якої долучаються роботодавців та бізнес. Профорієнтаційна робота сконцентрована на проведенні заходів, інтерактивів, днів відкритих дверей, створення рекламного контенту тощо. Наукова робота продовжиться в межах виконання двох тем за державним фінансуванням, ще три проекти беруть участь в цьогорічному конкурсі. Заплановані відкриття кваліфікаційного центру з ІКТ, запуск курсів з мікрокваліфікацій. Факультет системно підтримує викладачів, які захищають державу в Збройних Силах України. Під час співбесіди зверталася увага на недостатню публікаційну активність науково-педагогічних працівників, захист дисертацій аспірантами, розвиток міждисциплінарної співпраці, в тому числі й міжнародної. Посилення потребує освітній процес в частині практикоорієнтованого навчання, оскільки специфіка ІТ це й передбачає.

 

Декан механіко-технологічного факультету Вячеслав Братішко доповів про виклики, з якими стикнувся науково-педагогічний колектив. Одними з них є набір студентів до бакалаврату за дипломами молодших спеціалістів та до магістратури. В кадровому забезпеченні існує проблема із запрошенням на роботу лаборантів та вузькоспеціалізованих фахівців через низьку фінансову мотивацію. Оскільки факультет системно поліпшує матеріально-технічну базу, відкриває нові лабораторії та дооблаштовує наявні, все обладнання потребує сервісу, догляду, а відповідно й належного кадрового потенціалу. Поточний рік не стане виключенням — щонайменше три лабораторії в партнерстві з роботодавцями та бізнесом будуть відкриті. В планах на 2025 рік встановлення міцних зв’язків з коледжами, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів за суміжними спеціальностями. Кожна кафедра залучена до профорієнтаційної роботи, запровадила персоналізовані методики роботи з майбутніми вступниками. Спільно з партнерами факультет проводить конкурси на стипендії від роботодавців для студентів. В планах запровадження мікрокурсів, інтенсифікація навчання комп’ютерному моделюванню, охороні праці, трактористів тощо. Зверталася увага на ефективність проходження акредитації магістерської освітньої програми Автомобільний транспорт, запровадження дуальної форми навчання.

 

Декан факультету тваринництва та водних біоресурсів Руслан Кононенко в доповіді зупинився на здобутках колективу в 2024 році та завданнях на поточний рік. За результатами вступної кампанії був проведений глибокий аналіз та організована відповідна профорієнтаційна робота, переглянуті навчальні плани з метою збільшення та урізноманітнення практичної складової. Факультет є лідером в створенні та атестації електронних навчальних курсів. Викликом також став новий перелік спеціальностей і акредитації освітніх програм, заплановані на 2025 рік. Колектив системно оновлює матеріально-технічну базу і цей рік не стане виключенням. Допомагають в їхньому облаштуванні як міжнародні партнери, так і вітчизняний бізнес і роботодавці. В ході розмови акцентувалася увага на забезпеченість освітнього процесу необхідним лабораторним обладнанням, перспективу розширення переліку спеціальностей чи освітніх програм, зокрема мультидисциплінарних, для збільшення контингенту студентів, підтримки зв’язку зі студентами, які проживають в гуртожитках та допомога їм, реконструкцію тваринницьких комплексів в навчально-дослідних господарствах університету.

Декан факультету ветеринарної медицини Микола Цвіліховський в своїй доповіді коротко зупинився на стані справ в колективі, результатах діяльності в 2024 році та закцентував на завданнях в році поточному. Одним з головних серед них є міжнародна акредитація. Виконуючи прийняту дорожню карту, факультет наблизився до очного візиту акредитаційної комісії або ж надання можливості її проходження в змішаному форматі. Ще одним завданням є входження наукового періодичного видання факультету до бази SCOPUS. В планах оновлення матеріально-технічної бази, розширення клінічної бази, реорганізація Ветмедцентру, де в центрі діяльності стане формування бази пацієнтів. Зверталася увага на необхідність відкриття кваліфікаційного центру, поліпшення практичної підготовки, забезпечення витратними матеріалами освітнього процесу, підвищення рівня володіння англійською мовою.

Декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька, доповідаючи про діяльність колективу в 2024 році, зазначила, що на навчання за результатами вступної кампанії було зараховано 872 особи, а особливістю є те, що на факультеті навчається лише 28 осіб за державним замовленням. Цьогоріч відбуватиметься акредитація ряду акредитацій, до яких готуються гаранти, кафедри. В межах вступу до магістратури велика увага приділяється якості викладанню англійської мови студентам, підготовці до складання ЄВІ, ЄФВВ і цю практику варто поширити на інші факультети та навчально-наукові інститути. В планах на поточний рік інтенсифікація публікаційної активності, поліпшення матеріально-технічної бази, розвиток програми подвійних дипломів. В ході дискусії зверталася увага на діяльність госпдоговірних підрозділів, провадження наукового супроводу і консультацій, необхідність залучення фінансування на дослідження, участі в конкурсах міжнародних грантів. Були озвучені й потреби факультету — розширення аудиторного фонду, ремонтних робіт в спортивному корпусі, облаштування лінгафонних кабінетів тощо. З окреслених питань видані відповідні доручення проректорам та керівникам служб, а щодо спортивної бази, то, зазначив очільник університету, нагальною є завершення реконструкції нового спортивного корпусу.

 

 

Підбиваючи підсумки, ректор Вадим Ткачук закцентував на кількох важливих аспектах. Перше, продовжити розмову, планування, оцінку ефективності в колективах, на кафедрах. Друге, «звірити годинники» перед початком навчального семестру, перевірити ще раз навчально-методичне забезпечення, аудиторний фонд і лабораторну базу. Третє, взяти участь в семінарі-навчанні, який пройде 20-21 січня для науково-педагогічних працівників університету.

Наступний цикл співбесід відбудеться 24 січня.

Пресслужба
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook